1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 15 Mart 2019
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 15 Mart 2019

A+A-

ZİRVEYE DOĞRU… HER NOKTAYA ULAŞIYOR! OY ORANI REKORA KOŞUYOR!

Hiçbir siyasi partide onun  gibi çalışan yok. Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç  seçim çalışmalarında dur  ahmet-g.jpgdurak bilmiyor. Sabah saatlerinde  seçim çalışmalarına başlayan ve gece yarılarına kadar  her etkinliğe  katılıp,  inanılmaz bir enerji sarf eden, basılmadık bir  yer bırakmayan  Metin Genç, zaten  seçimi  rahat bir sonuçla alacak gibi  görünüyor.  Çünkü daha evvel de dediğimiz  gibi ona  seçmen,  parti ayırımı yapmadan kendinden biri  gözüyle bakıyor. Ama  Ahmet Metin Genç  seçimi kazanma  derdinden ziyade,  gönülleri hoş etme ve  sorumlu olduğu Ortahisar ilçesinde oy oranını daha da yukarılara taşımanın mücadelesi veriyor. İnanılmaz bir sevgi, saygı  ve  ilgiyle karşılanan Ortahisar  başkanı Genç’in,  çalıştıkça oy oranının  arttığı ifade ediliyor. Partinin son yaptırdığı ankete  göre  bundan on  gün evvel  kararsızların oranı  yüzde on ikilerde  seyrederken, şu anda  bu oran yüzde 6-7  civarına kadar indi. Ve Ahmet Metin Genç  ise yüzde  60  oy oranını devirerek,  anketlere  göre yüzde 70’lere  doğru yol almaya başladı. Nasıl  itibar  görmesin ki? Samimiyetsiz  siyaset adamlarının zirve  yaptığı böylesi zor bir dönemde,  insanların samimi görüp  bağrına  bastığı  isim olmak  elbette kolay değil. Allah yolunu açık  etsin.

MHP İL BAŞKANI SERT DEMEÇLERİNE DEVAM EDİYOR… AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ!

MHP Trabzon İl  Başkanı Bekir Sıtkı  Tarım,  Erdoğan- Bahçeli dostluğunu eleştirenleri yaylım ateşine tuttu.  Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı Tarım yaptığı açıklamada  “bazı gözler  kör olmuş”  derken  şu görüşleri kamuoyu ile yeni_mhp_trabzon_il_baskani_ndan_aciklamalar_h537095_56baf.pngpaylaştı:   “Ya topluca ayağa kalkacağız, ya da acılı bir ölüme razı olacağız’ demişti Genel Başkanımız Devlet Bey. Devletin bu kadar merkezinde olabilen bir lider acaba ne demek istemişti!.. Bölgemizdeki projeler tamamlanmış, sırada Türkiye ve İran vardır. Maalesef ülkemizde de bu projelere ortaklar ihaleleri kapmıştır. Irak’ın, Suriye’nin, Mısır’ın, Tunus’un, Libya’nın, Yemen’in durumu ortadayken, ülkücüler komple teorisi uyduruyor diyebilen seçilmiş hainler iş başındadır. Birde olayın ciddiyetini anlayamayan, vatan sevgisi kesinlikle bizden eksik olmadığı halde, Devlet Bahçeli ve Tayyip Erdoğan düşmanlığından gözleri kör, vicdanları kapkara, torunlarını değil de sadece kendi egolarını düşünen bir kitle vardır. En çok üzülecekler de onlardır”.

AK PARTİ İÇİN AKÇAABAT SIKINTILI MI? YORUMLAR TEDİRGİN EDECEK TÜRDEN!

Trabzon’un Akçaabat ilçesinde  31 Mart  seçimlerinde  Ak Parti’nin nasıl bir oy oranı  elde edeceği  merakla bekleniyor. Hayli tartışmalı bir aday ile yola  çıkan iktidar partisinin, seçimin favorisi  olduğu  kendi mensuplarınca  konuşuluyor. Fakat  bir kısım Ak Partiliye göre ise  ‘iş sanıldığı kadar kolay değil’! Çünkü Osman Nuri Ekim ve Adnan Günnar, Şefik Türkmen üçlüsüne  insanların büyük tepki duyduğu  iddiası  Akçaabat’ta çalkalanıyor. Muhalefet iddialarına göre  ise   İYİ Parti adayı  Osman Akbulut her geçen gün  üzerine koyarak başkanlığa  koşuyor. Ak Parti bize göre de Akçaabat ilçesinde  favori  görünüyor. Fakat çok rahat bir seçim sonucu ortaya çıkacağını bizler de düşünmüyoruz. Zira  aday Osman Nuri ekim  için kiminle konuşuyorsak;  “ Osman Nuri bey vizyon sahibi değil. Adnan Günnar ve Şefik Türkmen belediyeyi yönetecek”  türünden görüşler ortaya konulup, tepki gösteriliyor. Akçaabat ilçesinde yayın yapan bir lokal gazetenin,  Osman Nuri Ekim beyin lehine verdiği  bir haberin altına yapılan okur ve seçmen yorumları da,  işlerin çok kolay olmayacağına işaret eder türden! Çünkü  tek bir habere yapılan 50 yorumun 49 tanesi,  inanılmaz olumsuz  görüş içeriyor. 

y1.jpgy2.jpgy3.jpgy4.jpg

y5.jpg

KANA BİYİK İDDİASINDAN SONRA… TRABZONSPOR’A İKİNCİ KAYSERİLİ OYUNCU MU?

Trabzonspor’un Kayserispor’un stoperi  Kana Biyik ile her konuda anlaşma sağladığı  şeklinde kulüp içinden sızan 8-053.gifiddiayı,  önceki gün gündeme  getirmiştik.  Yönetimin  Kayserisporlu  bir oyuncu ile daha  ilgilendiği de ileri sürülüyor. İddiaya göre  sezon sonu  Kayserispor ile sözleşmesi bitecek olan 30 yaşındaki Tiago Lopes’ de Trabzonspor’un transfer listesinde yer alıyor. Oyuncu hakkında şu ana kadar ki kanaatin olumlu yönde seyrettiği, ancak ligde kalan haftalarda da  takip edileceği  ifade ediliyor. Sağ  bek olarak  görev yapan,  ayrıca sol bek olarak da oynayabilme özelliğine sahip  başarılı oyuncu,  bu sezon  25  haftada  23 maç ilk on birde  görev yaptı.

ALAY EDERKEN, ALAYLIK OLDULAR… HATA MI YOKSA AKP’LİLERİN SABOTAJI MI?

Ak Parti  Trabzon  Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu’nun seçim vaatleri arasında yer alan,  hafif raylı sistemle ilgili hazırlatılan  reklam  afişlerinde kullanılan,  İzmir belediyesine ait  tramvay  resmi dikkatlerden kaçmadı. CHP’li Ekrem İmamoğlu’nun,  İstanbul Büyükşehir Belediye  başkan adaylık  toplantısında,  Ak Parti  mitinginden  alınan bir karelik fotoğrafın kullanıldığının anlaşılmasının, ülke genelinde gündem olduğunu  düşündüğümüzde,  aynı   duruma Ak Partililerin de  düşmesi,  benzer yorumların şimdi de muhalefet tarafından yapılmasına sebep oldu. Millet İttifakı  taraftarları,  sosyal medyada bu afişle alay ediyor! Peki bu afişleri kim tasarladı? CHP’li belediyenin yaptığı  hafif raylı sistem  hizmetinin resmini,  Ak Partili  belediye başkanının tanıtım  afişine  hangi akıl soktu?  Bilinmiyor! Fakat bu olay  kimilerine göre bir hata, kimilerine  göre  ise  aktif siyasette  sona yaklaşan ve  ‘Ak Partiliyim’  diyen AKP’lilerin  bir sabotajı!  Yorum Ak Partililerin ve  seçmenin.

53728870_331710780787677_7942931179408195584_n.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar