Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

A+A-

 HEKİMOĞLU’NUN GÖZÜ KARA

Celil Hekimoğlu 3572 kişinin aidat ücretini ödemiş. Yoğun biçimde çalışan Trabzonspor başkan adayı  son bir yıl da 1 milyon liralık harcama yapmış! Yani başkanlığı kafaya koymuş! ‘Adam gibi çalışıp dik durarak seçime gireceğim. Kazansam da kazanmasam da sorun değil’ diyen Celil Hekimoğlu’nu bu tutarlı davranışından dolayı tebrik ediyoruz. Ancak dostça bir uyarı, üye aidatlarını (tanıdık tanımadık) yatırmak doğru bir davranış değil. Bu sözümüz tüm başkan adayları için geçerlidir.

GELİNCİK GİBİ MİTİNG ALANI

Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Trabzon mitingi gerçekleşti. Canlı bomba korkusu, kaybolan seçim heyecanı derken mitingin bu şartların gölgesinde iyi geçtiğini söyleyebiliriz. Özellikle alanda bulunanlar çok canlı ve coşkuluydu! Özellikle Süleyman Soylu’yu tebrik ediyorum. Mitingi amacına uygun olarak hazırlatmış. Soylu Ak Parti teşkilatlarına tembih vermiş!

‘Miting alanında bir tane parti bayrağı olmayacak. Süslemeler dahil alanda sadece Türk bayrakları dalgalanacak’!

Harika bir görüntüydü gerçekten. Vatan kokuyordu sanki miting alanı. Duygu yüklü insanlar bir yandan tekbir getiriyor, diğer taraftan ‘vatan bölünmez’ sloganları atıyordu. Meydan kırmızı beyaz gelincik tarlası gibiydi. Hepsini böyle düzeyli bir miting için tebrik ediyoruz.

SELAHATTİN ÇEBİ’NİN DUYARLILIĞI

Haber sitemizin manşetinde yer alan ‘Sayın Soylu duy bu sesi’ başlıklı haberimiz ses getirdi. Haberin yayınlandığı sabah erken saatlerde Ortahisar belediye başkan vekili sayın Selahattin Çebi aradı. Haberi okur okumaz söz konusu hasta çocuğumuz A. Kadir Çebi için araştırmaya geçen Çebi, duyarlı ve sorumlu davranışı ile bizden on puanı hak etti. ‘Olayın peşini bırakmayacağım’  diyen Selahattin bey A. Kadir Çebi ve onun gibi çocuklar için klinik yapılması için tüm gücü ile mücadele vereceğini söyledi. Duyarlı tavrı için sayın Çebi’ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

FARUK ÖZAK ŞAŞIRTTI!

Faruk Özak’ın beyanatını okuduk. Bizim sitemizde de yer alan açıklama ‘pes’ dedirtecek türden. Söylediklerinde haklı mı? Evet bir çoğunda haklı! ‘ Trabzonspor kötü yönetiliyor’ fikrini benimseyenlerdeniz! Bu görüş doğru. Hacıosmanoğlu’nun hakaretlerinden, kendisini mahkemeye ermesinden dert yanmış sevgili Özak! Bunlarda da haklı olabilir!

Ancaaaakkk! ‘Pes’ dediğimiz nokta başka! Sevgili Faruk Özak  diyor ki; ‘Ben ömrünü Trabzonspor’a adayanlardanım’!

İşte bu olmadı! ‘Ben ömrümü Trabzonspor’u kullanmaya adadım’ demiş olsaydı, alkışlardık!

Çünkü; Faruk Özak kendi siyasi ve iş hayatını düşünerek 2011 yılı 3 Temmuz tarihinden bugüne kadar ‘şike’ hakkında konuşmayan tek kişidir! Camiada yine herkes ‘kem küm’ etti! Fakat onun ağzından Trabzon bugüne kadar tek kelime işitmedi! Demek ki işine gelmediği zaman Trabzonspor’a ömür verilmiyor!

Faruk Özak; bu camiayı kutuplaştıran en önemli yaşayan değerimizdir. Kendisine yakın olup biat edenler için Trabzonspor’da koşar, lakin şahsına biat etmeyenler görevde olduğunda Trabzonspor çok umurunda olmaz. Örneğin, Nuri Albayrak, İbrahim Hacıosmanoğlu biat etmeyenlerdendir. Onun için Trabzonspor adına parmağını oynatmaz. Hatta devrilmeleri için yoğun gayretleri olabilir! Mesela Sadri Şener’i piyasaya sürüp, istediği gibi koşturur, Şener’in yaptığı 200 milyonluk borca sesini çıkarmaz! O Şener yönetiminde yapılan şaibeli transferleri bildiği halde Trabzonspor’u umursamaz! Ama daha dün gazetelere, ‘Aralık ayı çok önemli. Bu kulüp böyle batar. Toparlanmamız için 6 yıl lazım’ der!

Dün Sadri Şener içinse tek bir cümle açıklaması olmaz!

Örnekleri çok daha fazlalaştırabiliriz de, gerek  yok! Sadece  son açıklamalarında büyük oranda haklı bile görünse, bu açıklamaları  o yapmamalı! Yaparsa ‘pes’ demek de bizlerin hakkı!

Sevgili Özak bize göre kamuoyuna ‘Oflu başkanlara neden hep karşı duruyor’ izlenimi hakkında açıklamalarda bulunursa daha inandırıcı ve samimi olur.

SOYLU BÜYÜLEDİ

Süleyman Soylu hayran bırakıyor. İnanılmaz bir tempo ile çalışan Soylu, beyefendi görünümünden de hiç taviz vermiyor. En öfkeli anında bile her şeyi nezaket dolu bir insan! O sebeple olacak ki ‘beyefendi’ unvanını fazlası ile hak ediyor. Sayın  Soylu Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun mitinginde sayın başbakan alana gelmeden konuşma yaptı. Uyuyan alan bir anda uyandı. Harika hitabeti, cümlelerdeki tonlamaları, verdiği coşku ile alana  sanki Başbakan gelmiş gibi bir heyecan verdi. Ve o coşku miting sonuna kadar da devam etti.