1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Haftanın ilk gününde Kaynar Kazan'da neler var? İşte yanıtı...

A+A-

 ASIM AYKAN’DAN ŞOK İDDİALAR! MÜTHİŞ TESPİTLER!

Trabzon eski milletvekili ve Trabzon siyasetinin mihenk taşlarından Asım Aykan, batılı güçlerin ve Rusya’nın  perde arkasından iş birliği yaptıklarını ve amaçlarının sandıkta deviremedikleri Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek olduğunu iddia etti. Aykan, Türkiye’nin ‘kırmızı çizgisi’ olarak belirlediği Fırat’ın Batı kısmı ile ilgili sinsi planlar yapıldığını ileri sürerek ‘Eğer Fırat’ın batısına geçerlerse sayın Cumhurbaşkanımızla çok net vuruşurlar’ ifadesini kullandı. Tecrübeli siyaset adamı Asım Aykan; ‘Küresel güçler sandıkta indiremedikleri  Cumhurbaşkanımızı silahla indirmek istiyor. Suriye aralarında taksim ediliyor. Projenin mimarları Yahudilerdir. Oyuncular ise Obama, Putin, Cameron, Merkel, Holend ve Ruhani’dir. Aralarında sadece ‘leş’ kavgası var. Bu oyuna ise itiraz edebilen tek kişi sayın Erdoğan’dır. Kırmızı çizgimiz olan Fırat’ın batı  yakası için  sinsi plan içindeler. Putin’de onların oyuncağı. Aslında Putin uçağının düşürülmesine  pek de üzülmemiş. Yaygara kopardığına bakmayın. Sınırlarımızın ihlali de, uçak düşürüldükten sonra koparılan yaygara da bu planın parçasıdır. Olayı bahane edip şimdi o bölgeye yığınak yapıyorlar. Bu duruma rağmen Amerika bir Nato müttefiki gibi davranmıyor. Yahudilerin  talimatı ile Putin’de, Obama’da, diğer güçlerde anlaşmış gibi görünüyor. Fakat Fırat’ı geçerlerse  sayın Erdoğan kayıtsız kalmayacaktır. Net vuruşurlar’ ifadelerini kullandı.

‘AHMET METİN BEY SADECE ALKIŞLANMALI’!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Süleyman Soylu  bakan olarak  Trabzon’a ilk gelişinde Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç’i makamında ziyaret etti. Bakan Soylu ile başkan Genç arasında mükemmel bir uyum, harika bir nezaket ve güçlü bir dayanışma olduğunu görmek mümkün. 1 kasım seçimlerinin önemli aktörleri arasında başı çeken ikilinin bu hoş görüntüleri elbette Trabzon için önemli. Hizmet adına, sorunların  çözülmesi adına, ilimizin alacağı yatırımlar adına iş birliği ve dayanışma son derece önemli. Bakan Soylu’nun, Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin genç için söyledikleri de önemli. Daha evvel Ahmet başkana övgüler dizen bakan Soylu son ziyaretinde de aynı övgülere devam etti. Süleyman Bey;  ‘Trabzon’un yarısı demek Ortahisar demek. Seçmen sayısı bakımından bakıldığında bu gerçeği görebilirsiniz. Ve  Ortahisar’da  bölgemizde sayın başkanımızın olağanüstü çalışma ve gayretleri ile oylarımızı yüzde 12-13 daha artırmak, sadece alkışlanacak bir başarıdır. O nedenle Sayın Genç Trabzon’da ki zaferimizin mimarıdır’ dedi.

Y. ZİYA YILMAZ’IN ŞARTI DİREKTEN DÖNDÜ

Trabzonspor eski  yöneticilerinden Yusuf Ziya Yılmaz’ın Muharrem Usta’nın listesinde olma ihtimali var. Ancak bu ihtimal düşük. Yusuf beyin listede olması kendine bağlı aslında. Fakat Yusuf bey,  güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgiye göre listede olmak için bir nevi Celil Hekimoğlu gibi resmi olmasa da gayri resmi, eş başkanlık benzeri bir uygulama istiyor. Yusuf Ziya Yılmaz’ın,  Muharrem Usta’dan ‘ Ben asbaşkan olurum. Asbaşkanlığımda sıradan bir asbaşkanlık olmaz. Geniş yetkiler isterim. Mesela Trabzon’da ki yönetim benim sorumluluğumda olacak. Trabzon’a siz karışmayacaksınız’ şeklinde istekte bulunduğu, Muharrem beyin de  yakın dostlarına; ‘Bu benden ne istediğinin farkında değil. Böyle bir yetki vermem mümkün değil. Bu çift başlılık demektir’ dediği öğrenildi. Muharrem bey haklı. Böyle bir durum çift başlılık, hükümet içinde hükümet olmak anlamına gelir. Yani sağlıklı bir düşünce değil. Şimdi neler olacak? Yusuf bey bu isteklerinden vazgeçerse listede olacak. Vazgeçmezse büyük olasılıkla Muharrem beyin listesinde olmayacak. Yusuf bey iyi bir Trabzonsporlu olarak bakalım kendi hakkında son kararını nasıl verecek?

ADAM GİBİ ADAM ZİRVEYE DOĞRU KOŞUYOR

Salih Cora… Adam gibi adam. Trabzon siyasetinin  uzun zamandır içinde olan yeni yıldızı. Cora Ankara’da çok sevildi. Ak Partililer  kendisine Genel Merkezde çok büyük ilgi gösteriyor. Şimdi Salih beye çok önemli bir görev verildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda görev aldı. Bu görev sıradan bir görev değil. En az bir bakan yardımcılığı kadar önemli. Salih beyin bu görevde olması Trabzon için müthiş bir olay. Paranın kaynağı plan ve bütçe komisyonunda olmak demek, Trabzon’un istediği bütçeyi almasında, yatırımların gelmesinde son derece önemli. Salih beyi özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çok sevdiği ve ‘ Bu çocuk ileride çok büyük yerlere gelecek. Kapasitesi yüksek, sabırlı ve tam bir dava adamı’ dediği ileri sürülüyor. Anlaşılan Salih bey  sayın Erdoğan’ın genç gözbebeklerinden oldu bile. Aynı şekilde bakan Süleyman Soylu’nun da Salih Cora’ya çok ayrı bir önem verdiği de biliniyor.

‘BİRLEŞME’ KONUSUNDA MUHARREM BEY’İN HAKLILIĞI

Trabzonspor  başkan adaylarından Muharrem Usta’nın  diğer başkan adayı Celil Hekimoğlu’na dönük açıklamaları toplumda  geniş yankı buldu. Usta’nın; ‘Biz birleşme adına her şeyi yaptık. Kimse şark kurnazlığı yapmasın. Kaç defadır birleşme adına sayın Hekimoğlu ile görüştük. Ben kendisine ‘gel camianın kanaat önderlerine bırakalım. Onlar ne derse ben varım’ dememe rağmen ‘Kesinlikle olmaz’ cevabı ile karşılaştım. Celil bey zaten 1 yıl önceden ‘Ben adayım’ diyerek teamüllere aykırı işler yaptı’  şeklindeki sözleri Trabzon spor kamuoyunda herkes tarafından haklı bulundu. Trabzon’un  önemli spor otoriteleri de  Celil Hekimoğlu’nun  birleşme konusunda asla olumlu bir adım atmadığını ve bu süreçte sadece kendi başkanlık koltuğunu düşünerek hareket ettiğini ifade ediyor.

MUHARREM USTA O İSMİ LİSTEYE ALACAK MI?

Trabzonspor tarihinin en tartışmalı yöneticilerinden birisi olan ve Sadri Şener döneminin şaibeli transferlerinde   önemli rol oynayan Muammer Saka, Muharrem Usta’nın listesinde yer alacak mı? Trabzonspor’un birçok delegesi, ‘Muammer Saka o listede olursa Muharrem beye kesinlikle oy vermeyeceğiz’ şeklinde görüş belirtiyor. Delegeler Muammer Saka için; ‘ Sadri Şener döneminin tüm kalitesiz transferlerinde eküri Mahmut Aksu ile başrol oynadı. O dönemde yapılanları unutamayız’ derken, başkan adayı Muharrem Usta’nın yakın çevresine ‘Muammer Saka 2013 seçimlerinde dürüst davranmayıp  Hacıosmanoğlu’nu destekledi. Kaldı ki  onun Trabzonspor’a bir faydası olacağını da düşünmüyorum. Listede olmayacak’ dediği bilgisine ulaşıldı.