1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Cuma

A+A-

 ALİ AĞAOĞLU’NUN SÖYLEMEDİKLERİ

İbrahim Hacıosmanoğlu’nun  akrabası olan iş adamı  Ali Ağaoğlu’nun iki gündür yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Ağaoğlu’nun özellikle finansal konularda Hacıosmanoğlu’nun arasında olacağına dair verdiği söz Trabzonspor camiasında etkili olmuşa benziyor. Ağaoğlu’nun diğer dikkat çeken mesajları da malumunuz. Camia içinde ki ‘brütüsler’! Ağaoğlu bunları biliyor. Ama şimdilik isim vermiyor. Fakat çok özel anlattıkları da var. Basına yansımayan bu özel açıklamalarda işaret edilenler dudak uçuklatacak cinsten! Trabzon’dan bazı eski yöneticilerin Aziz Yıldırım’ı arayarak, diğerlerinin de TFF başkanı Demirören’le konuşarak ‘Gelin bu Hacıosmanoğlu’ndan birlikte kurtulalım. Biz de sizin gibi onu istemiyoruz’ dedikleri şeklindeki iddialar gerçekten camiamızın bitmişliğinin en net ifadesidir. Öyle ya bugün Hacıosmanoğlu’nu istemedik! Rakiplerimizle iş birliği yaptık. Yarın Faruk Özak ya da Hayrettin Hacısalihoğlu’nu istemeyeceğiz! Bu kez Fikret Orman’la işbirliği yapacağız. Bu anlayış, yani sevsek de sevmesek de Trabzonspor kulübünün başkanlık makamını kendi ihtiraslarımız uğruna başkalarına satmanın ihanet dışında başka bir izah tarzı olamaz.

KONGRENİN DİVAN BAŞKANLIĞINA YAKIŞACAK İSİM

Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç  dün  Ankara’daydı. Genç,  Ankara’da bakan Süleyman Soylu’yu ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ dedi. Trabzon milletvekillerinin hepsini tek tek ziyaret eden Ahmet bey daha sonra İstanbul’a geçti. Başkan Genç,  bugün Trabzon etkinliklerine katılıp, Trabzon’a dönecek. Her kesim tarafından güvenilir  bir isim olarak bilinen Ortahisar belediye başkanı,  Trabzonspor başkan adaylarının hepsinin ortak isteği ile Trabzonspor Genel kurulunda kongre divan başkanlık görevini üstlenecek. İbrahim Hacıosmanoğlu, Celil Hekimoğlu, Muharrem Usta ayrı ayrı olarak Başkan Genç’i arayıp,  bu önemli kongrenin divan başkanlığını yapmasını kendisinden rica etti. Ahmet bey de gelen talebi geri çevirmedi. Trabzonspor’un  kritik seçiminde üç adayında,  başkan Genç’i  divan başkanlığı için istemiş olması,  Ahmet beyin dik, tarafsız, adil ve güvenilir olma özelliklerinin bir karşılığı olsa gerek. Zaten Trabzon’un sevilen siyaset adamı Genç’in layıkıyla bu görevi yapacağından kimsenin de bir şüphesi yok.

S.SOYLU ALBAYRAK VE ÖZAK’A GİTMİŞ!

Trabzon’un  çiçeği burnunda bakanı Süleyman Soylu, Muharrem beyin adaylığından hemen önce Nuri Albayrak’a gitmiş. Soylu Albayrak’a ‘Trabzonspor’un çatı adayı siz olun’ demiş. Albayrak teşekkür ederek bir daha başkanlık yapmayı düşünmediğini kendisine iletmiş. Süleyman bey daha sonra Faruk Özak’ın kapısını çalarak kendisine; ‘Trabzonspor’un bir ağabeye ihtiyacı var. Siz başkan adayı olun’ demiş! Fakat Faruk bey de bu teklifi kabul etmemiş. Yani Süleyman bey iyi niyetli olarak camianın müthiş parçalanmışlığının önüne geçebilmek için yoğun bir çaba sarf etmiş olsa da ne yazık ki çabaları amacına ulaşmamış. Bu gelişmelerden  bilgisi olan başka bir siyaset adamının şu yorumu gerçekten düşündürücü: ‘Bir ülkenin bakanı, camianın  önde gelen ağabey konumundaki isimlerini göreve davet ediyor. Onlar kabul etmiyor. Nasıl bir şehir, nasıl bir camia olduk? Bir Trabzonspor yüzünden hepimiz hasım olduk’… Yorum okurlarımızın.

HAŞİM SAYİTOĞLU’NUN SEÇİM TAHMİNİ

Trabzonspor eski asbaşkanlarından Haşim Sayitoğlu Trabzonspor seçimleri için  dost ortamlarında kendisine yöneltilen sorular karşısında değerlendirmelerde bulunuyormuş. Sayitoğlu Trabzonspor seçimleri için tecrübeli olan isimlerden. Daha doğrusu her tür seçimlerde stratejiyi  iyi okuyanlardandır. Sayitoğlu’na göre üç adayda son sandıklara kadar yarışacak. Yine Sayitoğlu’nun iddiasına göre Muharrem bey ve Celil bey aynı kesimin oylarını alacağı için Hacıosmanoğlu  daha şanslı olan taraf. Haşim bey eski rakibi İbrahim Hacıosmanoğlu için şu yorumu da yapıyormuş: ‘Siz onun sessiz kaldığına bakmayın. Tam bir buçuk yıldır, 150 kişilik ekiple nokta çalışması yaptı. O nedenle  soğukkanlı ve kendinden emin duruyor’!

M.ALİ YILMAZ’IN DESTEĞİ KİME?

Trabzonspor’un Onursal başkanı Mehmet Ali Yılmaz seçimlerle ilgili olarak yakın çevresine ‘Tarafsız kalın. Hepsi bizim evladımız’ demiş. Doğrusunu da yapmış. Çünkü M. Ali bey hem devlet bakanlığı, hem Trabzonspor’a hizmetleri ve hem olgunluğu, hem de onursal başkanlık payesi ile yapması gerekeni yapmış. Yılmaz’ın adaylar için de ‘Hepsi pırıl pırıl çocuklar. Tarafsız kalıp, seçilene destek olmak lazım’ dediği de ifade ediliyor. Kısacası sayın Yılmaz ismine ve taşıdığı unvana yakışır bir karar almakla bu alanda adeta ders vermiş.