1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Cuma

A+A-

 NÖBETÇİ VEKİLLİKTE BİRİNCİ GÜN

AK Parti Genel Merkezinin aldığı karar gereği, her ilde haftada bir gün nöbetçi vekillik uygulaması başlatıldı. Her ilin vekillerinden biri, haftada bir gün parti il merkezinde vatandaşlarla görüşecek, isteklerini, şikayetlerini dinleyecek ve genel merkeze, ilgili bakanlıklara iletecek.Trabzon’da nöbetçi vekillikte bugün ilk nöbetçi, Ayşe Sula Köseoğlu. Sayın vekil bugün parti il binasında nöbetçi olarak görev yapacak. Bu uygulamanın elbette vatandaşı psikolojik olarak rahatlatmak bakımından faydası olacak. Fakat uygulamada  ne gibi yarar sağlayacağı merak ediliyor. Nöbetçi vekillerinde işi kolay olmayacak. Çünkü kimi kendisi için, kimi çoluk çocuğu için en fazla iş talebinde bulunacak. Uygulama hayırlı olsun. Umarız vatandaşlar  adına yararlı bir süreç yaşanır.

KENAN İSKENDER’İN MİSYONUNU TAŞIMAK

Rahmetli Kenan İskender’in  küçük oğlu Haluk İskender’in,  Hacıosmanoğlu’nun bir fotoğrafına yaptığı yorum tepki çekti. Sevgili Haluk İskender’in bu yorumu hiç hoş değil. Rahmetli babasının izinde olursa, düşüncemize göre çok daha şık olacak. Kenan İskender etiketini taşımak kolay iş değil. Kenan İskender markası ile direk ilişkili olmak  demek,  her adımını iki defa düşünüp öyle  atmak gerektirir. Haluk bey şöyle bir empati yapmalı. ‘Benimde babam geçmişte bu kulüpte yöneticiydi’! Haluk bey kabul eder veya etmez ama yaptığı paylaşım, Kenan İskender’in oğluna yakışacak türden değil. Keşke oğullar, babalarının misyonunu sürdürürken çok daha titiz olmayı becerebilse! Sözü uzatmaya gerek yok.  Yorum okurlarımız ve Kenan İskender sevenlerinin…


BELEDİYELERE BÜYÜK YÜK GELİYOR

Asgari ücretin 1300 liraya yükselecek olması belediyelere de büyük yük getirecek. Belediye şirket çalışanlarının  maaşları, asgari ücretin belli bir katı olduğu  için  yeni asgari ücret, sadece iş adamlarını değil, belediyeleri de önemli derecede sıkıntıya sokacak. Bazı belediye başkanları ile konuştuk. Belediyelerin yeterli ödenekleri olmadığını, tüm belediyelerin önemli borçlara sahip olduğunu hatta bir çok belediyenin çalıştırdığı personel maaşlarını bile ödemekte zorluklar çektiğini söylüyorlar. Şimdi yeni asgari ücrete göre yapılacak maaş artışları, belediyelerin yükünü çok daha artıracak. Hükümetin, belediyelerin sırtından bu yükü alıp alamayacağı da son derece önemli. Eğer bu yük belediyelere yansıtılırsa,  vatandaşın hizmet alması bir hayli zorlaşacak demektir.

KAPTAN ONUR GÜNAH ÇIKARIYOR

Trabzonspor kaptanı Onur Recep Kıvrak günah çıkarıyormuş! Onur bey yeni yönetime demiş ki; ‘Önce arkadaşların parasını ödeyin. Benimkini sonra ödeseniz de olur’! Bak sen! Geçen yıl otuz maç oynamadığı halde oynamadığı maçların parasını bile Trabzonspor başkanından talep eden, başkanın rest çekmesi sonrası ise ‘Bir dahaki sözleşmede bunun acısını ben çıkarırım’ diyerek tehditte bulunan Onur Kıvrak, şimdilerde  ‘adamlığa’ soyunmuş! Çok fedakarca! Gözlerimiz yaşardı! Onur Kıvrak şunu bilmeli ki; bu camiada ne kadar ‘andaval’ varsa, bir o kadarda akli selim, bilinçli ve takımını hiç kimseye değişmeyecek kalitede insanlarda var. Onur bey ‘kelle avcılığı’ yapmak yerine, keşke zamanında görevini adam gibi yapabilseydi!

ÇİFTÇİ VE MUHTARLARA MÜJDE

Çiftçiye, köylüye müjde. Hükümetin seçim öncesi vaatleri arasında yer alan projelerden bazıları, Şubat ayı sonuna kadar hayata geçiyor. Bunlardan birisi köylü ve çiftçileri çok ilgilendiriyor. Şubattan itibaren artık yem ve gübreden  vergi alınmayacak. Yani KDV tamamen kalkıyor. Dar gelirli insanlar için bu gelişme sevindirici. Bir başka gelişmede muhtar maaşlarında yaşanacak. Muhtemelen yine Şubat ayından sonra muhtarların maaşları da asgari ücretle aynı düzeyde olacak. Yani muhtarlarımız da  Mart maaşlarını 1300 liradan alacak.

MUHARREM USTA TAKDİR EDİLİYOR

Muharrem Usta başkanlığının ilk günlerinde son derece sakin ve emin adımlar atıyor. Kongre sürecinde  mükemmel  tavır sergileyen, kongre sonrasında da eski yönetim ve eski başkana karşı son derece duyarlı ve nezaketli davranışlar sergileyerek takdir toplayan başkan Usta, şehirde kavga ve fitnelik bekleyen çevreleri daha şimdiden rahatsız etti. Trabzonspor’un  bir önceki yönetiminin kongrede ibra edilmesinde olgun bir tavır sergileyen ve gurubuna tam anlamı ile hakim olmayı başaran Usta’nın görüştüğü insanlara; ‘Kimseyle kavga  etmeyeceğiz. Bizim kavgaya değil, huzur ve birlikteliğe ihtiyacımız var’  dediği öğrenildi. Usta’nın göreve gelmesi ile eski yönetimden intikam alırcasına  adım atacağını düşünen çevrelerin, büyük hayal kırıklığı yaşadığı haberleri geliyor. Bravo Muharrem beye. Bu çizgisinden, olgunluğundan taviz vermemesi en  büyük dileğimiz…