1. YAZARLAR

  2. Kaynar Kazan

  3. Kaynar Kazan 28 Mart 2019
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaynar Kazan 28 Mart 2019

A+A-

AHİ EVREN’DE BAŞHEKİM… KIZILAY’DA BAŞKAN… GÖREVLERİNİ UNUTTU! SİYASETE SOYUNDU! HAYIRDIR İSMET HOCA!

Hayırdır  İsmet Hoca?  Ahi Evren Hastanesi başhekimi ve Kızılay Trabzon şube başkanı  Doç. Dr. İsmet Durmuş’un,   siyasetçilerden çok  siyaset   yaptığı iddia ediliyor!  İddiaya göre Sürmeneli olan ve koltuğunda  Ahi Evren Hastanesi  başhekimliği görevi ve Kızılay başkanlık görevleri  gibi   iki karpuzu  birden taşıyan  Durmuş’un,   mesai  saatlerinde 9d65344f-5a7c-4341-a3ba-a32f4f8bb1b7.jpgmesai yapmadığı   ve mahalle mahalle dolaşarak,   iktidar için  vatandaştan birebir  oy istediği öğrenildi. Doç. Dr. İsmet Durmuş’un  ayrıca, sosyal medya üzerinden de  hem  oy çağrısı  yaptığı,  hem de  farklı görüşlere sahip insanlar ile tartışma ve polemiklere  girdiği öğrenildi. Bir devlet memuru veya bir bürokratın,  hangi parti olursa olsun,  mesai tanımaksızın  mahalle mahalle dolaşıp  oy istemesi ahlaki mi? (Üstelik cenazelerde dahil) Ayrıca,  Kızılay başkanı olması hasebiyle Durmuş’un,  Kızılay  şubelerinden seçim üzeri  muhtaç vatandaşlara yardımlar  dağıtması da ayrı bir  tartışma başlattı. İddiaya göre Kızılay başkanı Durmuş, Sürmene ilçesinde Ak Parti adayının kazanabilmesi için Kızılay şubesinden  vatandaşlara kumanya ve giyecek yardımlarında bulunuyor!  Sayın başhekime  ise sorumuz  şu: Eğer Ak Parti iktidarında  sana bu nimetler verilmemiş olsaydı, yine sahaya  inip ‘dava’   diyerek  yolları arşınlama gereği duyacak mıydın? Amacın ne sayın başhekim? Daha  yüksek makamlara gelmek mi, yoksa  gerçekten milletin yararına hizmet etmek mi? Eğer kutsal olan mesleğini vatandaşa hizmet olarak görmüyorsan,  hiç bekleme istifa  edip  aktif  siyasette olman gerekmez mi? 

BÜYÜKŞEHİR, PARTİLER ARASINDA ÇİFTE STANDART MI YAPIYOR?

Trabzon Büyükşehir belediyesi  seçim afişleri konusunda  haksız bir uygulama mı yapıyor? İddiaya göre  iktidar  indir-011.jpgbelediyesi,   ilçelerde başka partiler tarafından  üst geçit ve köprülere asılan seçim afişlerini kaldırıyor. Bunda  ne var diyebilirisiniz? Ya da,   kanun  böyle emrediyor da diyebilirsiniz!  Kanunun ne emrettiğini kimsenin de bildiği yok ya! Neyse,  kaldırılan  afiş ya da pankartların yerine  büyükşehir belediyesi kendi ilçe belediye başkan adaylarının pankart ya da ilan duyurularını  astırıyor. Bunlar hakkaniyet,  adalet, eşitlik, vatandaşlık hakları bakımından  son derece  yanlış ve gayrimeşru  yaklaşımlar.

İYİ BİR AK PARTİLİ ÇELİK… “ARTIK FAKİR ZENGİN AYIRT ETMİYOR”

Cenazeler,  son on beş gündür siyasetçi akınına uğruyor. Yaşlı, genç, zengin, fakir  hiç fark etmiyor. Hatta o kadar 54206199_1929485860490714_5758155232320159744_n.jpgileri  gidelim ve diyelim ki,  şu ana kadar, kendi teşkilatlarındaki dava arkadaşlarının  cenazelerine bile katılmayan  bazı siyasetçiler ve vekiller,   şimdilerde  her gün cenaze  programları yapıyor. Bir oy uğruna  girilen kılığa bir bakar mısınız?  Bizim yorumlarımız bir tarafa, en iyi milli görüşçülerden, en iyi Ak Partililerden  birisi olan  ama asla AKP’li olmayan ve AKP’liler ile mücadele den Ünal Çelik kardeşimiz,  bakın kendi sosyal medya hesabında  bu konuda ne diyor: “Seçim zamanı cenazeler ne kadar kıymetleniyor! Fakir zengin ayırt edilmiyor…Herkes Cumhurbaşkanımızın gölgesinde hayat sürmeye çalışıyor.Siz her türlü pisliğe bulaşın,reis sizin arkanızı toplasın.Yönettiğiniz yerlerde yerde sürünüyorsunuz.Bekliyorsunuz reis kaldırsın”…

CUMHURBAŞKANININ “KİBİRLİ OLANLAR” SÖZLERİ ÜZERİNE MİNİ YORUM… ERDOĞAN YİNE YANLIŞ BİLGİLENDİRİLİYOR!

Zaman zaman  iktidar partisinin  içinde, bize göre davaya  yanlış yapan ve bu yanlışlarında ısrar edenlere  eleştirel yaklaşımlarda bulunuyoruz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise    dünkü mitinginde “Kibirli olanlar Ak Parti’nin cumhurbaskani-recep--8ad89edce8595dd4d8d9.jpgkapısından içeri  giremez”  çıkışında bulundu. Sayın Cumhurbaşkanımızın  inandığı için söylediğini düşündüğümüz  bu söylemi,   maalesef gerçeklerle örtüşmüyor. Ne yazık ki,  Cumhurbaşkanımız  üst kademe kadrosu  tarafından  çok yanlış bilgilendiriliyor. Zira Ak Parti’nin  kadrolarında  kibir ve samimiyetsizlik oranı yüzde seksenleri aşmış  durumda! Ne yazık ki durum ve gerçek olan bu! Hatta  sadece  kibir değil, samimiyetsizlik, dava  adamlarını dışlama gayreti,  vatandaşa tepeden bakma uygulamaları,   aleni ve açık bir biçimde devam ediyor. Sayın Cumhurbaşkanımız,    bu söylemleri ile ilgili olarak bir anket yaptırsa, eminiz ki  anketler  o söyleminin,  yüzde seksen aleyhine çıkacaktır! Düşünün şu an aktif olan kadrolar içerisinde  sadece belediye başkan adaylarını  baz alsanız,   gönül rahatlığı ile  alçak gönüllüğüne ve samimiyetine inanarak oy verebileceğiniz  iki,  bilemediniz  üç isim çıkar.

İZLEME KOMİTESİ GENÇ İSİMLERİ TARIYOR… PORTEKİZ’DE ÜÇ GENÇ TAKİP EDİLDİ! İŞTE O İSİMLER!

Trabzonspor transfer izleme komitesi,  Avrupa’nın dört  bir yanında genç oyuncu taraması yapıyor. İzleme logo_6367234456.pngkomitesinin  en son olarak,  dün sona eren ve  5  gün devam eden Portekiz’de ki 19 Yaş ve altı  milli takımlar elit  turnuvasını  takip ettiği öğrenildi. Portekiz’de ki milli turnuva da, 19 yaş milli takımı forması  giyen  gurbetçi oyunular Okan Mete Yılmaz (Bochum), Umut Güneş (VFB Stuttgart), Görkem Can (Schalke 04) bir kez daha  mercek altına alınırken,  milli takım dışından  birkaç ülkenin de  bazı  oyuncularının takip edildiği öğrenildi. İzleme komitesinin,  adı geçen  üç  gurbetçi oyuncu içinde olumlu rapor  tuttuğu,  ayrıca  Fransız kulübü Marsilya’nın ikinci takımında oynayan gurbetçi Yusuf Sarı’yı da onay verdiği öğrenildi.  

Önceki ve Sonraki Yazılar