1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Kaynar Kazan 27 Kasım 2018
Kaynar Kazan 27 Kasım 2018

Kaynar Kazan 27 Kasım 2018

Trabzon ve Trabzonspor'daki son gelişmeler herhaber.com'un kaynar kazan köşesinde sizlerle buluşuyor.

A+A-

VALİMİZE SAYGIMIZ SONSUZ, ANCAK! BU ŞEHİR ‘DAYATMA’ İSTEMİYOR!

Ak Parti Trabzon Büyükşehir belediye başkanlığı  için yarına  kadar  bir değişim olmazsa,  aday olarak aslen Çaykaralı  olan  Van valisi Murat Zorluoğlu’nu  aday gösterecek.  Sayın valimiz   elbette bu şehrin  değerli ve saygın eeeee.jpgbir evladıdır.  Asla  saygısızlık  etmeye kimsenin  hakkı  yoktur. Lakin seçmen ve Trabzon insanı  bu  adaylığa   çok tepkili.  En samimi duygular ile Ak Partili olanlar dahi  olaya büyük bir tepki ile yaklaşmaktadır. Onların tabiri ile  geçmiş seçimlerden  ders alınmadığı gibi millete yine dayatma   yapılıyor! Hiçbir bakan, hiçbir vekil yarın bunun altından kalkamaz! Yine Ak Partililerin  söylemlerine  bakıldığında,  bu şehre  sürekli olarak milletin tanımadığı ithal başkan adaylarının ya da milletin gönlünde yeri olmayan  vekillerin   dayatılması,  artık gına getirdi. Yoksa kimsenin sayın valimiz ile  hiçbir derdi yok! Lakin mevcut belediye  başkanı sayın Gümrükçüoğlu’nu  Trabzon’a getirmekle büyük hata yapıldığını  anlayanlar,   sayın valimizin de   şehri tanımak için en az beş yılının  geçeceğini ve de  Trabzon’un bunu kaldırmayacağını  bilmeleri gerekir. Sayın Cumhurbaşkanının  ekranlarda sürekli olarak;  “Artık bana  adaylar için  kimse gelmesin! Millette kimin karşılığı varsa onları aday yapacağız”  demesine rağmen, yaptırdığı üç ankette de milletin istediği  isimleri  ‘yok’ hükmünde   görmesi,  partililer arasında yoğun biçimde  tartışılıyor.Başkan  olduğu güne kadar  dayatılan  her adayı  milletin   kabul ettiği  sayın Cumhurbaşkanı,  artık   dayatmaların tutmayacağını  göremiyor ve milletin gönlünde yer edinenleri yok sayıyorsa,  Ak Parti’yi çok sıkıntılı bir sürecin beklediği çok net ortadadır! Kamuoyu ve Trabzonlular adına  uyarıyoruz. Sayın valimize de  Trabzon’a da  yazık etmeyin. Artık millet  hatır etmeyecek!

AK PARTİ İL YÖNETİMİ TOPLANDI… YENİ ADAY İÇİN HANGİ GÖRÜŞ BENİMSENDİ?

Ak Parti  Trabzon il yönetimi,  akşam saatlerinde  acil olarak toplandı. Ankara’da olan il başkanı Haydar  Revi’nin img_0109.jpgkatılmadığı toplantıda  yönetimin ,  “Murat Zorluoğlu’nu  millete anlatamayız”  fikrinde  görüş belirlediği ve bu görüşü  Ankara’da bulunan Haydar Revi aracılığı ile Genel Merkeze   anlatma  kararı  aldığı öğrenildi. Ak Parti il yöneticilerinin de  Murat Zoroğlu isminden  dolayı büyük bir şaşkınlık yaşadığı, ancak  başkan Revi’nin   il yönetiminin  görüşünü,  Ankara’ya  anlatıp anlatmayacağı   konusunda  şüpheler olduğu ifade ediliyor. İl yöneticilerinin  kendi aralarında yaptıkları görüşmede; “Büyükşehir’i  kazansak dahi  oy oranımız çok düşer ve meclis çoğunluğunu kesinlikle  kaybederiz”  görüşünde  hemfikir  oldukları  öğrenildi. Öte yandan  milletvekili Salih Cora’nın  Cumhurbaşkanı ile görüşebilmek için  yoğun bir temas başlattığı ileri sürülüyor.

 “MİLLETİN DEĞİL, BALTA’NIN ADAYI” İDDİASI…

Herhaber.com   habercilik  adına  büyük bir başarıya  daha imza attı. Dün öğlen saatlerinde  Ak Parti Büyükşehir  548d85cc-e807-4243-bcc8-c17dd0bc0b0e.jpgadayının  Murat Zorluoğlu  olacağı haberini,  ‘Trabzon’a kayyum aday mı’   başlığı  ile verdik! Bu  haber kısa zamanda  tüm Türkiye’ye yayıldı. Okurlarımızın ilgisine teşekkür ediyoruz. Gelelim asıl mevzuya… İddiaya  göre  Murat Zorluoğlu’nun   adaylığını   en çok isteyen ismin  milletvekili Muhammet Balta  olduğu ileri sürülüyor. Balta’nın,  Çevre ve Şehircilik bakan  yardımcılığı görevi esnasında   tanıştığı  ve kısa  zamanda büyük bir dostluk kurduğu  Zorluoğlu’nu,  Cumhurbaşkanına kabul ettiren isim olduğu  iddia ediliyor. Bu iddiayı ortaya  atan  Ak Parti teşkilatlarında görevli  olan bazı kişiler de ; “Milletin istediği  değil, Balta’nın istediği  aday buysa,  kendisi  gelip sokaklarda dolaşır”   değerlendirmesinde  bulunuyor.  Bilindiği  gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  milletvekili Muhammet Balta’yı  teşkilatlar  üstü görüyor!

TİSKİ’YE TORPİLLİLER Mİ GİRECEK?

gonul12-trabzon-belediye-baskani-orhan-feviz-gumrukcuoglu.jpgTrabzon Büyükşehir belediyesinin TİSKİ  kurumuna  yapacağı eleman alımları ile ilgili  şok iddialar var. İddiaya  göre  alınacak  50 kişi, torpille  belirlendi bile! Bizim değil,  bizzat  partililerin iddiası bu yönde. Hatta  konuya vakıf bazı kimselerde,   başvuru yapacak  kişilerin KPSS puanının 50,  yani en alt limitten   gösterilmesinin,  torpilliler için böyle belirlendiğini, bu sayede  herkesin başvuru yapabileceğini, ancak komisyon üyelerinin istediklerini seçeceğini  ileri sürüyor. Yani KPSS  şartı sadece  göstermelik!

FENER GALİBİYETİ İŞTAHLARI KABARTTI… OFLU İŞADAMI YÖNETİME! YA NEVZAT AYDIN!

Trabzonspor’un Fenerbahçe galibiyetinin  yeni yapılacak  olan yönetim için  herkesi heveslendirdiği  iddia ediliyor. İddiaya göre  herkes  yönetime girebilmek için özellikle siyaset kurumunu çok rahatsız  etmeye başladı. Yeni yönetim için adı sıkça  geçenlerden  Nevzat Aydın’ın  siyasiler tarafından  veto  edildiği iddia edilirken, Ağaoğlu’nun listeye  Romanya’da  başarılı bir iş adamı olan Oflu  Sabit Danış’ı alacağı  ileri sürülüyor.

8-028.gif