Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

A+A-

 MHP’Lİ ŞÜKRÜ KULEYİN ÇOK ÜZGÜN!

Trabzonspor’un  eski yöneticilerinden Trabzonlu iş adamı Şükrü Kuleyn üzgün. Aynı zamanda Milliyetçi Hareket Partili  olan ve seçim çalışmalarına da iştirak ederek açıktan destek veren Şükrü Kuleyn siyasi anlamda bir  üzüntüsü olmadığını ifade ederek; ‘Koray beyin seçilememesi sebebi ile üzgünüm. Siyaseten değil. Trabzon adına üzgünüm. Çünkü Koray bey lobi anlamında Trabzon için çok şey ifade eder. Onun seçilememesi bu yüzden beni üzmüştür’ dedi. Şükrü Kuleyn Koray Aydın’ın da Eyüp Aşık, Faruk Özak, Erdoğan Bayraktar gibi bu şehrin önemli bir değeri olduğunu ifade ederek; ‘Bu gibi değerlerimizin siyaseten  olmaları gerekir. Onların olmayışı hepimiz için Trabzon adına bir kayıptır’ dedi.

SÜLEYMAN AYDOĞDU DİSİPLİNE Mİ VERİLİYOR?

Süleyman Aydoğdu’nun Ak Parti’den ve meclis üyeliğinden istifa ettiği yönünde kendi sosyal medya hesabından  yaptığı açıklamanın perde arkasını okurlarımıza duyurmuştuk. Süleyman  bey halen daha yazılı olarak  istifasını sunmadı. Yani resmi bir istifa söz konusu değil. Kimi iddialara göre Süleyman bey istifasını verecek. Ama çoğunluğa bakılırsa istifa kararından vazgeçti. Fakat Ak Parti il yönetimine yakın isimlerden birisi bu konuda şunları söylüyor: ‘Süleyman bey istifasını vermez ise İl teşkilatı onu disipline sevk edip ihraç edecek’! Son derece iddialı bir söz. Bekleyip göreceğiz. Süleyman Aydoğdu ise  bu konuda hiçbir şekilde kelime etmiyor ve ‘konuşmayacağım’ demekle yetiniyor.

BÜLENT ARINÇ’A TEPKİ VE ŞOK İDDİA

Ak Partililer  arasında  Bülent Arınç’a tepki gün geçtikçe artıyor. Yaptığı açıklamalar ile sürekli iğnelemelerde bulunan ve  aba altından sopa göstermesi ile ünlü Bülent Arınç en son CNN Türk televizyonunda seçimlerden birkaç gün  evvel  adeta mensubu olduğu partinin oy almaması adına cümleler söyleyip kafalarda soru işaretleri yaratmıştı! Ancak aynı Bülent Arınç’ın Ak Parti’nin seçim zaferinden sonra Başbakan  Davutoğlu’nun  balkon konuşmasında yerini alması ‘yağcılık’ olarak değerlendiriliyor. Teşkilatlarda görevli olanlardan tutun da sokaktaki Ak Partililere kadar hemen herkes, ‘Bülent bey çok pişkinlik yaptı. Ancak onun samimiyetine kimse inanmıyor’  değerlendirmesinde  bulunuyor. Şok bir iddia  daha. Yine Ak Partililerden  geliyor! İddia ; ‘Fuat Avni ile Bülent Arınç beyin bir ortaklığı var’ şeklinde!  Kayda değer ve şok bir iddia! Açıkçası inanmak zor olsa da bazı partililer bu iddiayı  seslendirmekten çekinmiyor.

M. AKKAYA’NIN SÖZLERİ! VAY KADINLARIN HALİNE

Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun kara kutusu Mustafa Akkaya’nın bir dost ortamında söyledikleri hayret verici türden! Akkaya kadınların çalışma  hayatından söz ederek; ‘Ben belediye başkanı olsam bu binada çalışan tek bir kadın bırakmam’ demiş. İddiaya göre Akkaya, kadınların çalışmaması  gerektiğini, kadının evinde çoluk çocuğunu bakıp, eşlerine hizmet etmesi gerektiğini ifade etmiş! Kadınlar Mustafa Akkaya’nın bu düşüncesine ne der? Bilemeyiz ama desenize Büyükşehir belediye başkanlığı düşünen(!) Akkaya, Allah muhafaza bir makam sahibi olursa  vay kadınların haline!!!

YILMAZ VE CEVAHİR’İN OĞULLARI HACIOSMANOĞLU’NUN LİSTESİNDE Mİ?

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu kongreye tam bir ay kala sessizliğini koruyor. Şu ana kadar sadece Trabzonspor başkanlığına aday olacağını trabzonhaber.com.tr sitemize açıklayan ancak çalışmaları hakkında  bilgi vermeyen Hacıosmanğlu’nun listesinde çok önemli isimler olacağı ve bu isimlerin bir çoğu ile yönetimde yer almaları hususunda  söz aldığı ifade ediliyor. Hacıosmanoğlu’nun bugünkü yönetimin Trabzon kanadından listesine 1 veya 2 kişiyi alacağı, diğerleri ile çalışmayı düşünmediği ileri sürülüyor. Hacıosmanoğlu’nun listesinde eski bakanlardan M. Ali Yılmaz ile rahmetli iş adamı İbrahim Cevahir’in  oğullarının yer alacağı iddiaları şehirde dolaşıyor olsa da, kendisi bu söylentileri  yalanlıyor. Ancak Hacıosmanoğlu’nun  İstanbul’dan iki üç tane önemli ismi listesine aldığı ve bu isimlerin olumlu yankı uyandıracağı çevresince seslendiriliyor.

SOYLU MU BALTA MI? KİM BAKAN OLACAK?

Trabzon’dan  kim Bakan olacak? Trabzonhaber.com.tr haber sitesi olarak kimseye karşı bir ön yargı oluşturmadan yaptığımız araştırmalara göre  Ak Parti milletvekili Süleyman Soylu beyin bakan koltuğuna oturacağı yönünde bilgiler ağırlıkta. Biz bu bilgileri birkaç kez okurlarımızla paylaştık. Bazı basın organları ise Muhammet Balta’nın bakanlık koltuğuna oturacağını ileri sürüyormuş. Biz okumadık! Dostlarımız bize söyledi. Yani sanki işin içine  sidik yarışı bulaştırılmak isteniyor. Biz aldığımız sağlam bilgileri haberci olduğumuz için sayfamıza koyduk. Birilerinin başka amaçları varsa bunu bilemeyiz. Bizi de ilgilendirmiyor. Sonuçta herkes haberini yapabilir. Zaten 10 gün sonra neyin ne olduğu belli olacak. Kaldı ki Süleyman bey de bizim, Muhammet bey de … Diğer vekillerde! Sonuçta hepsi halkın vekili. Kimin değil, Trabzon’un bakanlık alıp almayacağı her şeyden önemlidir. Kentimizin hizmet alması adına bir bakanımız olsun yeter. Gerisi teferruat.