1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. KAYNAR KAZAN!
KAYNAR KAZAN!

KAYNAR KAZAN!

KAYNAR KAZAN...

A+A-

HEKİMOĞLU’NUN KARARLI DURUŞU!

Trabzonspor eski başkanlarından Özkan Sümer ve Faruk Özak ikilisi kol kola kongre çalışmaları yapıyormuş. Başkan adaylığını aylar evvel açıklayan ve çalışmalarını sürdüren Celil Hekimoğlu’nun kamuoyunda itibar gördüğü kanaatine varan eski başkanların Celil Hekimoğlu’nun listesine isim verip veremeyecekleri konusunda nabız yokladıkları ancak Hekimoğlu’nun olası bir kongrede’ listeme kimseyi müdahale ettirmem’ tepkisi verdiği öğrenildi. Bu sebeple Faruk Özak ve Özkan Sümer ikilisinin Erol Tuna ısrarı devam ediyormuş. Tuna’nın ise ‘İşlerim yoğun.Aday olamam’ şeklindeki cevabı halen geçerliliğini koruyormuş. Özak ve Sümer ikilisi tüm bu sebepler neticesinde, henüz aday olup olmama noktasında karar vermemiş olan Muharrem Usta’yı yakın markaja aldıkları seslendiriliyor.

‘DÜŞMANLARI ORTAK’!

Trabzonspor’da Faruk Özak ve Özkan Sümer ikilisinin derdi, gerçekte Trabzonspor’a hizmet aşkı mı? Bordo Mavili camiada ve sokakta ki taraftarlar arasında çoğunluk, bu ikilinin işbirliği için ‘Aslında birbirlerini sevmezler.Ancak yaraları çok derin ve düşmanları aynı isim olduğu için güçlerini birleştiriyorlar’ yorumunda bulunuyor.

Gerçekten de bu yorum, pek yabana atılacak cinsten değil. Özkan Sümer ve Faruk Özak’ı yakinen tanıyanlar, birbirlerinden hoşlanmadıklarını, normal yaşamlarında bir araya gelemediklerini, hatta Özak’ın 2000 seçimlerinin ardından geçen üç aylık zaman zarfında Sümer’i yalnız bırakıp desteğini çektiğini çok iyi bilirler. Bugün ise Özak ve Sümer’in hedefindeki ortak ismin İbrahim Hacıosmanoğlu olduğunu da bilmeyen yok. Hacıosmanoğlu’nun , Özak’ı sürekli olarak ‘Derin Trabzon’un Başı’ şeklinde açıkça hedef yapması ve kamuoyu nezdinde ağır eleştirilerle yıpratmasının yanı sıra, Özkan Sümer’i de Trabzonspor’da yıllardır sürdürdüğü görevinden alıp, kapıları yüzüne kapatması göz önüne alındığında, sokakta yapılan ve yukarıda ifade ettiğimiz yorumların, pek yabana atılamayacağı gerçeğini de görmüş oluruz. Bakalım Sümer ve Özak, ‘Ortak düşmanları’ Hacıosmanoğlu’na karşı izleyecekleri yol haritasında nereye varacaklar? İkilinin, Hacıosmanoğlu’na karşı kimi Başkan adayı gösterecekleri de ayrı bir merak konusu. Tüm bu gelişmeler ışığında camiada ortak kanaat , ‘Onlar Trabzonspor’un yarınları için değil, kendi hesapları için yeniden kol kola’ biçiminde tecelli ediyor.

AKP’NİN ‘SEÇİM NAMAZCILARI’!

İktidarın, gücün, erkin olduğu yerlerde her dönem bukalemun tiplere rastlamak mümkündür. Günümüzde bu tiplere sıklıkla rastlıyoruz. Özellikle Trabzon’da sayılarının bir hayli fazlalaştığını görüyoruz. Bilhassa son beş yıllık süreç, hele hele de R. Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığına çıkışından bu tarafa olan dönemde ‘Yeni yapılanmada ne kapabiliriz’ mantığı ile Ak Parti’nin içinde böylesi kişilerin iyice görünmeye başladığına şahit oluyoruz. İş hayatında batmış, geçmişte belli dönemler faiz işi ile uğraşmış bir çok ismin, Ak Parti arenasında boy gösteriyor olmaları, gerçekten çok düşündürücü. Biz bunların yorumlarını kendi aramızda ve arkadaş ortamlarında yaparken yeni bir bukalemun gurubunun varlığına da şahit olduk;

‘Seçim Namazcıları’!!!

Bu gurupla ilgili şimdilik şunu söyleyelim. Bu tipler, seçim çalışmaları boyunca özellikle sabah namazlarında sayın Süleyman Soylu’nun gittiği camilere akın ediyorlar. Belki bir çoğu abdest almayı bile bilmeyen bu kişilerin asıl dertlerinin , ‘Süleyman abi namazı selamlarken, sağında solunda olalım ki belki bizi fark eder’ olduğu aşikar. Çünkü mübarek Miraç Kandili gecesi ‘seçim namazcıları’ adındaki çıkar gurubunun üç dört ferdinin, bazı mahalle teşkilat bürolarında oturup, yatsı namazına bile iştirak etmediklerine şahit olduk!

AKP İL YÖNETİMİ HUZURSUZ

Ak Parti il teşkilatında işler pek rayında gözükmüyor. Adnan Günnar sonrası oluşturulan il yönetiminin bir çok konuda pasif kaldığı, yönetimde görev alan isimlerin ‘sen-ben’ kayıkçı kavgası içinde oldukları seslendiriliyor. İl yönetimi içinde görev yapan bazı kişilerin dava adamlığı yerine ‘filancanın adamı’ olmayı tercih ediyor olması, seçim sonrası çok daha sıkıntılı günlerin yaşanacağına işaret olarak önümüzde duruyor. Yönetimde Faruk Özak’ı, Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu, Erdoğan Bayraktar’ı temsil eden ve onların itelemesi ile görev alanların; bu isimlere her gelişmeyi haber verdikleri, alınacak her türlü kararda onlardan aldıkları görüşler doğrultusunda hareket ettikleri belirtiliyor. Yönetimdeki isimlerden birisi de başkan vekili ve SKM başkanı Hasan Dilekoğlu. Dilekoğlu aslen bir eğitimci olmakla birlikte başarılı bir işadamı aynı zamanda.Öğrendiğimiz kadarı ile kimsenin adamı olmayan Dilekoğlu’nun il yönetimi içinde başarılı olmasını istemeyenler mevcut. Hatta Hasan beyi görevli olduğu hususlarda pasivize edip, çalışmasına olanak tanımamayı hedefleyenler de var.Sayın Dilekoğlu bunların farkında. Açıkçası çok da umursamıyor.

‘Beni bilen biliyor’ diyerek söze başlayan Hasan Dilekoğlu ardından devam ediyor:

‘ Elimden geleni yaparım. Kimseye yaranmak için de çabam olmaz. Davama hizmet edebildiğimce ederim. Vicdanım rahat olsun bu bana yeter.Benim için birilerinin adamı olmak yerine dava adamı olmak mukayese götürmeyecek kadar kutsi bir görevdir. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum.Kimliksiz insanlar birilerine maşa, kimlikli olanlar ise davalarına ve milletine hizmet etmekten keyif alır. Bu bir tercih meselesi’ .

Hasan Dilekoğlu’nun bilgisi, kültürü, kimliği ile Trabzon’da önemli ve hatırı sayılır bir yeri olduğunu bildiğimiz için söylediği cümlelerin de hem samimiyetine hem de geçer akçe olduğuna bizlerde imzamızı atıyoruz.