1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

İşte yeni haftanın ilk Kaynar Kazan'ı!

A+A-

 KANUNİ BULVARINDA SON DURUM

2012 yılında 450 milyon lira bedelle ihale edilen  Kanuni Bulvarı,  hem yapım süresi hem de kaynak bittiği için bu ay sonunda  yeniden ihale edilecek. Bulvar’ın yapımcı şirketi Mapa ile birlikte, yeterlilik belgesi alan bir çok firmanın, bu ihaleye gireceği ifade ediliyor.  Mapa’nın yaklaşık üç yıllık süreçte,  Kanuni Bulvarı için çok fazla yol aldığı söylenemez. Bazı yetkililerin ifadesine göre; Akyazı tüneli tamamlandı, Beşirli tünellerinde betonlama devam ediyor. Bahçeçik ve Boztepe tünellerinde ise hala delme işlemlerine devam ediliyor. Bu kadar süreçte  bu denli yavaş giden Kanuni Bulvarı,  ay sonu ihalesinde  hangi firmaya verilecek? Alan firma işi süratlendirebilecek mi? Cevapları merakla beklenen bu sorular, şimdilik zihinleri meşgul ediyor. Trabzon, Kanuni Bulvarının bir an evvel bitirilip hayata geçirilmesini bekliyor.

ASIM AYKAN’DAN HAKLI UYARILAR

Ak Parti Trabzon eski milletvekili  Asım Aykan  bazı partilileri  Kabe’de çekildikleri ve sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar vesilesi ile haklı olarak  uyardı. İşte Aykan’ın o sözleri:

“Bu büyük hatayı işlemeyelim. Beytullah seyahat mekanı değil ibadet mekanıdır.  Allah (cc) kabul etsin, kardeşlerimiz umrede, Beytullah'ın önünde poz veriyorlar. Çok üzülüyorum. Bunu Diyanet işleri Başkanımızla paylaştım. Kendisi de rahatsızlığını ifade ettiler. Metaf (tavaf edilen mekan)da resim çekilmez. Orası Hâlıka mahlukun arz makamıdır. Gözyaşı dökerek af talep yeridir. Pür dikkat kulluğu ifa etmek için bulunulan kutsal alandır. Beytullah'a Jamer yerleştirip, telefonları etkisiz hale getirmek  gerek. Seyahatle ibadet birbirine karışmış durumda. Herhalde KIYAMET alameti...”

‘BU CAMİANIN BAŞARILI OLMA ŞANSI YOKTUR’!

Trabzonspor eski yöneticilerinden Ali Terzi ile konuştuk. Terzi, Trabzonspor’un iki yakasının bir araya gelme şansının olmayacağını söylüyor. Terzi bu konuda ki iddiasını da samimiyetsiz ve çifte standart bir camia yapısına bağlayıp devam ediyor:

‘Trabzonspor’un belinin büküldüğü dönem Sadri Şener dönemidir. Trabzonspor’un parayı har bulup harman savurduğu dönemde o dönemdir. Trabzonspor’un o dönemki gerçek borcu, 300 milyondan aşağı değildir. Trabzonspor, siyasetçilerin kucağına o dönem itilmiştir. Borçlandırılarak itilmiş, mahkum edilmiştir. Bunları görmeyenlerin, bugün Hacıosmanoğlu ya da bir başkasını eleştiriyor olması, samimiyetsizliğin ta kendisidir. Böyle bir camianın başarılı olma şansı da yoktur. Camia dediğin, adamına göre değil, doğru ve yanlışlara göre herkese karşı bilinçli teşhisler yapmalıdır’!

Yorum okurlarımızın…

CANER ÇUVALCIOĞLU GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Trabzonspor’da  yeni yönetim iş başına geldikten sonra, bir çok kesimin beklediği radikal değişikliklere gitmedi. Doğrusunu da yaptı. Çünkü zamanı değil. Başkan Muharrem Usta ve arkadaşlarının birkaç hafta daha,  olayları kendi gözü ile özümsedikten sonra, devre arasında bazı konularda adım atacağı ileri sürülüyor. Muharrem Usta’nın özellikle kulüp personeli üzerinde de  bir takım değişikliklere gideceği ifade ediliyor. Bu çerçevede eski menajer Caner Çuvalcıoğlu’nun da kulüp bünyesinde yeniden görev alacağı seslendiriliyor. İddialar ne derece doğrudur? Şimdilik kestirmek zor. Fakat Caner Çuvalcıoğlu’nun da  yakın çevresine bu yönde söylemlerde bulunduğu belirtiliyor.

TRABZON- RİZE DOSTLUĞU ÜZERİNE

Geride bıraktığımız hafta sonu Rize’de oynanan Rizespor- Trabzonspor maçı  öncesi ve sonrası yaşananlar, yıllardır özlenen türdendi. Maçtan evvel Rizespor basın sözcüsünün verdiği, muhteşem ifadeler içeren mesajlar takdire şayandı. Rizespor basın sözcüsü Aykut beyi bu onurlandırıcı açıklamalarından dolayı tebrik ediyoruz. Maç öncesi  Rizespor taraftarının iki takımı el ele tribünlere davet etmesi, maç esnasında Trabzonspor lehinde tezahüratlarda bulunması, stadyuma asılan ‘Dünya size kalsın. Trabzon-Rize bize yeter’ pankartı ve en sonunda alkışlarla iki takımın uğurlanmaları , dostluk adına muhteşemdi. Yıllar önce iki şehir arasında gereksiz yere yaşanan gerginliklerin, tarihe karışmış olması hepimizi duygulandırdı. Yeni neslin  bilinçli bu dayanışmasının, tarih boyu devam etmesi en büyük dileğimiz. Tribünde olup, dostluğa katkı yapan tüm centilmenleri  ayakta alkışlıyoruz. Yüreğinize sağlık.

MET-SA GAYRİMENKUL HİZMETİNİZDE

Metin Samancı Met-Sa Gayrimenkulü  hizmete soktu. Trabzon’un en köklü ve en güvenilir iş adamlarından olan Metin Samancı’nın yeni iş yeri, Tanjanttaki Kiler’in hemen üzerinde. Hayırlı olsun. Cuma günü yapılan açılışa bizlerde davetliydik. Açılışa katılım yüksek oldu. Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin Genç’ten, Haydar Revi’ye, Selahhattin Çebi'den Yılmaz Büyükaydın'a , Celil Hekimoğlu’ndan, Hüseyin Balaban’a kadar, siyasetten- spor dünyasına kadar,  her kesimden insan  açılışta yerini aldı. Bu katılım ve nezih ortam,  Metin beyin aynı zamanda saygınlığının da bir  görüntüsü olsa gerek. Sayın Samancı’ya yeni iş yerinde de  bol kazançlar, sağlık ve afiyet dileriz.