1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 14 Şubat 2019
Kaynar Kazan 14 Şubat 2019

Kaynar Kazan 14 Şubat 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

YUSUF NAMOĞLU’NU KİM İSTİFA ETTİRDİ? İŞTE CEVABI!

220px-berat_albayrak_(cropped,_2017)-003.jpgTrabzonspor’un  son haftalarda  hakem hatalarından  sonra  bir hayli canının yanması  ve oluşan tepki üzerine  bakan Berat Albayrak’ın  harekete  geçerek  TFF başkanı Yıldırım Demirören’i  aradığı  ve “hakemler insandır hata yapabilir. Fakat  bu hatalar hep Trabzonspor’un aleyhine mi olur? Burada iyi niyet yok. Derhal MHK  başkanı  istifasını versin”   direktifinde bulunduğu,  bunun üzerine de  Demirören’in  Yusuf  Namoğlu’nun istifasını istediği  öğrenildi.

ARSİN’DE SEÇİM ATEŞİ ALEVLENDİ… SAADET ADAYI SUNGUROĞLU’NA AK PARTİLİ GÜRSOY’DAN CEVAP!

AK Parti Arsin belediye  başkan adayı Sait  Gürsoy, Saadet partisi  adayı ve eski belediye başkanı Ramiz Sunguroğlu’nun,   “Ak Parti 15 yıldır Arsin’de ne yapmıştır? Bir çivi bile çakmamıştır. Bu seçimin favorisi  biziz. Yani 8-046.gifilçemizde Ramiz Sunguroğlu ve diğerleri yarışacaktır” biçimindeki sözlerine cevap verdi.   Ak Parti  adayı Gürsoy,   Saadet partisi adayı Ramis Sunguroğlu’nun  iddialı kelimeler kullanarak,  Arsin'de seçim fitilini erkenden ateşlemiş olduğuna dikkat çekerek;  ''Kendileri görevde iken 10 yıl ne yapmıştır? Önce  onun muhasebesini yapsınlar'' dedi. Gürsoy açıklamasının devamında;  “Gönül belediyeciliği diyerek yola çıktık. Bunu partimiz dışında sahiplenmeye kalkıp yapabileceğini iddia edenler var. Büyük bir yanılgı içindeler.  Gönül belediyeciliğinin mimarı ve öncüsü   sayın Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan'dır. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yerel yönetimlerde millete hizmet nasıl yapılır gösterilmiştir. AK Parti'den önceki yerel yönetimlerle,  AK Partili yerel yönetimleri  arasındaki farkı milletimiz gayet net görmüş ve her seçim desteğini arttırarak,  'AK Parti milletin partisi' demiştir. Arsin’de AK belediyecilik anlayışıyla, 15 yılda önemli hizmetlere imza atılmıştır. Bu hizmetleri,  görmeyen gözlerin gözüne sokamayız, onların niyetleri de belli, hedefleri de bellidir”  dedi.

GÜNÜMÜZDE ADINI SIKÇA DUYDUĞUMUZ VE TRABZON KARMASI FORMASIYLA ŞAMPİYONLUK YAŞAYAN ÜNLÜ SİYASETÇİ KİM? HERHABER.COM FARKIYLA…

Tarihi resim,  1989 ya da 1990  yılına ait. Resimde Trabzon karması  futbol takımı   görülüyor. O  karma, ünlü bir firmanın  organize ettiği ve Türkiye’den bir çok bölge karmasının katıldığı turnuvada Trabzon’u  temsi etti. Resimden 6-016.gifde anlaşılacağı üzere  Ogün Temizkanoğlu, Sebatsporlu  Ali Nail ve Uğur  gibi bir çok önemli isimde Trabzon karmasında yer almıştı. Ve bu takım,  şampiyon olarak  turnuvada kupayı kazanmıştı. İşte o şampiyon Trabzon karmasının kalecisi  ise bugünkü CHP İstanbul Büyükşehir Belediye başkan  adayı Ekrem İmamoğlu  idi. Resimde  görülen kaleci  İmamoğlu, o dönemler Trabzon amatöründe  bir futbol takımının da kaleciliğini yapıyordu. Ve  Yavuz Selim’in tozlu,  çamurlu  zemininden çıkan İmamoğlu, şimdi Türkiye’nin en büyük metropol şehrini yönetmeye aday. Kendisini geliştiren, sağlam basan,  kişiliği ve çalışkanlığı ile;   tanıyan herkesin takdirini kazanmış olan Ekrem İmamoğlu için bir nostalji yapıp, bu bilgileri bilmeyenler için yayınlayalım istedik.

EN BÜYÜK İLGİNİN GÖSTERİLDİĞİ TRABZON’DAKİ O BASIN TOPLANTISINDA, YENİ BİR SAYFANIN MESAJLARI VERİLDİ!

whatsapp_image_2019-02-12_at_10.45.03.jpegOrtahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’in  önceki  gün  verdiği kahvaltı ardından yaptığı basın   toplantısı, medya mensuplarının  yoğun ilgisiyle karşılandı. Toplantının, basın camiasının bugüne kadar en çok ilgi gösterdiği bir basın toplantısı olması, Genç’in medya nezdinde de ne kadar itibar  görüp samimiyetle karşılandığının göstergesi olsa gerek.  Ayrıca  basın toplantısında başkan Genç’in,  sık sık  Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu ile birlikte hareket edecekleri mesajını vermesi  dikkatlerden kaçmadı. Doğru da yaptı. Çünkü   hem  Trabzon’un ihtiyacı vardı, hem de  Ortahisar’ın yaptığı kaldırımları yıkan bir büyükşehir döneminden sonra yeni bir sayfa açılmalıydı!

ŞEHİT BABASI, ACI GERÇEĞE OĞLUNA HİTAP EDEREK DİKKAT ÇEKTİ!

Birkaç yıl evvel  cephaneliğin patlaması ile  şehit olan  Onur Fikret Dülger’in  babası,  iş adamı ve Trabzonspor yönetim kurulu eski üyesi  Zekayi Fırat  Dülger,  sosyal medya üzerinden şehit oğluna hitaben bir paylaşımda bulunarak, ülke siyasetinin ve basının halini şikayette bulundu. İşte Dülger’in  acı ama  gerçeklere parmak basan o paylaşımı:

adsiz-056.png