1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Salı

A+A-

 BAKAN SOYLU SÖZÜNÜ TUTTU

Bakan Süleyman Soylu,  1 Kasım seçimlerinden evvel verdiği sözü yerine getiriyor. Seçimlerden önce Ortahisar  Seçim Koordinasyon Merkezinde  görev yapan  bazı görevlilere ‘ Eğer Trabzon’u 5-1 yaparsak, sizleri  Umreye göndereceğim’ demişti. Ak Partinin bu hedefi yakalaması sonrası  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Süleyman Soylu,  söz verdiği SKM üyelerini kendi cebinden Umre’ye gönderiyor. Bakan Soylunun verdiği sözü , bunca yoğunluğa rağmen unutmamış olması da partililer arasında memnuniyet yarattı.

A.METİN GENÇ’E TEBRİK TELEFONLARI

Ahmet Metin Genç’e  bugün tebrikler yağdı yine. Toplumun her kesimi tarafından beğenilen Genç’in, tarihin en renkli kongresinde  üstlendiği sorumluluğu, alnının akıyla yerine getirmesi,  gerçekten takdirle karşılanmıştı. Başkan adaylarından Celil Hekimoğlu’nun, son beş sandıktan çıkan geçersiz oyların yeniden sayılmasını istemesine karşın, kongrenin divan başkanı Genç, akıllarda soru işareti kalmaması için tüm sandıklardan çıkan geçersiz oyların tümünü yeniden saydırtarak, akıllarda hiçbir soru işareti bıraktırmadı. İşte bu hassasiyet ve müthiş adil anlayış nedeniyle dün,  gerek Ak Partililer, gerekse MHP ve CHP’lilerden başkan Genç’e tebrik telefonları yağdı.

AK PARTİ’NİN KAYBEDENLERİ

Ak Partililerin kimisi kazanan tarafta, kimileri kaybeden tarafta oldu. Bir başka deyimle, Trabzonspor seçimlerinde kimileri üzüldü, kimileri sevindi. Sevinen isimler  zaten yeni yönetimde. Onları herkes biliyor. Ya kaybeden ve üzülenler! Ortahisar belediye meclisinde üye olarak görev yapan Faruk Kanca ve Mehmet Karaoğlu, üzülenler arasında yer aldı. Karaoğlu, Hacıosmanoğlu’nun listesinde, Kanca ise Hekimoğlu’nun listesinde yer alarak, kaybedenler kısmında yer aldılar. Yine İbrahim Hacıosmanoğlu’nun listesinde yer alan  AkPartili  isimler, Necip Sevinç ve Kemal Halil’ de üzülenler arasında yer aldı.

AYDOĞDU’DAN YAKIŞMAYAN AÇIKLAMALAR

Süleyman Aydoğdu,  yıllardır siyaset yaptığı eski Genel Başkanı Süleyman Soylu ile arası açılınca ağır suçlamalarına devam ediyor. Eski belediye başkan yardımcısı Aydoğdu, Trabzonspor seçimlerinden sonra, dün akşam kendi sosyal paylaşım sitesinde bakan Süleyman Soylu için şu ifadeleri kullandı:

‘Süleyman Soylu, Trabzon'u ve Trabzonspor'u hiç sevmez. Ben kendisini Trabzonspor üyesi zorla yaptım. Bugüne kadar, hiçbir Trabzonlu bakan taraf olmamıştır ama  o taraf oldu! Hükümet gene galip oldu! Ama nereye kadar’…

Süleyman Aydoğdu’yu severiz. Ancak bu söylemlerinin hiç yakışık almadığını ve kendisine hiçbir yararı olmayacağını düşünüyoruz. Sayın Aydoğdu, acaba sayın bakanla iyi ilişkilerini sürdürmüş olsaydı, bugün bunların tek kelimesini yazar ya da söyler miydi? Aydoğdu’nun muhasebesini  sağlam yaparak, daha etik davranması gerekir.

TRABZONSPOR’DA GÖREV DAĞILIMI İÇİN TAHMİNLER

Muharrem Usta’ya yakın çevreler yeni yönetimde kimlerin nasıl görev alacağı konusunda adeta tahmin yürütüyor. İşte Usta’ya yakın isimlerden birinin toto oynar gibi tahmini:

As Başkan:  Asım Örem ya da Ahmet Çubukçu

Futbol Şube: Ahmet Çubukçu,

Genel Sekreter: Orhan İlarslan

Mali İşler: Suat Şen

Amatör Branşlar- Alt yapı: Emre Aksoy, Adem Beder

Sağlık İşleri: A. Rıza Egemen

Başkan vekili: Önder Bülbüloğlu

Basın ve Medya Sorumlusu: Mehmet Yiğit Alp

TFF ve Dış İlişkiler İçin sorumlu Başkan Yardımcısı : Zeki Öztürk, Gençağa Meriç

Bürokratik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı: İsmail Yüksek

UEFA-FİFA Uluslar arası ilişkiler Sorumlu Başkan Yardımcısı: Nevzat Aydın