1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 16 Mayıs 2018
Kaynar Kazan 16 Mayıs 2018

Kaynar Kazan 16 Mayıs 2018

Trabzon'da yaşanan gelişmeleri sizler için derledik...

A+A-

Milletvekilliği için batı ilçelerinde kimlerin ismi öne çıkıyor?

Ak Parti kulislerinden  aldığımız  bilgiler çerçevesinde  dünkü  köşemizde milletvekili  adaylığı için Trabzon'un doğu ilçelerinde  ismi ön plana çıkanların Ömer Topaloğlu,  Saime Tekke ve Selçuk Çebi olduğunu okurlarımızla paylaşmıştık. Yine parti içi ve Ankara'da ki Trabzonlu siyaset adamlarından  edindiğimiz intiba  çerçevesinde  batıdaki ilçelerde  İbrahim Kul, Cevat Birinci ve Salih Cora isimlerinin öne çıktığı ileri   sürülüyor. İddiaya  göre  adı geçen isimlerden ikisinin temayül yoklamalarında, üçünün ise halk anketlerinde öne çıktığı bilgisine ulaşıldı.  

Vatandaş onu vekil istiyor!

Fatih Tekke'yi çok iyi tanırız. Dürüst, özü sözü bir, helal ve harama karşı son derece titiz çok değerli bir kişiliktir. Trabzonsporluların bağrına bastığı ve takdir ettiği Fatih'in kız kardeşi Saime Tekke Ak Parti Trabzon milletvekilliği için aday adayları arasında. Saime Tekke için başlangıçta çok söz edilmiyordu. Halen daha bazı basın organları görmezden gelme derdinde ama Tekke, Ankara'da ki mülakatta büyük ilgi görmüş. Çünkü Ak Parti alt komisyonu Saime Tekke hakkında  geniş kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra,  onun çok dolu,  kendini mükemmel derecede yetiştirmiş ve ülke konularına vakıf olduğuna kanaat getirmiş. Gerçekten de öyle. 1984  doğumlu olan avukat  Tekke,  hayatını hep ilim yolunda geçirmiş. Halen daha başka bir üniversite okuyor. Genç  ömrüne  harika bir özgeçmiş sığdırmış. Saime Tekke'nin  aday gösterilmemesi halinde bunun parti için çok önemli bir eksi olacağı, seçmenin bu ismi aday olarak beklediği  biliniyor.

Kadın aday adayı ters köşe oldu!

Ak Parti'nin Ankara'da ki aday adayı mülakatlarında  ilginç  gelişmeler yaşandığını duydukça,  okurlarımıza aktarıyoruz. Alt komisyon,  aday adayları hakkında çok geniş dosyalarla bilgilendirilmiş olduğu için  aday adaylarını bazı kritik sorular ile ters köşe yapmış! Trabzonlu aday adayı olan bayanlardan birine ,  "Trabzon'un kadın seçmeni yaklaşık olarak ne kadardır"   diye sorulunca, aday adayı kızarıp bozarmış ve bir  cevap verememiş!  Aday adayının bu konuda  fikir beyan edememesi ise  komisyondan sitemli  ve biraz da alaycı sözler  işitmesine sebep olmuş! Aday adayımızın  morali bu olaydan sonra bir hayli bozulmuş!

Olcay Şahan'ın ağabeyi demiş ki!

Trabzonspor'un gözden çıkardığı ve yıllık 1.9 milyon Euro garanti  ücret alan Olcay Şahan'ın, ağabeyi Osman Şahan'ın  menajerler Metin Korkmaz ve Özkan Doğan'dan izinsiz hareket etmediği öğrenildi. Olcay'ın resmi bir menajeri yok. Fakat bu tür işleri ile ilgilenen kişi, ağabeyi Osman Şahan. Osman bey Almanya'da  yaşıyor ve Olcay vasıtası ile  kazandığı paralarla gününü gün ediyor. İddiaya göre iki ayrı menajer,  Olcay için Trabzonspor'a kulüp bulup  teklif sunmuş. Ancak oyuncu için ağabeyi ile temasa geçilmiş! Osman Şahan ise cevaben; "Biz Olcay'ı Trabzon'dan bedava çıkaracağız. Metin ağabey  öyle söyledi. Ben onun dediğinin  dışına çıkamam"  demiş!  Osman bey ayrıca; "Metin ağabey, Olcay'ı Trabzonspor'a  satarak,  bize büyük para kazandırdı. O nedenle ben ona yanlış yapamam"  ifadesini kullanmış!

Yetkililere sesleniyoruz! O ışıkları kaldırın!

Kaşüstü  kavşağı  artık dillere destan bir hal aldı! Vakti zamanında Kaşüstü mahallesinde yapımı düşünülen alt geçitli kavşak için yetkililer;  "Altı ayda hizmete açarız"  ifadesini kullanmıştı.  İstanbul Yavuz Sultan Selim köprüsü yaklaşık 2.5 yılda tamamlandı. Lakin gelin görün ki,  Kaşüstü kavşağı bir buçuk yıla  yakın bir süreden beri bitirilemiyor! Kavşağın ne zaman biteceğine dair kesin bir bilgi de yok! Vatandaşlar ise bu durum için; "Bu kavşak yapım süreci bile, ilimizin aslında ne kadar sahipsiz olduğunun göstergesidir"  değerlendirmesinde bulunuyor. Kavşak nedeniyle yan yoldan verilen trafikte,  özellikle  havalar sıcaklaşmaya başladıkça, yoğun trafik nedeniyle  yavaşlıyor. Bunun bir sebebi   yan yolların asfaltının bozuk olması ve de gereksiz trafik lambalarının halen çalışıyor olması! Oysa yayalar için portatif bir üst geçit koyulup  ışıklar kaldırılsa,  trafik daha akıcı hale gelecek. Bizden yetkililere uyarı.