Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

A+A-

 KÜSKÜNLERİ BİLE BULUŞTURDU

Kenan İskender’i uğurladık. Hem de  mahşeri bir kalabalıkla! En tepede ki isminden en tabanda ki isime  kadar herkes oradaydı. Şenol Güneş’inden, Ünal Karaman’ına, Hami Mandıralı’dan Lemi Çelik, Osman Özköylü, Tolunay Kafkas’ına kadar düşünebileceğiniz herkes oradaydı! Nasıl olmasın ki! Trabzonspor’un kasasını kendi kasası gibi koruyan, kollayan, şefkatli ve ağırbaşlı kişiliği ile etrafında rehber olan gerçek bir liderdi o! Adam gibi adamdı Kenan Amcamız! Faruk Özak’tan, Hikmet Onur, İbrahim Hacıosmanoğlu’ndan, Hayrettin Hacısalihoğlu, Süleyman Atal, Necmettin Aytekin’e kadar, siyasetçilerden sokaktaki simitçiye kadar düşünebileceğiniz herkes oradaydı. Mahşeri kalabalık caminin avlusuna sığmadı. Sokaklar insan yığınına döndü adeta!  Camianın liderlerinden sevgili Kenan İskender, hepimize vedasını muhteşem yaptı. Giderken bile bölük pörçük Trabzonspor camiasını sanki bir araya toplayarak, yine görevini yapar gibiydi. Keşke caminin avlusunda toplananlar uzun yıllar sonra bir araya gelmişken, bir vicdan, bir hayat muhasebesi yapıp Kenan amcanın ardından kendilerini sorgulamış olsalar! Mekanın cennet olsun koca çınar. Seni unutmayacağız ve daima saygı ile dua ile anacağız.

ÖZAK GÖREVİNİ YAPTI

Kenan İskender’in  vefatına en çok üzülenlerden biri de Faruk Özak’tı. Özak cenazede yaptığı konuşmada Kenan İskender’i anlatırken ağlayacak gibiydi ve titrek bir sesle kadim dostunu anlatmaya çalıştı. Faruk Özak için gerçekten kolay değildi. 40 yıllık ağabeyini, Trabzonspor’da birlikte görev yaptığı en yakın ismi kaybetmişti. Özak hem üzüntülü hem de sorumlu davranışları ile takdir topladı. Kenan İskender’in cenazesinde ki her noktada vardı. Evinde, camide, tesislerde…

BAŞKAN : ‘VURURUM SENİ ULAN’!

Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarımız özel bir habere imza attılar. Trabzon’da herkesin çok yakinen tanıdığı bir belediye başkanı servetine servet katma yolunda önemli adımlar atıyormuş! Belediye başkanı çevre yolunun geçeceği güzergahı çok iyi bildiği için Karlık mevkiinde dönümü 10 bin liradan 200 dönüm yer almış! Şimdiden geleceğe yatırım yapan Başkan, aldığı araziyi kendi üzerine göstermemiş tabi ki! Karlık mevkiinde  karlık tepesi olarak bilinen  müthiş arazi için ‘Çevre yolu geçtiğinde parayla almak mümkün olmaz’ yorumu yapılıyor! Başkan beyin ileri de bu arazide hastane ya da Araplara dönük beş yıldızlı bir turizm tesisi yapmayı planladığı öğrenildi.

Başkan beyimiz  yaklaşık bir yıl evvel de bir senet imzalatmak için bir iş adamının oğluna silah çekmiş! İddialara göre başkan bey yaptığı bir iş karşılığı alması gereken parayı tahsil etmekte sıkıntı yaşadığı için iş adamını makamına çağırmış! İş adamı yetkili oğlunu göndermiş!  Başkan bey çekmecesinden silahı çekip iddialara göre senet kağıdını da masanın üzerine koyup, sinkaflı bir küfür sonrası imzayı attırmış! Hatta başkan bey  karşısında ki kişiye ‘Seni burada gebertirim. Makamımdasın. Bana saldırdı ben de vurdum derim. Ceza bile almam’ diyerek uyarıda bulunmuş!

Başkan beyin işleri tıkırında gidiyor. Fakat tüm bu durumlar A’ dan Z ‘ye mensubu olduğu partinin Genel  Başkanına rapor edilmiş. Genel Başkan ise seçim sonrasını işaret etmiş! Bakalım seçim sonrası sevgili Başkan bey için partisi herhangi bir adım atacak mı? Bekleyip göreceğiz!

İKİ GAZETECİ 15 BİN LİRA

Trabzonspor kongresi yaklaşıyor! Rantçılar pusuya yatmış görünüyor. Hele içlerinde ikisi var ki, fırsat bu fırsat türünden çalışıyorlarmış! Rahmetli Süleyman Demirel gibi çalıştığı gazetelerde işten atılıp tekrar geri dönen bu şahıs yaklaşık  beş aydan beri iki satır yazı yazmak için fırsat bulduğu yerlerde Trabzonspor başkan adaylarından birine sürekli övgüler dizerek dikkat çekti. Meğerse gazeteci geçinen bu şahıs Trabzonlu başkan adayından 10 bin lirayı cebe indirmiş!

Bir diğer isim de, aynı başkan adayına yazarlık yaptığı gazeteden iltifatlar yağdırıyormuş! Onun sebebi de çok çabuk anlaşılmış. Üstelik parayı veren başkan adayı onları arkadaş ortamlarında anlatıyormuş! Sözünü ettiğimiz bu diğer gazeteci de 5 bin lirayı cukkaya atmış! Edepsizlik, hayasızlık, pişkinlik Trabzon medyasında almış başını gidiyor!

SALİH CORA TAKDİR EDİLİYOR

Salih Cora harıl harıl çalışıyor. Ak parti beşinci sıra milletvekili adayı Cora gece gündüz partisine oy toplamak için her yeri arşınlıyor. Cora çalmadık kapı bırakmıyor. Özellikle Ak partinin 7 Haziran seçimlerinde oy kaybı yaşadığı Büyük Liman havzasında ev  ziyaretlerine de büyük önem veren Cora, bu bölgede ki zafiyeti gidermek  ve bir önceki seçimde bu bölgeden önemli bir oy alan MHP adayı Yavuz Aydın’a giden ödünç oyları geri almak için  büyük uğraş veriyor. Partinin kuruluşundan beri küsmeden ve yılmadan çalışmalar yapan,  mütevazı ve hoşgörülü yapısı ile partililerin çok sevdiği bir isim olan Salih Cora’nın bu çalışması Ak Parti taban ve tavanından da takdir görüyor.