Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

A+A-

 S.SOYLU’NUN HEDEFİ

Süleyman Soylu ‘Alanı boş bırakmamalıyız’ dedi. Ak Parti Trabzon milletvekili Süleyman Soylu yoğun bir şekilde seçim çalışmalarına devam ettiklerini belirterek; ‘Gece gündüz çalışıyoruz. Boş alan bırakmıyoruz. Trabzon’u 5-1 yapabilme şansımız var. Bunun için uğraşıyoruz. Çünkü mesele memleket meselesidir. Çok kritik bir süreçten geçiyoruz. Bu dönem Ak Parti olarak tek başımıza iktidar olmak zorundayız’ dedi. Soylu Trabzon’u 5-1 yapabilecek şanslarının ciddi oranda bulunduğunu belirterek;

‘Kalan 15 gün de alanı boş bırakmadan tüm partililerimizin çok iyi bir performans göstermeleri gerekiyor. Partiye gönül veren her kardeşimizin ülkemiz, memleketimiz adına her oya talip olmaları ve mücadele etmeleri gerekiyor. 15 günlük performansımız 5. Vekili getirebilir mi? Beraber göreceğiz. Özellikle vatanına memleketine düşkün MHP’li kardeşlerimden de bir dönemlik Ak Parti için bu seçimlerde oy istiyorum. Bunu ülkemizin refahı, huzuru, istikrarı adına istiyorum’ dedi.

SOYLU TAVRINI KOYDU! PEKİ YA DİĞERLERİ?

Süleyman Soylu ile devam ediyoruz. Beyefendi kişiliği ile kısa zamanda Trabzon’da sevilen ve partililerle kaynaşan Süleyman Soylu geçtiğimiz gün Fenerbahçe’nin şikede aklanması kararına ilişkin olarak yaptığı açıklamada  özetle; ‘mahkemede aklanmış olabilirler. Ancak kamu vicdanında aklanamadılar ve aklanamazlar’ dedi. Bazı yorumcular ve bazı kişiler ise bu açıklamayı ‘Ne olmuş bu açıklamayı yapmış da! Başımız göğe mi erdi’ gibi mesnetsiz cümlelerle değerlendirdi.

Bu değerlendirmede bulunanların hepsinin art niyetli olduğundan şüphemiz yok. Süleyman bey ne yapacaktı? Gidip Fenerbahçe müzesinden kupayı alıp Trabzon’a mı getirecekti! Böyle saçma bir düşünce olabilir mi? En azından tüm siyasi parti liderlerinin, hatta cumhurbaşkanının tersine tavrını net bir açıklama ile ortaya koydu. Süleyman beyi eleştiren muhalif parti mensupları eleştiri yaparken  kendi mensubu oldukları siyasi partilerin liderlerinin baştan beri şike olayında takındıkları tavırları da süzgeçten iyi geçirmeli. Hangi muhalefet partisi mecliste bu konuda parmak kıpırdattı? Hangi lider, ‘Bu kupa Trabzon’undur. Fener suçludur’ diyebildi? Hiç biri… O zaman konuşmayacaksınız! Süleyman bey net ve keskin bir açıklama ile mahkeme kararına tepkisini ortaya koyup o kupanın Trabzon’a ait olduğu tavrını sergilemiştir. Siz önce içimizde olup, camianın duayeni olarak kendini görüp, bu konuda 2011 yılından beri tek cümle beyan edememiş olanları sorgulamalısınız! Bu camia ile siyasete atılan, ulemalıkta geri kalmayan, bakanlık koltuklarına oturanları önce sorgulayın sonra başkalarına bakın isterseniz! İnsan eleştiri yaparken herkese eşit ve adil yaklaşmalı. Süleyman Soylu son yıllarda Trabzon’a gelmiş en düzgün insanlardan biridir. Lütfen yıpratmak için çaba sarf etmeyelim.

İBRAHİM USTA’YA RET!

TFF üyesi İbrahim Usta  Trabzon’un en sevilen isimlerinden 2 nolu yol iş sendikası başkanı Hüseyin Balaban’ı aramış! İbrahim Usta birkaç gün evvel gerçekleştirdiği arama da Hüseyin Balaban’a ‘ Biz kardeşiz. Trabzonspor seçimleri için kimseye söz verme’ demiş! İbrahim Usta ile diyaloğu çok iyi olan ve Usta’yı seven Hüseyin Balaban’ da kendisine; ‘Seni çok severim. Bir ağabey olarak her zaman yanında olurum. Ancak Trabzonspor konusunda bu söz konusu olamaz’  cevabını vermiş! Hüseyin Balaban İbrahim Usta’yı gerçekten çok sevmesine rağmen Trabzonspor konusunda onunla beraber adım atmamakta  kararlı. Hatta geniş çevreye sahip olan Balaban yakın dostu  Celil Hekimoğlu için çalışmaya başlamış bile! ‘Celil kardeşim için ne gerekiyorsa yapacağım’ diyen Balaban’ın İbrahim Usta’ya olumsuz cevap verme sebebi,  daha önce İbrahim Usta ile hareket etmesine rağmen ‘Usta’nın iki kez başkan adayıyım’  dedikten  sonra geri adım atmasından kaynaklanıyor. Usta’nın ise Balaban’a ‘kimseye söz verme’ şeklindeki telkinin arkasında yatan gerçeğin Hacıosmanoğlu olduğu öğrenildi. İbrahim Hacıosmanoğlu’nun en büyük destekçisi olan ve bu sayede TFF üyesi seçilen İbrahim Usta, Hüseyin Balaban’ı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun listesine koyup asbaşkan yaptırmayı planlıyordu. Fakat Balaban kararını çoktan verip, Celil Hekimoğlu için  çalışmalara başlamış bile!

HİKMET ONUR NE YAPACAK?

Trabzonspor seçimlerine doğru Trabzonspor’un mevcut başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun çalışmaları da sürüyor. Hacıosmanoğlu kongre için sırtını  İbrahim Usta, Kadem Çakıroğlu, M. Ali Yılmaz üçgenine dayamış durumda. M. Ali Yılmaz’ın basın desteğini arkasına  alan Hacıosmanoğlu delege bazında ise Kadem Çakıroğlu ve İbrahim Usta’ya çok büyük güven duyuyor. Hikmet Onur’un  Hacıosmanoğlu’na mesafeli olmasının yanı sıra,  M. Ali Yılmazla  birlikte, bu seçimlerde hareket etme düşüncesi taşımadığı iddia ediliyor. Böyle bir durum ise M. Ali Yılmaz’ın delege bazında ki gücünü bir hayli zayıflatıyor! Bakalım M. Ali Yılmaz, Hacıosmanoğlu için kadim dostu Hikmet Onur’dan ortak hareket  için destek isteyecek mi? Yoksa, M. Ali Yılmaz’a kırgın olduğu ileri sürülen  Hikmet Onur, bir başka yakın dostu  Hayrettin Hacısalihoğlu ile beraber mi hareket edecek? Bekleyip göreceğiz!

BAŞKAN  ‘2000 OY DAHA FAZLA ALACAĞIZ’ DEDİ!

Yomra belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu’nun ‘1Kasım gecesi tek başımıza iktidar oluruz’ şeklinde ki gayet iddialı açıklamasının ardından bir başka iddialı açıklamasına daha şahit olduk.  Başkan İbrahim Sağıroğlu  bu kez Yomra seçimleri için konuştu!  7 Haziran seçimlerinde partisinin Yomra’da %61.8 oranında 11.785 oy aldığına işaret eden Sağıroğlu; ‘Yomra’da oylarımızı 13500-14000 aralığına çıkaracağız. 1500-2000 arası bir oy artışı sağlayıp  %70’ lere dayanacağız. MHP’li kardeşlerimiz Yomra’da bu seçimde bizi tercih edecekler’ diye konuştu.