1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 14 Ocak 2019
Kaynar Kazan 14 Ocak 2019

Kaynar Kazan 14 Ocak 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

AK PARTİ ADAYLARI İÇİNDE ŞAİBESİZ BİR İSİM… HAKKANİYETLİ VE MÜTEVAZI BİR KİŞİLİK!

Ak Parti  adayları arasında  sevilen ve  toplum nezdinde kabul gören  isimlerden birisi de  Arsin adayı Sait Gürsoy. muhammet-sait-gursoy-kimdir-11635118_7557_o.jpgUzun yıllardan beri  partinin çeşitli kademelerinde   görev alan Gürsoy,  ilçe halkı tarafından da sevilen bir isim. Arsin belediye  başkan adayı Sait Gürsoy’u  yakinen  tanıyoruz. Haber sitemizin imtiyaz sahibi  Halil Şanlı’nın,   okul arkadaşı olan  Sait  bey ile ilgili olarak  söyledikleri  de önemli. Şanlı’ya  göre Sait Gürsoy ‘Devletin parasını  asla  peşkeş çekmez. İnsanlara da tepeden bakmaz’  bir kişilik. Partinin kuruluşundan beri  her kademede  görev alan ve reklam yerine  hizmet etmeyi  kendine şiar edinmiş olan Sait Gürsoy’un,  klasik Ak Partili   yetkililerin aksine mütevazı  ve  hakkaniyetli  kişiliği, ilçenin yararına olacak. Parti içinde yer almasına ve  görevler yapmasına rağmen,  devletin hiçbir ihale veya benzeri çıkar işlerinde koltuk  gücünü  asla kullanmamış  ve temiz kalmış isimlerin başında gelen Sait Gürsoy’a bizlerde  ‘yolun açık olsun’  diyoruz.

EMRE AKGÜN’DEN İNTİKAM MI ALDI? ESKİ BAŞKANDAN ŞOK SÖZLER! “OYUNA GETİRİLDİM!”

Ak Parti Akçaabat ilçe başkanlık görevini yürütürken,  “Seni  belediye başkanı yapacağız. Görevinden istifa et”  denilerek,  görevinden istifa ettirilen  ancak  aday gösterilmeyen  Emre Akgün’ün,   il başkanı Haydar Revi’ye 9-054.gifisyanlarda olduğu ileri sürülüyor. Yakın çevresine “Oyuna getirildim”  diyen Akgün’e,  gerek bir milletvekilinin gerekse il başkanının  Akçaabat belediye  başkan adaylığı hususunda  söz verdiği  iddia ediliyor. Hatırlanacağı üzere, geçtiğimiz yıl  yapılan AK Parti Trabzon İl Başkanlığının 6. Olağan Kongresinin ardından yeni oluşan yönetim kurulunda  tartışmalar yaşanmıştı. O dönem,  Akçaabat İlçe Başkanlığının, il yönetim kurulu için önerdiği hiçbir isim Haydar Revi’nin başkanlığını yaptığı  listeye alınmamış ve bunun  üzerine  o dönemin ilçe başkanı Emre Akgün ve arkadaşları  olayı protesto edip, oy kullanmadan  salonu terk etmişti.  Akgün ve yakın dostlarının,  bu olay sebebi ile  arkadan vurulduğu  inancında oldukları ve il başkanı Revi’nin  intikam aldığı  düşüncesi taşıdıkları  ileri sürülüyor.

AKÇAABAT’TA KAZAN KAYNIYOR! AK PARTİ ADAYI ÜZERİNE MUHALEFET HAREKETE GEÇTİ!

Ak Parti’nin ilçe belediye başkan   adayları  hususunda tartışmalar  devam ediyor. Akçaabat ilçesinde  ‘Fetö chp.gifpaylaşımları’  yaptığı ileri sürülen Osman Nuri Ekim konusunda ki  tartışmalar ayyuka  çıktı. Olay Trabzon gündemine oturdu. Cumhurbaşkanının ve parti yetkili organlarının  bu tepkilere ne kadar  daha suskun kalacağı  merak ediliyor. Fakat, CHP ile İYİ Parti  söz konusu  aday Osman Nuri Ekim’i  fırsat bilerek,  Ali Türen Öztürk’ü her an  aday olarak çıkarabileceği konuşuluyor.  Düzgün  iş adamlığı,  sevilen  karakteri ile Öztürk  için çalışma başlatılan ilçede,   Saadet Partisini de  içine alacak  bir  ittifak çalışması  başlatıldı!  Burada Ali Türen  bey’in  nasıl bir tavır ortaya koyacağı merakla bekleniyor. Fakat  Öztürk’ün aday olarak çıkması durumunda bir çok Ak Partilinin  de,  Ali Türen Öztürk ‘e  destek vereceği  ileri sürülüyor.  Öte yandan  Hayrat ilçesinde yeniden aday gösterilmeyen Mehmet Nuhoğlu’nun da  bugün yarın  partisinden istifa edip,  bağımsız olarak  seçimlere  girmesi  bekleniyor.

MAÇKA İLÇESİNDE AK PARTİ ADAY ADAYINA ‘BAĞIMSIZ ADAY OL’  BASKISI!

Trabzon ‘un Maçka  ilçesinde mevut belediye   başkanının aday gösterilmesine  dönük ilçede  tepkiler olduğu 30743780_10156295258784836_526908396054511616_n-002.jpgkonuşuluyor.  İlk başkanlık  döneminde  çok tartışılan bazı davranışlar sergileyen  mevcut başkan ve  31 Mart  yerel seçimlerindeki  aday Koray Koçhan’ın  yeniden  gösterilmiş olmasının, iktidar partisini seçimlerde   sıkıntıya  sokacağı ileri sürülüyor. İlçeden  dünden beri aldığımız  bazı istihbaratlarda  var. Bu istihbarat ve iddialara  göre  aday adaylarından  biri olan ve ilçe halkı tarafından  çok sevilen Hikmet Yıldız’a,  bazı çevrelerin  bağımsız olarak adaylığını  koyması yönünde baskı yaptığı  ileri sürülüyor. Özellikle muhalefet partilerinin ilçe  yöneticileri  ile  çok sayıda muhtarın  Hikmet Yıldız’a   yaptığı  baskıların bir sonuç verip vermeyeceği  henüz bilinmiyor. Konuya ilişkin  olarak görüşlerini almak için aradığımız  iş adamı ve Ak Parti aday adayı Hikmet Yıldız’a iki gündür  ulaşamadık. 

TRABZONSPOR’DA NELER OLUYOR? HANGİ FUTBOLCU EŞYALARINI TOPLADI? HANGİ MEVKİ İÇİN İKİ TRANSFER DE GÜNDEMDE? TRANSFER YASAĞINDA SON DURUM!

Geçen hafta Trabzonspor’un Slovak oyuncusu Kucka ile ilgili  gelişmeleri en doğru, en sağlıklı biçimde okurlarımıza iletmiştik. Slovak oyunu için Trabzonspor ile Parma’nın anlaşmaya vardığını,  sadece  Bordo Mavili kulübün  oyuncu 7-023.gifile  alacaklarını bırakması hususunda küçük  pürüzlerin kaldığını duyurmuştuk. Kucka, bu hafta içi Parma’ya resmen  transfer oluyor.  Oyuncu  Trabzon’da ki eşyalarını  toplatırdı. Trabzonspor  yönetimi  bugün yarın transfer  yasağını da kaldırıyor. Kısmen kalkacak olan transfer yasağı  sonrası  yönetimin,  bir stoper ve  bir ön libero takviyesi düşündüğü  biliniyor. Yönetimin,  iki ön libero  transferi dahi yapabileceği  konuşuluyor. Kulüpten  gelen bilgilere  göre  yönetimin,  Avrupa liginden  iki ön liberoyu  gözüne kestirip  görüşmeler yaptığı,  fiyatlarının  uygun olması halinde iki transferi de yapabileceği  ileri sürülüyor. Bordo Mavili kulüpte Olcay Şahan ile ilgili  yapılan görüşmelerin de devam ettiği,  bu sorunun da  bu hafta  netleşeceği öğrenildi.