1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan...
Kaynar Kazan...

Kaynar Kazan...

Trabzon'da olup bitenler...

A+A-

 GENÇ’E TALEP BÜYÜK

Ahmet Metin Genç’e partililerden büyük ilgi alaka  var. Hummalı bir çalışma ile partisi için koşuşturan Genç’e ilçe teşkilatlarından ve parti tabanından yoğun ilgi var. İlçe teşkilatları ve tabanları partinin sevilen ismi Ahmet Metin Genç’i ilçesine  davet ederek; ‘Başkanım lütfen bizim ilçeye de bir gün gelin. Bizimle çalışın. Halk sizi çok seviyor. Sizi istiyor’  gibi isteklerde bulunuyor. 24 saatin 18-19 saatini çalışmakla geçiren Ahmet Metin Genç’ de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kendisine ‘Merkezi aman boş bırakma. Sana güveniyorum’  sözünden hareketle çalışmalarının önemli kısmını merkezde yapıyor. Ancak ilçe teşkilatlarının isteklerine de duyarsız kalmayarak kimi zamanlar ilçelere destek amacı ile tüm bölgede çalışmalara katılıyor.

AKP KTÜ DE ZAYIF MI?

Ak Parti KTÜ’de zayıf mı? İddialara göre Üniversite rektörlüğü ile partinin ilişkileri çok iyi değil. Gülen cemaatine yakın olduğu ileri sürülen Rektör Süleyman Baykal’a partinin istediğini yaptıramadığı iddia ediliyor. Bu yorumu yapanlar Farabi hastanesini örnek gösterip; ‘Farabi hastanesi ihtiyaçlara cevap veremiyor. Hastane  kime emanet? Araştırın bakın’  değerlendirmesinde bulunuyor. Ayrıca KTÜ ile ilgili kamuoyunda şok iddialar ortada dolaşırken, iktidar partisinin  bunlara el atmıyor olması ‘Ak Parti üniversitede  zayıf’ şeklindeki yorumları  güçlü kılıyor.

ERKAN ZENGİN’İN ÖZRÜ VE GERÇEKLER

Trabzonspor resmi sitesinden dün Erkan Zengin özür diledi şeklinde  yazılı bir açıklama yayınlandı. Tüm haber siteleri de bunu haber yaptı. Erkan’ın ağzından yazılmış olduğu iddia edilen yazılı açıklamada Erkan’ın pişmanlığı ve özrü dile getirilmiş. Bize çok inandırıcı gelmedi. Çünkü Erkan olayın üzerinden 3 haftadan fazla bir zaman geçmiş olsa bile her gün idmana beraber çıktığı arkadaşı Mehmet Ekici ile halen daha konuşmuyor. Hatta  kavga sonrasında ki süreçte bir söz düellosu bile yaşamışlar! Bunu yakın bir zamanda  okurlarımıza duyuracağız. İşte bu sebeple açıklamanın Erkan’dan geldiğine inanmadık. Araştırdık! Kulüp içinden aldığımız bilgi bizi teyit etti. ‘Asla bir özür dileme yok’! Dünkü resmi siteden yayınlanan özür açıklaması tamamen Başkan’ın isteği doğrultusunda kulüp personeli tarafından hazırlanıp yayınlanmış!  Yani Erkan gerçekte özür filan dilemedi!

HİKMET ONUR KONUŞTU

Hikmet Onur’un Trabzonspor seçimlerinde kimden yana hareket edeceği konusunda dünkü kulisimizde  bazı şeyleri yazmış; ‘Onur, kırgın olduğu kader arkadaşı M. Ali Yılmaz’la hareket edip Hacıosmanoğlu’na mı destek verecek? Yoksa yine iyi dostu Hayrettin Hacısalihoğlu ile hareket edip Hacıosmanoğlu’nun karşısında mı yer alacak?’ sormuştuk. Hikmet Onur bu yazımız üzerine aradı. Trabzonspor camiasının deneyimli ve duayen ismi Onur; ‘Daha ortada fol yok yumurta yok. Bir tek Celil Hekimoğlu var. Gelişmeleri görelim. Kesin adaylar gün ışığına çıksın, o vakit karar vereceğiz elbet! M. Ali beyde , Hayrettin beyde iyi dostluğum olan insanlardır. Fakat gelişmeleri görmeden, adaylar ve yönetimleri görmeden bir karar vermek, şunun karşısında, bunun yanında oluruz demek yanlış olur. Kararımı seçime 10-15 gün kala vereceğim’   değerlendirmesinde bulundu.

‘8 BİN OY 5-1 YAPAR’

Ak Partili aktif belediye başkanlarından biri ile dün sohbet ettik. Çok iddialı. Hatta İbrahim Sağıroğlu’nun önceki gün kulis köşemizde yaptığı açıklamaları aynen desteklediğini ifade etti. ‘Sağıroğlu’nun açıklamalarını köşenizde okudum. Daha iddialısını söyleyeyim. MHP hızla eriyor. Şu an %20 nin üzerinde oyları düştü Trabzon’da. CHP ise oyunu %1 oranında artıracak. CHP’den HDP’ye giden Trabzon’daki oylar partiye dönmüş gözüküyor. Bu da yüzde 1’e tekabül ediyor. Fakat MHP Trabzon’da çok güç kaybedip üçüncü parti olacak. Bu kesin. Biz ise MHP’li seçmen kardeşlerimizin oyunu alacağız. Duyarlı MHP’li kardeşlerimiz hızla bize dönüyor. Şu an yaptığımız anketlere göre 8000-8500 oy daha ekleyebilirsek  Trabzon’u 5-1 yaparız’ diye konuştu.

HEKİMOĞLU’NUN ASBAŞKAN ADAYI

Celil Hekimoğlu son sürat çalışmalarını sürdürüyor. Celil Hekimoğlu’na destek verdiğini  dünkü kuliste yazdığımız Hüseyin Balaban aradı: ‘ Celil Hekimoğlu için çalışıyorum. Desteğim açıktan ona. Sahadayım. Kimseden gizlemedim. Gizlemiyorum da. Ancak listede olmayabilirim. Çünkü başka işlerim var’ dedi. Celil Hekimoğlu’nun asbaşkanlığı konusunda ise en önemli isim olarak  Bekir Bülbüloğlu’nun ismi geçiyor. Tabi ki bölge müdürü Adnan Cevher’in de…