1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 26 Mart 2019
Kaynar Kazan 26 Mart 2019

Kaynar Kazan 26 Mart 2019

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler...

A+A-

İKTİDAR VE MUHALEFET ANKETLERİNDE 5 İLÇEDE AYNI SONUÇLAR! MUHALEFETE GÖRE 8 İLÇE KAZANILACAK! İŞTE TRABZON’DA SON DURUM!

Hafta sonu yapılacak  olan  yerel seçimler için Trabzon’da ilçe ilçe yapılan seçim anketleri ile ilgili çok  iddialı 5b62a5a1e7aa3c26b0617298-002.jpgyerlerden  bazı bilgiler edindik. Özellikle muhalefet ve iktidarın yaptırdığı   anketlerde  ortak olarak  çıkan bazı  sonuçlar dikkatimizi  çekti.  Buna  göre   Cumhur İttifakı,   son haftaya  girilirken  anketlerin iddiasına göre,  tam 5 ilçeyi  kaybediyor.  Anketlere göre  Cumhur İttifakı;   Hayrat, Köprübaşı,  Beşikdüzü, Çarşıbaşı ve Düzköy ilçelerini kaybediyor. Bu beş ilçe Ak Parti anketlerinde de  böyle  görünüyor.  Muhalefet anketlerinde ise farklı olarak ilaveten;  Akçaabat, Tonya  ve Yomra ilçelerini de  iktidar kaybedecek   şeklinde anket sonuçları  var. Cumhur İttifakı anketlerinde  ise  Yomra, Akçaabat ve Tonya ilçelerinde  seçimler  kendi lehlerine bitecek. Yani muhalefet ve iktidar  anketlerinde  farkı  üç ilçe  görünüyor.

ÇIKARLARI İÇİN ŞİMDİDEN KORUMAYA ALDILAR… BAŞARISIZLIK GELİRSE SORUMLU VEKİLLER DEĞİLMİŞ!

İktidarda  güçlü  milletvekillerine  sırf çıkarları  adına  borozanlık yapan bazı kalmeşörlerin  Trabzon genelinde birkaç ilçenin kaybedilme ihtimalini   göz önüne aldıklarından,  bazı vekilleri  şimdiden korumaya aldıkları iddia ediliyor. Adı   m4ihwwua_400x400.jpg‘yazar’  olan iki kişinin, iki ayrı vekili  şimdiden korumaya  dönük yazılar  gündeme  aldıkları,  insanların dikkatinden kaçmıyor. Kişiye  özel  kalemler,   kaybedilmesi muhtemel ilçelerde  olumsuz  çıkabilecek  neticelerin,  o   milletvekillerine mal edilemeyeceğini iddia etmeye başladı!  Oysa  durum  hiç öyle değil. Bu kalemşörler,  sadece  algı  yaratıp,  akıllarınca vekillere toz kondurmama  yarışına  girmiş olsalar da,  böyle bir başarısızlığın faturasının kesileceği isimler aslında belli. Çünkü herkes;   kimleri belediye başkanı  yapabilmek için  hangi vekillerin genel başkan yardımcılarının odalarında yatıp kalktığını, komisyonlarda neler konuştuklarını  çok iyi biliyor. Ve millet,  adayların  yarıdan fazlasını  özellikle de ilçeleri  Muhammet Balta ve Adnan Günnar ikilisinin belirlediğinin de çok iyi farkında! Kaldı ki  parti esaslarına göre,  bir il  ya da  o ilin ilçelerinde beklenen başarı gelmezse,  sorumlu olanlar  vekiller ve il  yönetimidir!  İlginç olan;   kısa bir ömür, üç kuruşluk ekmek  için kalemini satan zavallıların attıkları taklalarda!

DÜNYADA İLK KEZ KAŞÜSTÜ HASTANESİNDE YAPILDI… ÇAĞILCI VE ARKADAŞLARINDAN MÜTHİŞ OPERASYON!

Kanamalı bir hastaya ,damar grefti ile ano-rektum yapıldı. (Radyoterapi almış cervix ca 'lı bir hasta) Kaşüstü hastanesinde  kanserli  bir hastanın bağırsakları alınarak,  dünyada ilk kez  damar greftinden  hastaya bağırsak ve makat yapıldı.  Trabzon’un en  sevilen doktorlarından operatör Ayhan Çağılcı ile birlikte Ömür Erden, Sema Kurt, Üzer Küçüktülü ve İlkay Şahinbaş Yılmaz  operasyonu gerçekleştiren ekipteki isimler oldu.  Dünyada ilk kez yapılan ve başarı ile neticelenen  ameliyata   giren başta  operatör  doktor Ayhan Çağılcı ve  ekip arkadaşlarını tebrik ediyoruz.

54800062_2137869089845024_878620553504620544_n.jpg

ZORLUOĞLU’NUN O GÖRÜNTÜLERİ ÇOK HOŞ… BAŞKAN ADAYINDAN SAMİMİ DURUŞU!

Ak Parti  Trabzon Büyükşehir Belediye  başkan adayı  Murat Zorluoğlu’nun bir  öğrenci evinde  yaptığı ziyarette  çekilen  görüntüler, başkan adayının   sıcak  yönünü  gözler önüne serdi. Trabzon’da  çok tanınmayan  aday Zorluoğlu’nun,  öğrenci evinde  öğrenciler ile yaşadığı   diyalog,  gerçekten müthiş. Samimiyet, tevazu,  sıcaklık, samimiyet,  halktan biri görüntüsü veren  Murat Zorluoğlu’nun bu görüntüleri,  başkan  olduktan sonra da devam ederse,  bundan Trabzon kazanır. Umarız,  Zorluoğlu’da koltuğa oturana kadar  sıcak görüntü verenlerden  olmaz. Umarız  başkan adayı, seçilmesi halinde de  bu  doğallığını  devam ettirip, vatandaşla iç içe olmayı başarır.

TRABZONSPOR’DA ÜÇ İSİM KESİN GİDİYOR… ÜÇ İSİM İSE ŞARTLARA GÖRE! İŞTE TRANSFERDE YÖNETİM DÜŞÜNCESİ…

Trabzonspor’da  sezon sonu  gönderilecek olanlar ile  durumu henüz kesinlik kazanmamış olan isimler belli oldu. 1_5585877128.jpgBuna  göre  İbanez, Batuhan,  Olcay  üçlüsü,  kesin olarak gönderilecek. A. Kadir veya Yusuf Yazıcı ikilisinden birisi,  20 milyon Euro üzeri teklif gelmesi halinde  gönderilecek. Fakat bu rakamlar oluşmazsa kesinlikle kalacak.  Trabzonspor’da  durumu, maliyetlerine bağlı olarak  henüz netleşmeyen  isimler ise  Rodallega, Ekuban ve Sosa! Yönetimi  göreve getiren siyasi güçler, yüksek maliyeti sebebi ile Sosa’nın gönderilmesini istiyor. Fakat alıcı veya  bu rakamlara talipli bulmak çok zor. Ekuban’ın opsiyonel ön protokolündeki 1 milyon Euro ise daha aşağıya çekilmeye çalışılacak. Durumu ondan sonra netleşecek.  Rodallega için de  en az  onun kadar katkı yapabilecek ama maliyeti daha düşük oyuncu transfer edilebilirse,  gönderilecek. Kısacası  üç futbolu kesin gidici, üç  futbolcu ise gri listede. Yani durumları şartlara göre belli olacak.