Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan'da neler var neler...

A+A-

 ‘BU AKŞAM ONURUMU İADE EDECEKSİN ULAN’!

Süleyman Aydoğdu’nun Ak Parti ve Belediye Meclis üyeliğinden  istifasını kamuoyuna trabzonhaber.com.tr sitemiz aracılığı ile duyurmuş, hatta Süleyman Aydoğdu’nun konuya ilişkin yaşananları anlattığı açıklamasını da yine ilk olarak bizler,  okurlarımızla paylaşmıştık! Çünkü Aydoğdu bu açıklamalar için tercihini trabzonhaber.com.tr’ den yana kullanmıştı. Aydoğdu açıklamasının bir bölümünde, Süleyman Soylu’nun kendisine çok ağır hakaretler ettiğini ileri sürmüştü. Çok şaşırmıştık açıkçası! Beyefendi ve hakaret! Gerçekten inanmak istememiştik!

Şimdi gelelim bugüne…

Süleyman Soylu bey ile konuşmadık. O zaten bu konularda konuşmaz. Ancak beyefendiye çok yakın dostları ile konuştuk. Anlattıkları Süleyman Aydoğdu’yu çürütecek türden! İşte anlatılanlar:

‘ O gece Süleyman Aydoğdu  sayınSoylu’yu aradı. Aradığında komalık sarhoştu. Süleyman Aydoğdu, kendisini Ak Parti’ye aldıran, onu meclis üyesi ve belediye başkan yardımcısı yaptıran sayın Soylu’ya o alkollü hali ile telefonda ‘Benim onurumu bu akşam geri vereceksin ulan’ diye hitap etti. Sayın soylu kendisine, ‘Abi benimle  böyle konuşamazsın’ dedi. Süleyman beye edilen bir küfür yok. Süleyman bey sayın Soylu’ya ‘Ben böyle böyle çocuğu muyum’ diye hitap edince, sayın Soylu’da kendisine ; ‘Abi benimle böyle konuşma. Ama kendine yakıştırıyorsan öylesin demek ki’ karşılığını verdi. Yani Süleyman Aydoğdu, alkolünde etkisi ile bir çuval inciri berbat etti. Süleyman Soylu bey onun söylemleri karşısında yine bey efendiliğini korudu’…

MUHTARLAR ANKETTE HANGİ BEL. BAŞKANINDAN MEMNUN KALDI?

1 Kasım seçimlerinden  evvel Ankara’da faaliyet gösteren Politizm isimli araştırma şirketi Ak Parti Genel Merkezinin  isteği ile Ak Parti adına anket yapmış. Anket yerel yönetimleri ilgilendiren bir anket. Ve anket muhtarlara sorularak yapılmış! Soru şu:  ‘Belediye başkanınızdan memnun musunuz’? Belli ki anketi isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan! Çünkü Erdoğan muhtarlara büyük önem veriyor.

Trabzon ve ilçelerinin sonuçlarına göre yüzde yüz  memnun kalan muhtarlar Yomra’dan çıkmış. İbrahim Sağıroğlu için tüm muhtarlar ondan çok memnun olduklarını, her istediklerinde başkana ulaştıklarını ifade etmişler.  Tabi ki muhtarlar memnun kalacak. Çünkü Sağıroğlu’nun kapısı gerçekten 24 saat açık ve her muhtar her istediği vakit ona ulaşabiliyor. Muhtarların en  az memnuniyet duydukları belediye ise Büyükşehir olmuş! Muhtarların yüzde yetmişi büyükşehir belediye başkanından ve yapılan hizmetlerden memnun olmadığını dile getirmiş!  Demek ki Büyükşehir belediye başkanı O. Fevzi Gümrükçüoğlu’nun muhtarları daha çok dinlemesi ve hizmet  sunması gerekiyor. Öyle ya  Cumhurbaşkanının muhtarlara büyük önem verdiği yerde belediye başkanı için memnuniyetsizlik duyulması gerçekten sıkıntı yaratabilir! Bizden uyarması.

SAADET PARTİSİ’NDE DERİN GÖRÜŞ AYRILIĞI

Saadet Partisinde önemli görüş ayrılıkları yaşanıyor. Trabzon il Başkanı Münür Ustakurt,  Genel Başkan  Mustafa Kamalak’ın  yanında  yer alıp, onu desteklerken  partinin  ağır topları  Ümit Çebi, Cevat Ustakurt. Ahmet Ziya Akıntürk gibi isimler, Fatih Erbakan’ın Genel Başkanlığa oturması görüşünü seslendiriyor. Onlara göre Saadet Partisi Kamalak ile her zaman %1-2 oy oranından bir adım yukarı çıkamaz. Fatih Erbakan ismi ise  'partiyi ateşler' görüşü hakim. Saadet partisinde sadece Trabzon’da durum böyle değil. Edindiğimiz bilgilere göre  Türkiye’nin bir çok ilinde aynı rahatsızlık söz konusu. Ve önümüzdeki dönem bu konuda önemli gelişmeler yaşanacak gibi görünüyor. Yani şu an da sessiz ve derinden yaşanan huzursuzluk, her an gün ışığına çıkıp, büyük tartışmaları beraberinde getirebilir.

SARIGÜL’ÜN İŞ ORTAĞI M. USTA’NIN LİSTESİNDE!

Trabzonspor başkan adaylarından Muharrem Usta adaylığını  birkaç güne resmen açıklıyor. Usta, listesini de Faruk Özak ile beraber şekillendiriyor. Muharrem beyin  listesi için Faruk Özak’ın aile dostu ve iş ortağı İskender Önal’ı ikna çabası sonuç vermedi. Özak ve Usta bu konuda İskender beye çok diretmiş! Ancak İskender Önal ‘Ben o defteri çoktan kapattım’ diyerek hiç geri adım atmamış! Muharrem Usta’nın listesine  girmesi kesinleşen isimlerden biri daha belli oldu. Trabzon Of doğumlu Gençağa Meriç listenin banko isimlerinden. Meriç, inşaat sektöründe önemli isimlerden biri. Aynı zamanda  Mustafa Sarıgül’ün  oğlu Emir Sarıgül ile de iş ortağı! Öte yandan İbrahim Hacıosmanoğlu yönetiminden istifa ederek ayrılan Murat Türköz, Muharrem beyin en büyük destekçilerinden. Türköz liste yapımına da yardımcı oluyor. Fakat bize gelen kuvvetli bir bilgiye göre Murat Türköz, listede kendi isteği ile yer almayacak.

HEKİMOĞLU’NUN MORALİ BOZUK! CELİL BEY KİME ATEŞ PÜSKÜRÜYOR?

Celil Hekimoğlu cephesinde ise tam bir sessizlik var. Pazar günü adaylık basın toplantısı yapan Hekimoğlu, o günden beri derin bir sessizliğe gömüldü. Celil Hekimoğlu’na yakın çevreler, Muharrem Usta’nın adaylığa karar vermesinden sonra moralinin bir hayli bozulduğunu ileri sürüyor. Yakın çevresine göre Hekimoğlu’nun korktuğu başına geldi! Celil bey, Muharrem Usta’nın aday olmaması ve İbrahim Hacıosmanoğlu ile yarışması halinde seçimi alacağına kesin gözüyle bakıyordu. Yakınlarının anlattıklarına bakılırsa Hekimoğlu, üç listeli bir yarışın İbrahim Hacıosmanoğlu’nun işine yarayacağını düşünüyormuş! Celil bey, Muharrem Usta konusunda da en çok Faruk Özak’a ateş püskürüyormuş! İki gün öncesine  kadar ‘Muharremle birleş aday olma’ diyenleri tersleyen ve ret eden Hekimoğlu’nun, bu saatten sonra böyle bir teklife sıcak bakıp bakmayacağı ise merakla bekleniyor.

ORTAHİSAR’A ODA BAŞKANI NEDEN ATANMIYOR?

Ortahisar Ziraat Odası başkanlığına iki yıldır  atama yapılmıyor.  30 Mart yerel seçimlerinden beri Akçaabat odasına bağlanan Ortahisar Ziraat Odası,  Türkiye’de en büyük ziraat odalarından biri konumunda. Ziraat Odaları Birliğinin Trabzonlu Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile  Başkan yardımcısı ve Arsin oda başkanı Hasan Koz’un atama yapılmaması talimatı verdiği  ileri sürülüyor.Bilindiği üzere bir önceki seçimde Trabzon odası, mevcut başkan Şemsi Bayraktar’a değil, Bayraktar’ın  rakibine destek vermişti. İddiaya göre bu sebeple Ortahisar ilçesine atama yapılmıyor! Yani Şemsi bey Ortahisar’ı hem cezalandırıyor! Hem de bir atama yapsa bile ilk seçimlerde kendi adayının kaybedeceğini düşünüyor! Böylesi bir durum ise birilerine menfaat sağlarken olan gariban çiftçiye oluyor. Hükümet yetkililerine ve Trabzon milletvekillerine duyurulur!