1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazanı okurlarımız için fokurdattık!

A+A-

 KULEYİN ÖVGÜLERİ HAK ETTİ!

Trabzonspor’da dün yaşanan devir teslim töreni tıpkı kongre gibi muhteşemdi. Devir teslim töreninde konuşan eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu, kongrede divan başkan yardımcılığı görevi üstlenen eski yöneticilerden Şükrü Kuleyn için; ‘Özellikle Şükrü beye değinmek istiyorum. Kongre sürecinde mükemmel bir ağabeylik yaptı. Kongre öncesi, üç başkan adayını kahvaltıda bir araya getirdi. Ilımlı mesajlar verdi. Bu süreçte hep bir ağabey gibi davrandı. Camiada ağabey olarak geçinen büyük ağabeyler, ağabeyliğin ne demek olduğunu Şükrü beyden  öğrenmeli’ dedi. Hacıosmanoğlu yaptığı bu açıklama ile doğru yaptı. Yiğidin hakkını, yiğide teslim etmek buna denir. Çünkü gerçekten Şükrü bey, kongre atmosferine girildiği günden beri, birlik beraberlik mesajları verdi. Taraftara sosyal medya üzerinden bütünleştirici ve uzlaşmacı bir  üslupla rehber oldu. Üç başkan adayını kahvaltıda buluşturan projenin mimarı oldu. Kongre divan başkanlığında  aldığı görevi tarafsız ve adil olarak yaptı. Şükrü beyi yıllardır tanırız. 1998 yılında da ılımlı ve bütünleştiriciydi, bugün de… Allah sağlıklı ömürler versin.

BAŞKAN USTA MAKEDONYA OLAYINI ÖNEMSİYOR!

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta,  hata yapmamak için kılı kırk yararak hareket ediyor. Usta’nın  sportif direktör Süleyman Hurma’yı geniş bir şekilde dinleyerek, takım içinde gruplaşma olup olmadığı hususunda  bilgi aldı. Başkan’ın özellikle Makedonya’da sezon başı yaşanan kaptan Onur krizi ile ilgili olarak tüm yaşananları, noktası virgülüne kadar dinlediği ve bu konu üzerinde titizlikle durduğu; bir takım notlar aldığı ileri sürülüyor. Başkan Usta'nın, takımdaki oyuncuların davranış ve çalışma ahlakları ile ilgili detaylı bilgiyi de Sadi Tekelioğlu’ndan aldığı gelen bilgiler arasında. Muharrem Usta’nın devre arasına kadar süreci izleyip, devre arası önemli kararlar alabileceği konuşuluyor. Bekleyip görelim…

GENÇ’İN HAYALİ O PROJEYE NE ZAMAN BAŞLANIYOR?

Trabzon siyasetinin en dürüst, en sevilen isimlerinden Ahmet Metin Genç’in en büyük hayali  gerçekleşecek. Bu konuda çok kararlı olan Başkan Genç, ilk kazmayı  Nisan-Mayıs  gibi vurdurmaya hazırlanıyor. 'Ortahisar projesi' olarak bilinen ve Pazarkapı mahallesinin de önemli bir bölümünü içine alan proje, tam 27 dönüm alan üzerinde kurulacak. Proje içinde, Ortahisar belediye başkanlık binası, Hükümet Konağı, Konferans- toplantı salonu, park, iki katlı eski mimari evler ve imkan elverirse tarihi bir otel yer alıyor. İlk etapta hedeflenen, Belediye binası ve hükümet konağı. Proje bütünü ile gerçekleştiğinde Trabzon merkezin çehresi değişecek. Bu projenin gerçekleşmesi için yapılan istimlak çalışmalarında sona gelindi. Sadece   mahkemeye giden birkaç vatandaş kaldı. Proje tamamlanmak üzere. Cumhurbaşkanı ve Başbakan konuya çok sıcak. Hükümet proje için yeterli kaynağa onay verdi. Ahmet Metin Genç’in  çok önemsediği proje için kazma vurulduğunda, çok süratli ve yoğun bir çalışma ile kısa zamanda  bitirilmesi planlanıyor.

ON PARMAĞINDA ON MARİFET

Trabzon Ortahisar belediyesi özel kalem müdürü Hasan Selim için zaman zaman övgü dolu yazılara yer veriyoruz. Çünkü Hasan bey hak ediyor. Beklenmedik bir performans sergiliyor. Geçen hafta Trabzonspor kongresi olduğundan, çok fazla gündeme gelmeyen Feshane etkinliklerinde, Ortahisar belediyesi göz kamaştırdıysa bunu Hasan beyin titiz, ciddi ve çalışkan sorumluluk anlayışına bağlamak gerekir. Geçen yıl olduğu gibi Ortahisar standı, yine Trabzon günlerinin yıldızı olmayı başardı. Hasan bey sadece bu konuda değil, Pelitli eski belediye binası için de hızlı ve mükemmel bir çalışmaya imza attı. Pelitli eski belediye binası Hasan beyin sorumluluğunda yapılan hızlı bir çalışma ile kullanılır hale geldi. 15 gün içinde Ortahisar belediyesinin Kültür müdürlüğü ile Park ve Bahçeler müdürlüğü birimleri Pelitli’ye taşınıyor. Ayrıca başkan Ahmet Metin Genç’e  özel, çalışma ofisi de aynı binada hayata geçiyor. Hasan beyi,  aldığı  sorumluluğu yerine getirme konusundaki başarısından dolayı tebrik ediyoruz.

KONGRE ÖNCESİ TEHDİT YAPILDI MI?

Trabzonspor kongresi öncesinde  başkan adaylarından birinin listesinde  yer alan  isimlerden birisi, kulüp çalışanlarından bir şahsı arayarak; ‘Bulunduğun ilçede etkili olduğunu biliyorum. Eğer seçimlerde tarafsız kalmazsan ve Hacıosmanoğlu’na çalışırsan, seçimi kazanmamız halinde ilk icraat olarak seni göndeririz’ şeklinde üzeri kapalı bir tehditte bulundu mu? Bu konuda sağlam kaynaklardan gelen iddialar mevcut. Fakat tehdit edildiği ileri sürülen kulüp görevlisine olayı sorduk. Kendisi bu iddiayı doğrulamadığındandır ki,  isim veremiyoruz. Ancak trabzonhaber.com.tr olarak,  bu güçlü iddiayı araştırmayı ve takipçisi olmayı görev biliyoruz. Somut bilgiler ile olayı doğrulatmayı başardığımız vakit, durumu okurlarımızla paylaşacağız.