Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

A+A-

 KAYYUM KİME FAYDA SAĞLAYACAK?

Trabzonspor’a kayyum atanması isteniyor! Bravo! Ne kadar özverili, kulübümüzü kurtaracak(!) harika bir adım! Başvuruyu yapan şahıs, Sadri Şener- Faruk Özak cenahından! Onların kumandasında dolaştığı ileri sürülüyor. Onu ‘kayyum’ yolu için hukuka başvurması istikametinde yönlendirenler, hepimizin tanıdığı ‘adam kullanmayı’ ilke edinmiş duayenlerimizden başkası değil! Trabzonspor seçimlerine  tam 38 gün kalmış, beyefendiler amiyane bir tabir olacak ama ‘sidik’ yarışında! Efendim Hacıosmanoğlu’na ders verilmesi gerekirmiş!  Ne dersi Allah aşkına! Zaten adam 2.5 yıl oturacağı yerde oturmuş! Zaten seçime bir ay kalmış. Zaten seçim kararı alınmış!  Ne dersi? Hangi ders?  İbrahim Hacıosmanoğlu’na  bir zarar veremezsiniz bu tavrınızla! Ancak Trabzonspor’un kayyuma devredilmesi kulübü nasıl bir hale sokacak? Düşünen yok! Avrupa medyasında bile Trabzonspor’un kayyuma devredilmesi gündeme getiriliyor! Bu bir itibar kaybıdır! Trabzonspor’un marka değerine, güvenine, borsada olumsuz etkilenmesine vesile olacak bir davranıştır bu.  Nefsi bir cehaletten başka bir şey değil! Kişisel ihtiraslar, hesaplaşmalar yok mu? Pehpehpeeeh! Kim Trabzonspor’u takar? Trabzonspor bizim aracımız! Araç araç! Sadece hesaplaşma ve rant için bir araç!  Bir tane akli selim adam yok koca camiada. Siz kayyum ataması yaptırsanız ne olur?  Hacıosmanoğlu değil, kulüp bundan yara alır? Dün Nuri Albayrak’ın yönetimini ibra etmeyerek bir ilke imza atanlar, şimdi bir aylık süreç için kayyum ataması istiyor! Yani yeni bir ilke daha  imza atacaklar! Bu kadar çok akıl fukarasının olduğu yerde bize tek cümle düşüyor! Vah Trabzonspor vah.

‘FARUK ABİ GİBİ 1 KASIM SONRASI BAKACAĞIZ’

Şükrü Kuleyn seçim çalışmalarında. Bir haftalığına Trabzon’a gelen ve ‘MHP için seçim çalışmalarına katılacağım’ diyen Trabzonspor eski yönetim kurulu üyesi Şükrü Kuleyn, MHP adayları ile sahada çalışmalara katılıyor. Seçmenin tavrını  sorduğumuz Kuleyn;  ‘Her şey yolunda. Büyük Liman ve Trabzon’da yine çok iyi bir oy alacağız’ diyor. ‘Trabzonspor kongresi için bir çalışma var mı’ diye sorduğumuz Kuleyn, ‘Faruk Özak abimiz gibi sportif işlere 1 Kasım seçimlerinden sonra bakacağız’ dedi.

ÖZAK MI, HACIOSMANOĞLU MU? GÖZLER ERDOĞAN’DA!

Faruk Özak’ın Trabzonspor başkanlığına aday olmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan icazet beklediğini haber sitemiz dün manşet yapmıştı. Haber Trabzon’da büyük yankı uyandırdı. Faruk Özak’a  yakın çevreler  böyle bir düşüncenin masada olduğunu doğruladı. Hatta onlara göre Özak’ın adaylığı Trabzonspor için dönüm noktası olacakmış! Fakat camianın büyük bir bölümünden Özak için çok olumsuz tepkiler de geldi. O tepkilerde Faruk Özak için ‘ Siyaset oyunu bitti, Trabzonspor oyununa devam ederek gündemde kalmayı planlıyor’ görüşü  ağırlıktaydı. Özellikle siteye vatandaşların gönderdiği mesajlarda ‘ Faruk Özak Trabzonspor’un yakasından düşsün. Trabzonspor’a ancak böyle iyilik yapar’ deniliyor. Kimin ne dediği belli değil ama belli olan bir şey var. Trabzonhaber.com.tr haber sitemiz habercilik adına çok özel ve başarılı bir işe daha imza attı. Ve artık gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan’da! Erdoğan ne alaka demeyin! Trabzonspor’u siyasete mecbur bırakan ve siyasilerin ağzına mahkum eder hale  2007 yılında getiren Faruk Özak olduğu için başkan adayını da siyasiler belirleyecek! Burada siyaset (iktidar) Faruk Özak mı yoksa İbrahim Hacıosmanoğlu mu diyecek, bekleyip göreceğiz!

TRABZONSPOR SEÇİMLERİNİN BAĞIMSIZ TEK ADAYI

Trabzonspor başkan adaylığı için Muharrem Usta, Faruk Özak, İbrahim Hacıosmanoğlu  isimleri geçiyor. Bu isimlerden hangisi aday olursa olsun üçü de siyasetin daha doğrusu Ak Partinin adayı olacak! Buna kimsenin itirazı olamaz. Üçü de  Cumhurbaşkanının işaretini bekliyor.  İşte diğer aday Celil Hekimoğlu’nu farklı kılan özellik burada. Hekimoğlu diğer adayların aksine, tam bir yıl öncesinden başlayarak, inandığı arkadaşları ile kararlı bir çalışma yürütüyor. Hekimoğlu için hiçbir siyasi gücün talimatı ya da vereceği destek belirleyici bir kural değil. Celil bey sizin anlayacağınız tamamen kendi ekibine, arkadaşlarına ve en önemlisi  kendisine inanarak  yola çıkmış tam bağımsız bir aday. Kazanır ya da kaybeder! Ancak Celil Hekimoğlu’nun taviz vermeyen, siyasete sığınmayan tam bağımsız anlayışını yürekten tebrik ediyoruz.

GÖKTAŞ TRABZON’DA FOTOĞRAF ÇEKİYOR

Kemalettin Göktaş bir haftadır Trabzon’da. Siyasetin mihenk taşlarından eski vekil Göktaş, Abdullah Gül’ün de Trabzon’da ki en yakın ismi. Kemalettin beyin Trabzon’da ki temaslarının Ak Partililer tarafından  da yakın takip edildiği  belirtiliyor. Partisine kırgın olan Kemalettin bey Abdullah Gül- Bülent Arınç ikilisinin başını çektiği yenilikçi diye tabir edilen kesimle beraber hareket ediyor. Hatta yenilikçi hareketin önümüzdeki 6 aylık süreçte Ak Parti’den ayrılıp yeni bir parti kurma ihtimali çok yüksek görünüyor. Böyle bir durumda yenilikçi hareketin Trabzon’da ki tek hakimi Kemalettin bey olacak. Kemalettin beyin Trabzon temaslarında partisi aleyhinde hiçbir sözü olmadı. Fakat kırgınlığını; ‘Sayın Cumhurbaşkanı bizi çok kırdı. Milli görüşü tasviye ederek partinin çözülmesine sebep oldu’ şeklinde ifade ediyormuş! İddialara göre Kemalettin bey Trabzon’da nabız yokluyor! Yarın başka bir partide kimlerle kader birliği yapabileceklerinin  fotoğrafını çekiyor.

SOYLU TAM BİR LİDER TARZINDA

Süleyman Soylu Ak Parti içinde bir çözülme ve dağılma yaşanacağına inanmıyor. Trabzon’un sevilen ve sayılan ismi kısa zamanda  bölge insanımızın umudu haline gelirken, Ak Parti’de çözülmeler olacağına dair iddiaları  ise kabul etmiyor. Soylu bu konuda da tam bir devlet adamı ciddiyeti ile

‘Ak Parti çözülmez. Birkaç fire verilebilir. Fakat biz tüm değerlerimize sahip çıkıyoruz çıkacağız da. Özellikle seçim sonrası herkesi kucakladığımız  çok daha net görülecek. Suni gündemle bir kesimin tasviye edildiği izlenimi yaratılıyor. Bu doğru değil. Biz hangi kesimden, geçmişte hangi yapıdan gelmiş olursak olalım, Ak Parti şemsiyesinin altında ülkeye hizmet üreteceğiz. Milli görüşü, liberali, demokrat hepsi bu partide bir değerdir. 1 Kasım seçimlerinden hep beraber güçlenerek çıkacağız. Seçimden sonra da üzülen kırılan arkadaşlar varsa hepsinin gönlünü alacağız’ diye konuştu.

Gerçekten de Süleyman beyin bu düşüncesi tam bir lider tarzında. Trabzon’dan çıkan lider özellikli bu beyefendinin sağlıklı mesajlarının Ak Parti’de ne kadar hayata geçirileceği ise zamanla görülecek.