KAYNAR KAZAN!

KAYNAR KAZAN!

-A.METİN GENÇ PATLADI! -F. ÖZAK NE AMAÇLIYOR? -BEŞİKDÜZÜ’NDE YAVUZ AYDIN FAKTÖRÜ! -GÜMRÜKÇÜOĞLU’NA TEPKİ! -MECLİSTE İSTİKLAL MARŞI TARTIŞMASI…

A+A-

GENÇ SORUYOR

Trabzon Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, bir dost sohbetinde şu ifadeleri kullanıyor:

‘Türkiye’de legal ve illegal tüm oluşumların tek derdi Ak Parti hükümeti. Özellikle de sayın Cumhurbaşkanımız! Onların tek derdi, Ak Parti gitsin de ülkenin durumu ne olursa olsun türünden. Böyle vatan severlik, böyle sağlıksız bir düşünce olur mu?

Neden hiçbiri, PKK'ya verilen Avrupa silahlarını haber servisi etmez?

Neden hiç biri, ABD'nin Irak'ta kurduğu örgütleri haber yapmaz?

Neden hiçbiri, Almanya'nın DHKP-C'yi eğitip silahlandırmasına ses çıkarmaz?

Neden hiçbiri, İngiltere'nin yönettiği IŞİD koridoru üzerine bir cümle kurmaz?

Neden hiç biri, bu yabancı ülkeler Ak Parti hükümetini istemiyor diye düşünmez?

‘Yok efendim Mit tırlarında şu vardı, bu vardı’…Bu nasıl bir vatanseverliktir? Herkes her yere, burnumuzun ucundaki komşularımıza, her tür fitneliği sokacak, her tür çıkar politikasını yürütecek, biz ise kendi devletimizi sorgulayıp, iftira atacağız, dünyaya şikayet edeceğiz.Bizim devletimiz olayları seyredecek, bir politika gütmeyecek öyle mi? Düşünülmeden, cahilce söylemlerle kendi hükümetimizi, devletimizi dünyaya şikayet edeceğiz. ‘Bu hükümet gitsin’ diye, karşısında olan herkesle kol kola gireceğiz öyle mi? Bunlar doğru şeyler değil’!

Yorum yapmadan, yorumu okurlarımıza bırakıyoruz.

ÖZAK HUKUKTAN SÖZ ETMİŞ!

Faruk Özak, yapılan transferlerden rahatsız olmuş ki yine bir açıklama yapmış;

-"Geciken hukuk, kaybedilenleri bir daha geri getiremez. Bu kadar önemli."

Faruk beyin bu söylemleri, mahkemenin halen daha Trabzonspor kongre kararını onamamış olmasına tepki olarak gazetelerde verdiği bir beyanından!

Söz konusu, sayın Özak’ın kendi kişisel hesaplaşması olduğunda, Faruk bey beyanat vermekte hiç geç kalmıyor. Kendisine biat etmemiş, hatta kendisini ‘Düşman’ ilan etmiş Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nu devirmeyi aklına koymuş ya! Kendi egoları tatmin olacak ya! Faruk bey hemen kamuoyunu diri tutma hamlesini yapıyor.

Oysa aynı Özak, kulübü 19milyon borçtan 200 milyon borca sokan Sadri Şener yönetimini zora sokacak tek bir hamle yapmamıştı.

Çok daha önemlisi; sayın Özak’ın geciken adaletten dert yanma hakkını kendisinde nasıl gördüğüdür! Öyle ya her şeyini Trabzonspor’a borçlu olan Faruk bey, şike patladığı vakit spor bakanıydı.Ne bakanlığı sürecinde, ne de o günden bugüne Faruk Özak beyin şike konusunda geciken ve hala gecikmeye devam eden hukuk kararları ile ilgili bir tek cümlesine şahit olmadık!

İşte bu yüzden diyoruz ki, Faruk beyin beyanları asla dikkate alınmamalıdır. Çünkü o beyanlar kulüp menfaati için değil, şahsi egoları içindir. Çünkü o beyanlar samimi değildir. Çünkü Faruk bey hukuksuzluk karşısında 2011 yılından beri sükunetini korumaktadır.

YAVUZ AYDIN FARKI

İki gün önce V. Kebir- Beşikdüzü havzasındaydık. İşimiz gereği bölgede birkaç saat kaldık. Tabi ki gündem yaklaşan Genel seçimlerdi. Ayakkabı boyacısından, lokantacısına, şoför esnafından marketçisine kadar bir çok kişi ile sohbet etme ve nabız yoklama şansına sahip olduk.

Bu havzada özellikle Ak Parti-MHP çekişmesi yaşanacağı muhakkak! V. Kebir ilçesinde Ak Parti diyenlerle MHP diyenlerin neredeyse kafa kafaya olduğu gözlemlenirken, Beşikdüzü ilçesinde MHP’nin çok mesafe kaydettiği ve birinci parti çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu gördük. Anlatılanlar hep bu yönde. Tabi buradaki en büyük faktör MHP adayı Yavuz Aydın. Aydın o havzada çok seviliyor. Özellikle Beşikdüzü halkı onu öve öve bitiremiyor. ‘Yavuz Aydın’ı ikinci vekil olarak’ meclise göndereceğiz diyorlar. Gerçekten Trabzon seçimlerinde özellikle V. Kebir-Beşikdüzü havzasında nasıl bir tablo ile karşılaşacağımızı bizler de merak ediyoruz.

GÜMRÜKÇÜOĞLU’NUN ZOR ANLARI

Çok eleştirilen Trabzon Büyükşehir Belediye Bşkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu önceki akşam zor anlar yaşadı. Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu seçim çalışmaları kapsamında önceki akşam Yıldızlı Toki’nin toplantı salonundaydı. Süleyman Soylu’nun seçim çalışmasına katılmıştı. Toplantı salonunda sayın soylu oradaki vatandaşlardan destek sözünü aldı almasına! Ancak vatandaşlar Süleyman beye Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nu şikayet yarışına girdiler.

Vatandaşlar Süleyman beye ‘Yolumuz yok’ şikayetinde bulundu.

Süleyman bey Gümrükçüoğlu’na kızgın bir ifade ile;

‘Biz burada şhir yaptık Orhan bey! Siz hala bir yol yapamadınız mı’? şeklinde çıkıştı!

Gümrükçüoğlu; ‘Bütün gayretimizle çalışıyoruz sayın Genel Başkanım. Çok kısa zamanda

halledeceğiz’ cevabı verince vatandaşlar direk olarak Gümrükçüoğlu’na dönerek;

‘Biz altı yıldır burada oturuyoruz. 6 yıldır sesimizi duymadınız sayın Başkan’ diye çıkıştılar.

Süleyman Soylu Gümrükçüoğlu’na yolun derhal yapılması için talimatı verdi. Bakalım Yıldızlı Toki sakinleri bu hizmeti alabilecekler mi?

ORTAHİSAR MECLİSİ KARIŞTI

MHP Ortahisar Belediye meclis gurubu, her ay meclis açılışında ‘İstiklal Marşı okunsun’ teklifi verdi. Teklifi CHP ve AKP üyelerinden kabul görmedi. Bunun üzerine söz alan MHP gurup başkanı Davut Çakıroğlu, ‘İstiklal Marşı sizi niye rahatsız ediyor’? diye sordu. Çakıroğlu’nun bu çıkışı karşısında söz alan AK Parti Meclis üyesi Aydın Gürsoy, ‘Pazar günü meydan parkında bir İstiklal Marşı duydum. Bize öğretilen, İstiklal Marşı duyduğumuzda ayağı kalkılmasıdır. Bitene kadar ayakta durulur. Ben aynısını yaptım, sonra oturdum. Aradan 10 dakika geçti. Kulağıma yine İstiklal Marşı sesi geldi. Yaklaştım baktım ki, MHP seçim merkezinden geliyor .Yaklaştım ve gördüm ki, İstiklal Marşı okunurken, MHP yöneticileri ve partililer ellerinde sigaralarla oturmuş keyif yapıyorlar! İşte sizin İstiklal Marşina saygınız bu kadar!Önce saygı göstermeyi öğrenelim. Bu kutsi marşımızı her yerde okutup sıradanlaştırmanın anlamı yok’ dedi. Bunun üzerine tekrar söz alan MHP üyesi Davut Çakıroğlu; ‘Günde 40 defa namazlarda Fatiha okunuyor. Fatiha süresi değerini kaybediyor mu’? demesi sonucu Ak partililer ile MHP gurubu arasında tartışma yaşandı. Olayların sonunda Çakıroğlu özür diledi ve ortam sakinleşti.