KAYNAR KAZAN!

KAYNAR KAZAN!

--Ak Parti’de Soğuk Rüzgarlar! --CHP’de Hesaplaşmaya Doğru! --Vali Öz Yine Yuhalandı! --Köseoğlu Sergiyi İkinci Kez Açtırdı!

A+A-

SOYLU EL KOYDU!

Ak Parti’de soğuk rüzgarlar esiyor. İl yönetimi ve Ortahisar yönetimleri arasındaki soğuk rüzgarlar aşağıya doğru sirayet etmiş gibi gözüküyor. İl Başkanlık seçimlerinde göreve gelen Haydar Revi’nin Ortahisar ilçe başkanı Temel Altunbaş tarafından benimsenmediğini parti içinde bilmeyen yok. Temel Altunbaş, İl Başkanı Revi ve yönetimine halen daha mesafeli dururken , bu soğukluğun İl yönetimine bağlı SKM ile Ortahisar ilçeye bağlı SKM arasındaki çalışmalara da yansıdığı ancak olaya müdahil olan milletvekili adayı Süleyman Soylu’nun, gelişmelere el koyarak yaşanabilecek tatsızlıkların şimdilik önüne geçtiği ifade ediliyor. Seçim sonrasında il yönetimi ile Ortahisar yönetimi arasındaki yaşananların parti içinde hangi boyutlara ulaşacağı şimdiden merak ediliyor.

PEKŞEN NE YAPACAK?

CHP’ de Canalioğlu, Pekşen tartışmaları devam ediyor. Ana muhalefet Partisinin seçim çalışmaları son sürat devam ederken, parti içinde yeni bir tartışma yaşanıyor. Milletvekili Volkan Canalioğlu’na yakın isimler , ‘Canalioğlu olsaydı bu seçimde patlama yapardık’ derken, Haluk Pekşen etrafında kenetlenen isimler de ‘Patlamayı Pekşen ile zaten yapacağız’ görüşünü savunuyor. Herkes kendi açısından bir değerlendirmede bulunurken, CHP’nin vitrine koyduğu Haluk Pekşen ile 7 Haziran’da nasıl bir oy alacağı, partili partisiz herkesin merakla cevabını beklediği bir soru olarak karşımızda duruyor. Fakat seçimler de bir başarı gelmez ise Ana muhalefet partisin de büyük hesaplaşmaların yaşanacağı muhakkak gözüküyor.

VALİ YUHALANDI!

Trabzonlular, vali A.Celil Öz’e kafayı takmış durumda. Daha evvel Fenerbahçe ile oynanacak olan maç öncesi ‘Her yere keskin nişancılar yerleştirdim’ gibi maksadını aşan bir açıklama ile tepki alan Vali Öz, yaklaşık iki ay evvel Sürmene’de Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı sonrasındaki açıklamaları ile de büyük tepki almıştı. Trabzon halkı ile uyuşmazlığı dikkatlerden kaçmayan Öz, daha evvel Trabzonspor- Beşiktaş müsabakasında taraftarlarca istifaya çağrılmıştı. Öz son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün Trabzon’da yaptığı toplu açılış töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından evvel çıktığı kürsüde, mitingi izlemeye gelen vatandaşlarca yuhalandı. Vali Öz ve Trabzonlu vatandaşlar arasında esen soğuk rüzgarların nereye varacağı merak konusu.

İKİ AÇILIŞLI SERGİ !

Ortahisar Belediye Başkanı Av. A. Metin Genç dün Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde açılan Tezhip sergisini, açılış saatinden birkaç dakika evvel yaptı.Ancak olanlar daha sonra oldu. Açılışa tam saatinde gelen AK Parti milletvekili üçüncü sıra adayı Av. Ayşe Sula Köseoğlu, açılışın vaktinden önce yapılmasına itiraz etti. Netice de A. Metin Genç, milletvekili adayı Köseoğlu’nu kırmadı ve sergiye ikinci kez açılış yapıldı. Açılışı bu kez Belediye Başkanı Genç, Ayşe Sula Köseoğlu,CHP adayı Haluk Pekşen ve MHP adayı Hüseyin Örs birlikte yaparak, bir süre sohbet ettiler.