1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 19 Ekim 2018
Kaynar Kazan 19 Ekim 2018

Kaynar Kazan 19 Ekim 2018

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

ŞEFİK TÜRKMEN PARTİLERLE DİRSEK TEMASINDA MI?

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen'in 25 yıldır  devam eden belediye  başkanlığı döneminin ardından,  Ak 8sefik_turkmen_6f25bdd73be61148ca41-002.jpgParti'den  yeniden aday gösterilmeyeceği konuşuluyor. Bazı  partililerin, "Ak Partiyi hala içine sindirememiştir"  dediği  Türkmen'in de  adaylık şansının az olduğunu  anladığı  ve diğer partiler ile  dirsek temasında  olduğu iddia  ediliyor.  Muhalefet partilerinin ise  Türkmen'in,  Akçaabat  seçmeni nezdinde  çok  yıpranmış olduğu  düşüncesi ile olaya  temkinli  yaklaştığı ileri sürülüyor. Mevcut başkanın akıbetinin  ne olacağı, siyasete devam edip etmeyeceği, edecekse hangi partiden  edeceği  zaman içinde belli olacak. Fakat Ak Parti defterinin kapandığı konusunda ortak bir  görüş hakim. Türkmen'in ise yakın çevresine; "Yeniden aday olmayı düşünmüyorum"  şeklindeki ifadeler kullanmasına rağmen  aslında  arayışta olduğu ileri sürülüyor.

MİLLİ EĞİTİM AK PARTİ İL YÖNETİMİNE Mİ ÇALIŞIYOR?

Ak Parti il yöneticilerinin kimi, okullara  yemek işlerini  kendi şirketleri üzerinden yapıyor,  kimileri de  kitap işlerini! Deyim yerindeyse milli eğitim  Ak Parti il yöneticilerine çalışıyor! Daha evvel  bazı iddiaları gündeme getirmiş ve il 9-025.gifbaşkan yardımcısı ile Ortahisar ilçe başkan yardımcısının  okullara  yemek temin etme  ve  kuru gıda işlerini,  kendi şirketleri ile yaptıklarını dile getirmiştik. Ak Parti'de bir önceki dönemin il başkan yardımcısı Fatih Solak'a ait Akoluk Kitapevi  de  okulların kitaplarını veriyordu. Önceki gün, Trabzon'da eğitim faaliyeti gösteren okullardan  velilere  mesaj gönderildi. Mesaja  göre;  hafta sonu kursa  kalacak olan öğrencilerin kitap, kağıt ve deneme sınav kitapçığı  için öğrenci başına 350 lira, hafta içi etüde kalan öğrencilerin  deneme sınav kitapçığı için kişi başına 100 lira  vermeleri gerektiği, kitabı okuldan almak isteyenlerin Akokul Kitapevine ödeme  yaparak,  yaptıkları ödeme makbuzu ile okula gelmeleri gerektiği  duyuruldu. Trabzon milli eğitiminde  öğrenim gören binlerce öğrenci  olduğuna ve öğrencilerin yüzde doksandan fazlasının  kurs veya etüt programlarına kaldığı düşünüldüğünde,  elde edilecek kazancı okurlarımızın takdirine bırakıyoruz. Ve soruyoruz! Fatih Solak, Ak Parti il yönetiminde yönetici olmasaydı,  Akoluk Kitapevi'nden bu teminler,  mecburi kılınır mıydı? Milli Eğitim il müdüründen  duyarlı  veliler cevap bekliyor.

FINDIK ÖNERGESİNİN REDDİ VE FETÖ USTALARI!

TBMM'in de  muhalefetin   verdiği  fındık önergesinin,  Ak Partili  vekiller tarafından  ret edilmesi infial uyandırdı. 1441297529_tbmm.jpgÜreticiler   ateş püskürüyor. Muhalefetin "Fındık ürünü konusunda araştırma yapılsın"  şeklindeki,  üreticinin mağduriyetini gidermeye  dönük  teklifin ret edilmesinin,  Ak Parti için göz göre  göre intihar  olduğu noktasında  kamuoyunun  geneli  hakim görüş içinde. Peki Ak Parti  kendisine destek verenleri  elinin tersi ile neden ve hangi sebeplerle itiyor! Bu durumu  bir bilene sorduk. Ak Parti'nin kuruluş  yıllarında aktif olarak siyasetin içinde olan tecrübeli bir isim; "İnanın şaşkınlık içindeyim. Sadece fındık olayı değil. Fetö'nün  ustaları,  her yerde cirit atıp iş başı yapmaya devam  ediyor. Fetö'nün çırakları ise cezaevlerini dolduruyor. Trabzon'a, özellikle üniversite ve çevresine bakıldığında bir kaç örnek ismi birden saymak mümkün! Şimdi fındık önergesinin ret edilmesi ile  sanki bu partiye  oy veren insanlar, cezalandırılmak isteniyor. Korkarım ki, Cumhurbaşkanımızın etrafı asıl şimdi hainlerle  sarılmış durumda. Sayın Erdoğan, millet ile karşı karşıya getirilmek isteniyor. Bunun hata veya tesadüfi olduğunu düşünmüyorum. Artık  şimdiki planın Cumhurbaşkanı ile milleti karşı karşıya getirmek olduğu kanaati taşıyorum. Üzülerek söylemeliyim ki, bu gidişatın sonu hüsran olacak" dedi.

ARAKLI İÇİN ÖMER ÇEBİ'YE BASKI VAR!

Araklı belediye başkan aday adaylığı için Ömer Çebi'nin adı geçiyor. Kendisine  Ak Parti'den aday adayı olması 3536730d-7ed0-4952-88b4-8cc6f4399f1e.jpgyönünde  baskı yapılan  ancak işlerinin yoğunluğu sebebi  ile henüz kararını vermemiş olan Ömer Çebi,  Araklı'da  çok sevilen  bir isim.  Başkan aday adayı olması için bir çok kesimin baskı yaptığı  Araklı Telekom eski  şefi Ömer Çebi,  Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden  Makyol Holding'in sahibi Saffet Çebi'nin  de öz yeğeni. Yıllardır istediği hizmeti alamayan ilçenin,  plan ve proje geliştirip  yatırım alabilmesi için Ömer Çebi'nin biçilmiş kaftan olacağı görüşü ilçede hakim. Daha evvel Fiskobirlik ve Araklıspor yönetim kurulu üyeliği görevlerinde de bulunmuş olan  Ömer Çebi'nin,  aday adayı olmaya  karar vermesi ve partinin kendisini aday göstermesi durumunda,  Saffet Çebi'den de  ilçeye  çok büyük  katkılar geleceği hesap ediliyor.  

ŞENER GİBİ AĞAOĞLU'NU DA KUŞATTILAR! TEHLİKE ÇANLARI TRABZONSPOR İÇİN ÇALIYOR!

Fikir Kulübü'nün,  Trabzonspor'u  Aralık ayında tamamen ele geçirme niyetinde olduğu ile ilgili olarak dün  bir yazı  kaleme almıştık. Bu görüşe göre Sadri Şener döneminin transfer politikalarını yürüten ve bir çok yabancı transferde  şaibe kokan işlere imza atan isimler,  Aralık kongresinde kulübü resmen teslim almayı planlıyor. Bu çerçevede aracı  olarak kullanılan isim ise mevcut Genel Sekreter Ömer Sağıroğlu! Sağıroğlu,  başkan Ahmet Ağaoğlu'nun Trabzon'da ki en yakın arkadaşı. Hatta,  eli kolu olarak biliniyor. Genel Sekreter'in  bir ayağı da,  Mahmut Aksu- aaaa.jpgMuammer Saka ikilisi ile beraber! Bu guruba  M. Yiğit Alp ve Nevzat Aydın gibi Sadri Şener  ekibinin diğer elemanları da  eklenmiş durumda. Ortak hareket ediliyor. Hayrettin Hacısalihoğlu  tasfiye ediliyor. Kendisi her ne kadar 'ayrılacağım' diyor olsa da,  siyasetin kendisine  soğuk baktığını bildiği için  'ben ayrılıyorum' iması  veriyor. Peki Trabzonspor'u ele geçirmek ve her şeyi  yönetmek isteyenlerin,  tıpkı Sadri Şener'i kullandıkları gibi Ahmet Ağaoğlu'nu da kuşatmış olması, kulüp için ne anlama geliyor? Önderliğini Mahmut Aksu ve Muammer Saka ile Ömer Sağıroğlu'nun yaptığı bu gurubun ortak stratejileri,  toplum bazında kredisi olan başkanları kullanmak üzerine! 2008 yılında  toplumda kabul gören  isim olarak bilinen Sadri Şener'i kuşatan ekipte, o dönem Mahmut Aksu'nun iş ortağı Ömer Sağıroğlu  yönetim dışında kalarak,  ortağı vasıtası ile işlere müdahil oldu. Söz konusu ekip, Şener'e büyük yanlışlar yaptırarak  5 yılda  eriyip, istenmeyen adam olmasına vesile olmayı başardı. Şimdi eski iş ortaklarından Ömer Sağıroğlu aktif yönetici! Eski ortağı Aksu ise dışarıdan ve onun üzerinden kulüpte istediğini yaptırıyor. Yarın,  yani Aralık ayında  Ömer Sağıroğlu asbaşkan yapılınca,  söz konusu ekip  tamamıyla kulübe  hakim olacak. Söz konusu ekibin, geçmişte  transferlerde  neler yaptıklarını ise pazartesi  Kazan köşemizde anlatmaya başlayacağız. Böylelikle hafızaları  yeniden tazeleyerek, bu ekibin  asıl maksadını ve kulübe yararlı olup olamayacaklarını okurlarımızın takdirine sunacağız. Toplumda kredisi olan Ahmet Ağaoğlu'na  ise şimdilik bir çift sözümüz var. Toplum sizi seviyor. Fakat unutmayın ki Sadri Şener'de böyleydi.  Çok büyük bir kabul görerek kulübün başına gelmişti. Bugün ise  gerçek Trabzonsporlular, Şener ismini duymak dahi istemiyor. İşte bu ekip yüzünden! Trabzonspor'un dibine ilk dinamiti koyan bu isimler, unutmayınız ki sizi iki yıl içinde bu insanlarla karşı karşıya getirecektir. Bizden  dost uyarısı!