Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

A+A-

 SİYASİ YEMEKTE SPORTİF ŞOV!

Faruk Özak, Trabzon Sivil Toplum Örgütlerine yemek verdi. . Eski bakanın ‘siyasi amaçlı’ dediği ve Ramada otelde verdiği yemek,  tam anlamıyla  sportif ve kendini anlatma yemeğine dönüştü. Özak yaptığı konuşmada  kendini aklamaya çalıştı!  Kendisini anlatmak isterken, hasta yatağından kaldırıp getirdiği efsane adam Özyazıcı’yı da neredeyse öldürüyordu! Trabzon’da ki bağ kur eski binasını kendisinin   satın almadığını anlattı durdu! Bu olaya neden içerlemiş? Anlaşılır gibi değil! Adama sorarlar,  bağ kur binasını almadın belki ama Türkiye’nin sayılı zenginleri arasına girmen düşündürücü değil mi? Her neyse, Faruk Özak yemekte  ayrıca  ‘Akyazı projesini ben engellemeye çalışmadım’ diyerek orada ki davetlileri ikna etmek için cümleler sarf etmiş! Bu söylemi doğru değil. Nuri Albayrak Trabzonspor başkanı olarak Özak’ın kendilerine  nasıl engeller çıkarttığını defalarca anlatmıştı! Konuyu uzatmaya gerek yok. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Tarih sayfaları da Faruk beyi  o projeye mani olmaya çalışmakla yerine koydu zaten!  Ancak çok kısa iki cümle ile bir daha hatırlatalım dedik! Olayı bilenlerden ve canlı tanıklarından birisi de o dönemin Trabzonspor yöneticisi Faruk Kanca’ydı. Kanca’da iyi bir Ak Partili! Kısaca şunu söylüyor:

‘Faruk bey boş nefes tüketiyor. Akyazı ile hiç ilgilenmedi. Bizim projemizdi diye,  dosyayı kıyı kenar kanunu bahanesi ile sürekli sumen altı yaptı’!

Kısacası Özak yemekte kendini aklayıp, işi sportif arenaya çevirdi. Kendisinin Trabzonsporluluğunu anlattı. Sanki sivil toplum yetkililerine ‘Bırakın siyaseti! Ben bir duayenim. Tertemizim. Beni ortak adayınız olarak Trabzonspor başkanı yapın’ der gibi bir çaba içindeydi. Biz değil, kendi partili arkadaşları o akşamki yemeğin özetini böyle yapıyor.

ÖZAK SOSYAL DEMOKRAT MI ?

Faruk Özak ile devam edelim. Faruk bey önceki akşam verdiği yemekte Birgül Aygün’ün kitaplarının reklamını yapmış! Birgül Aygün iyi bir sosyalist! Ak Partililer Özak’ın sosyal demokratlara ya da sosyalistlere yakın olduğunu ta ilk günden beri biliyor. Hemen hepsi şu görüşe ortak olarak katılıyor: ‘Aslında Faruk Özak sol bir partiden aday olmalıydı. Siyasi hayatını sosyal demokrat bir partide devam ettirmeliydi. Çünkü Faruk Özak  bakanlığı boyunca da Trabzon milletvekilliği değil çevre illerin vekili edasıyla hep çevre illerin iş adamlarının önünü açtı ve sosyal demokratlara iş gördü’! Bizim değil, bu Ak Partili bir çok teşkilat mensubunun bu günlerde rahatlıkla ve yüksek sesle dile getirdiği bir sitem. Özak  verdiği yemekte Birgül Aygün’ün reklamını yaparken de ‘Özak Sosyal demokratlara daha yakın’ söylemini  güçlendirip, yine partililerin tepkisini almış!

KULEYN BİR HAFTA TRABZON’DA ! PEKİ NEDEN?

Şükrü Kuleyn Trabzon’da. Milliyetçi hareketin yılmaz savunucularından olan Trabzonspor eski yöneticisi Şükrü Kuleyn dün Trabzon’a geldi. Ankara’da ikamet eden Şükrü abiye  sorduk:

‘Hayırdır! Geliş maksadınız nedir’?

O da cevap verdi:

‘Bir hafta burada kalacağım. MHP için siyasi çalışmalara yardımcı olacağım. Çarşamba akşamı G. Antep maçını da statta izleyeceğim. Seçime kadar buradayım’.

Şükrü Kuleyn, Büyük Liman havzasında olduğu gibi merkezde de tanınan ve sevilen  bir simadır. Seçim çalışmalarında mensubu olduğu MHP için artıları olacağı kesin.

HACIOSMANOĞLU TAKIMI KARIŞTIRAN ESKİ YÖNETİCİLERİ BULDU MU ?

Trabzonspor’un içini kim ya da kimler karıştırdı? Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun elinde bu konuda sağlam deliller olduğu ileri sürülüyor. Hacıosmanoğlu’na göre ;  ‘Trabzonspor son 20 yılın en iyi kadrosunu kurdu. Aralık ayında ki kongrede  kendisini devirmek isteyenler önce takımı çökertmeyi hedefledi! Trabzonspor takım içinde yaşanan ve giderek büyüyen Onur krizini de eski yöneticiler yaptırdı. Hem de Onur’un menajeri Engin Kırkpınar üzerinden’! Bunlar başkan Hacıosmanoğlu’nun düşüncesi. Peki kim o eski yöneticiler? Şimdilik isimlerinin baş harflerini veriyoruz. Çünkü başkan eski yöneticilerden M.A ve M.S ikilisinden söz ediyor! Başkan bu ikili için ‘Trabzonspor’un İrlandalıları! Trabzonspor’u birileri ile ele geçirip, eskiden olduğu gibi transferlerde vurgun yapmayı planlıyorlar. Ama kongreyi atlatırsam onları bitireceğim’ yorumunda bulunuyor!

AK PARTİ YENİLENECEK! PARTİ KİMLERE EMANET EDİLECEK?

Ak Parti 1 Kasım seçimlerinden sonra tek başına iktidar olsa da olmasa da teşkilatları tepeden tırnağa yenileyecek. Genel Merkezden gelen kuvvetli bilgilere göre şu an ki teşkilat başkanı Mustafa Ataş’ın teşkilatları yeniden dizayn etme kararının kesin olduğu ifade ediliyor. Mustafa Ataş’a  göre Ak Parti 2002 yılında yola çıktığı ruhundan yanlış teşkilatlanmalar sonucu biraz uzaklaştı. Seçmen de bunu fark ediyor. Ataş’ın 1 Kasım seçimlerinden  sonra ağırlıklı olarak tüm teşkilatlarda milli görüş ekolünden gelen isimlere yetki vermesi bekleniyor. Muhtemelen Ak Parti’de 12. Ayın başı veya sonu gibi yeniden yapılanma süratle devreye sokulacak.


S.SOYLU’NUN DOSYASI KABARIK

Süleyman Soylu kalın bir dosya hazırlamış! Ak Parti MKYK üyesi ve Trabzon milletvekili Süleyman Soylu gerek 7 Haziran seçim çalışmaları, gerekse 1 Kasım seçim çalışmaları için Trabzon’da  dolaşmadık yer, çalmadık kapı, muhatap olunmadık kişi bırakmadı. Davası ve partisi için inanılmaz yoğunlukta çalışan Soylu kim ne derse desin Trabzonluların sevgisini  kısa zamanda kazandı. Çünkü sakin görünümü, bey efendi kişiliği, insanın içini okşayan konuşma üslubu ile Süleyman bey hanesine  hep pozitif şeyler katıyor. Süleyman bey de partili partisiz, zengin fakir her kesimle temas halinde. Onlardan duydukları ve kendi yaşadıklarını derleyip toparlayan Süleyman Soylu detaylı ve çok kapsamlı bir rapor hazırladı. Raporda belediye başkanları hakkında ki iddialardan tutun da  seçim için sahaya yeterince inmeyen teşkilatlara kadar her türlü bilgi var.  Dosya 1 Kasım seçimlerinin ardından Genel Başkana sunulacak! Süleyman bey umarız adil bir rapor ile hak etmedikleri halde makamları işgal edip, iktidarın gücüne sığınmış davaya zarar veren bu tipleri partiden temizler!