Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

A+A-

 ‘SEN BİLİRSİN TRABZON’ SLOGANI DİLLERE DÜŞTÜ

Milliyetçi Hareket Partisinin seçim sloganı Trabzon’da tartışma konusu oldu. Slogan şu:

‘Sen bilirsin Trabzon’!

Kimi kesim bu sloganın  ‘sen işini bilirsin’ anlamında olduğunu dile getirse de partili partisiz bir çok kesim bu sloganı ‘çok aramışlar mı’ tepkisi ile değerlendiriyor. Bu slogana kimi ciddi tepki veriyor! Kimileri ise ‘seçmene minnetsizlik’ diyerek şaka konusu ediyor! ‘Sen bilirsin Trabzon’ sloganı özellikle ; ‘Umurumuzda değil! İster oy ver. İster verme’ gibi algıya ve yorumlara sebep oluyor. Gerçekten de kamuoyu gibi bizlerde merak ediyoruz! Bu sloganı kim buldu? Kim belirledi? Kimin fikriydi? Bilmiyoruz ama bildiğimiz şu ki; çok daha akılcı ve etkili bir slogan bulunabilirdi.

ÖMER YILDIZ’DAN HABER VAR

Trabzon’un önemli değerlerinden, başarılı siyaset adamı, Trabzon’un tek özel üniversitesi Avrasya’nın kurucusu ve mütevelli heyet başkanı Ömer Yıldız sağlık sorunları yaşadı. Uzun zamandır sesi çıkmayan Ömer bey yaklaşık bir aydır İstanbul’da tedavisi ile uğraşmış! Yıldız’ın kalp rahatsızlığı olduğu biliniyor. Daha evvel tedavi gören Yıldız sağlık sorununun nüksetmesi üzerine İstanbul’da kontrolden geçmiş. Kalp damarına stent takılan Yıldız’ın şu an sağlık durumu çok iyi . İşinin başına dönen Ömer beye Trabzonhaber.com.tr ailesi olarak geçmiş olsun  dileklerimizi sunuyoruz.

ÖZAK ‘ZORUNLU’ DESTEK  Mİ VERECEK?

Faruk Özak siyasi seçimler ile ilgili  aktif olarak  çalışıyor. Özak’ın sık sık iş adamları ile toplantılar yaptığı öğrenildi. Özak, 1 Kasım genel seçimleri yaklaştığı için Trabzonspor kongresi ile ilgili faaliyetlerine şimdilik fren koymuş durumda. Özak’a yakın çevreler, şu an siyasi seçimlere yoğunlaştıklarını, 1 Kasım seçimlerinden sonra Trabzonspor kongresi için çalışmalara start vereceklerini ifade ediyor. Faruk Özak’ın şimdilik Celil Hekimoğlu’na sıcak bakmadığı biliniyor. Çünkü Celil Hekimoğlu ‘Listeme ve çalışacak profesyonel kadroma müdahale ettirmem’ dediğinden dolayı Faruk bey baştan beri Hekimoğlu’na sıcak bakmıyor. Özak, halen daha adaylık için karar vermemiş, kafası karışık durumda olan Muharrem Usta’yı ikna etmenin hesaplarını yapıyor. Eğer Muharrem Usta aday olursa Özak’ın destek vereceği isim o olacak. Özak, Usta’yı ikna edemez, çıkaracak bir üçüncü aday bulamaz ise zorunlu olarak yandaşlarına Celil Hekimoğlu’nu destekleme talimatı verecek. Çünkü Özak’ın tek hesabı var. Kendisini dışlayan, kendisini suçlayan hatta mahkemeye veren mevcut başkan Hacıosmanoğlu’nu bu seçimlerde devirmek!

SOYLU HANGİ BAŞKAN ADAYI İLE BULUŞTU?

Süleyman Soylu ve Muharrem Usta ne konuştu? Trabzonspor başkanlığı için adı sıkça telaffuz edilen  iş adamı Muharrem Usta ile Ak Parti Trabzon milletvekili Süleyman Soylu’nun  geçen hafta Trabzon’da oynanan Trabzonspor Medical Park-Aris Basketbol maçının akşamı Zeki Öztürk’e ait  Uzunkum mevkiindeki otelde buluştukları öğrenildi. Görüşme ile ilgili dışarıya hiçbir bilgi sızdırılmazken konunun Trabzonspor kongresi olduğu kesin!

HEKİMOĞLU BÜLBÜLOĞLU’NU NASIL İKNA ETTİ?

Celil Hekimoğlu kongrede yarışacak listesini ciddi oranda şekillendirdi. Özellikle Trabzon dışından yönetimine alacağı isimler tamam gibi. Trabzon’da ise Bekir Bülbüloğlu garanti. Bir zamanlar Trabzonspor başkanlığı için adı geçen Bülbüloğlu’nun nasıl ikna edildiği öğrenildi. Celil Hekimoğlu’nun yönetiminde yaş ortalaması 45-50 arası! Hekimoğlu, Bekir Bülbüloğlu’na görev teklif ettiği görüşmede; ‘Sen bizim ağabeyimizsin. Bizim yönetim genç isimlerden oluşacak. İstedim ki aramızda bizden yaşça büyük, bilgisine, idareciliğine güveneceğimiz bir büyüğümüz olsun. Yanlış yaptığımızda , kavga ettiğimizde bize akıl verecek, yönlendirecek bir büyük, bir ağabeyimiz olsun. Bizim yönetimimizin ağabeyi olmanı istiyoruz’ demiş! Bekir bÜlbüloğlu’da bu içten yaklaşımı kendince uygun görüp Hekimoğlu’na ‘evet’ yanıtı vermiş! Ne diyelim, Hekimoğlu’nun bu yaklaşımı da, Bülbüloğlu’nun cevabı da çok yerinde olmuş.

VALİ ÖZ GÖREVDEN ALINACAK MI?

Trabzon valisi görevden alınacak mı? Bir süredir Vali A.Celil Öz’ün görevden alınacağı ve Trabzon’a yeni bir vali atamasının yapılacağı konuşuluyor. Bu konuda bazı siyasiler nezdinde fikir edinmeye çalıştık. Genel kanaat; vali Öz’ün iyi bir insan olduğu ancak Trabzon için çok yeterli bir isim olmadığı görüşü ortaya konuluyor. Ve seçimlerden sonra, hükümet kurulur kurulmaz vali Öz’ün Trabzon’dan alınması ihtimalinin de bir hayli yüksek olduğu bilgisine ulaştık.