1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan'da neler var? İşte yanıtı...

A+A-

  HACIOSMANOĞLU'NUN HAKLI MESAJLARI

Trabzonspor başkan adayı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun listesini açıkladığı tanıtım törenine şahit olduk. Yaklaşık 2 bin kişiye hitap ettiği salonda coşkunun üst düzey olduğu söylenemez. Fakat katılımın bir liste açıklaması için oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün. Hacıosmanoğlu'nun konuşmasında 'Sadri Şener yönetimi için devletin belediyesi, devletin valiliği 15 bin kombine satarak destek olurken bizim için 2 bin bilet satmadılar! Bu nasıl bir Trabzonsporluluk' şeklindeki ifadesi son derece doğru ve yerinde bir tespitti. Yine İbrahim beyin diğer adaylara yaptığı 'Siz bırakın 100-150 milyonluk bütçelerle geleceğinizi eğer 50 milyon lirayı Trabzonspor hesaplarına geçin ve temlik koydurmayın ben adaylıktan hemen vazgeçeceğim' sözü de çok anlamlıydı. İbrahim Başkana katılıyoruz. Kimse Trabzonspor'un kasasına 50 milyonu koymaz. Kimse koyduğu parayı, tedbirini, yasal önlemlerini almadan da Trabzonspor hesaplarına geçmez. Bunun da çok doğru bir tespit olduğu aşikardır. Camia içinden birilerinin şikecilerle iş birliği yaptığı, 'ağabey' denilen kişilerin aslında birliktelik ve samimiyet istemedikleri, onların tek derdinin Trabzonspor'u ele geçirmek olduğu şeklindeki tespitleri kesinlikle altına imza atılacak türdendi.Kısacası Hacıosmanoğlu dersine iyi çalışıp anlamak isteyenler için çok net mesajlar verdi. Tabi derdi şahsi çıkarları olanlar ya da olaylara uzaktan bakanların anlamamak istemesi de son derece normal olsa gerek.

EDİP SEVİNÇ'TEN AÇIKLAMA GELDİ

İbrahim Hacıosmanoğlu'nun özellikle İstanbul kanadını oluşturan listesi için 'Önemli isimler' yorumları yapılıyor. Özellikle Şeref Kapıcıoğlu ve Hakan Gedikli'nin Ak Parti genel merkezi ve bakanlıklarda çok bitirici ve güçlü isimler olduğu, Fransa'daki iş adamı Resul Kalkan'ın da çok büyük bir ekonomik güce sahip olduğu ileri sürülüyor.Öte yandan Trabzon'un çok sevilen ve saygın kişiliklerinden olan Ülker'in ortaklarından Edip Sevinç'in ağabeyi Osman Necip Sevinç'in de listede yer alması olumlu tepki gördü. Listede yer almayan Edip Sevinç'e ulaştık. Kendisi şu an yurt dışında. Bu akşam Trabzon'a dönecek. Edip bey listede kendisinin ya da ağabeyinin olmasının fark etmeyeceğini ifade ederek; 'Herkes şunu bilsin ki ha Osman Necip Sevinç, ha Edip Sevinç! Hiç fark etmeyecek. Çünkü Edip Sevinç olarak bu yönetimin başarısı için her işlerinde koşuşturacağım. Yanlarında olacağım. Hiç bir fedakarlıktan kaçınmayacağım' değerlendirmesinde bulundu.

 M.USTA SABAHA KADAR LİSTESİNE ÇALIŞTI

Trabzonspor başkan adaylarından Muharrem Usta dün gece sabah saatlerine kadar listesine son şeklini vermek için Zorlu Grand otelde kurmayları ile çalışma yaptı. Usta'nın iki üç kişilik kontenjan dışında listesini sabah saatlerine yakın şekillendirdiği ifade ediliyor. Edindiğimiz bilgiye göre Ahmet Çubukçu, Orhan İlarslan,Suat Şen,A.Rıza Egemen,Nusret Yılmaz,Gençağa Meriç, A.Uğur Zihni,Adem Beder, Önder Bülbüloğlu, Tuncay Bekiroğlu, Yiğit Alp, Erhan Cimşir listede yer alması kesin görünen isimler. Trabzon'un genç iş adamı Erhan Cimşir'in yedek birinci sırada olacağı ifade ediliyor. Muharrem Usta'nın listesinde yer alacak bir kaç ismin bilgisine ulaşılamadı. Listenin son ana kadar iki veya üç kişilik kontenjanının da boş bırakılacağı ileri sürülüyor.

ORTAHİSAR AK PARTİ TEŞKİLATI TAM KADRO ANKARA'DA

Ak Parti Ortahisar ilçe teşkilatı tam kadro Ankara'ya gitti. Temel Altunbaş önderliğinde ki yönetim firesiz olarak başkente çıkarma yaptı. İlçe teşkilatı bakan Süleyman Soylu'ya hayırlı olsun ziyareti için Başkente gitti. Bugün bakan bey kendilerini kabul edecek.Hareket öncesi Trabzonhaber.com.tr'ye konuşan başkan Altunbaş; 'Sayın bakanımıza teşekkür ediyoruz. Kendisine hem destek hem tebriklerimizi ileteceğiz. Trabzon'umuz sayın bakanımız ile çok önemli hizmetler alacak. Bizlerde tek yumruk halinde değerli şahsı ile birlikte hareket edip şehrimizin eksiklerinin giderilmesi adına var gücümüzle çalışacağız' dedi.

TRABZON GÜNLERİ ETKİNLİKLERİ BAŞLIYOR

Cuma günü İstanbul Feshane'de Trabzon günleri etkinlikleri yapılacak. Trabzon Ortahisar belediyesinin acar ekibi İstanbul'da! Geçen yıl ki etkinliklerin yıldızı olan Ortahisar ekibinin liderliğini yine özel kalem müdürü Hasan Selim yapıyor. Selim üç gün önceden İstanbul'a giderek açılacak stand için eksikleri gözden geçirdi. İstanbul'da bir takım ziyaretlerde bulundu. Hasan bey gerçekten aldığı işin hakkını layıkıyla veren bir isim. Bu etkinliklerde de Ortahisar standının en fazla ilgiyi çekeceğini düşünüyoruz.