1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kazanımız da neler var neler!

A+A-

MHP TRABZON FİRE VERMEDİ

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon delegeleri Genel Başkan seçimleri için Koray Aydın’a tam destek verdi. Parti tüzüğünde yer alan ‘Olağanüstü kongrelerde Genel Başkanlık seçimi yapılamaz’  maddesinin değiştirilmesi için Koray Aydın, Meral Akşener, Sinan Oğan üçlüsünün başlattığı delege imzaları ile ilgili çalışmalar çerçevesinde Trabzon fire vermedi. Koray Aydın’a bu manada tam destek olan  ve 16 kişiden oluşan delegeler şu isimlerden oluşuyor:

Muammer Demeli,  Şükrü Kuleyin, Ali Sağır, Burhan Bekar, Oktay Kaplan, A.Aziz Saykı, Abdulkaki Malkoçoğlu, M.Yılmaz Odabaş, Erkan Akbulut, Halil Kul, Metin Gedikli, İbrahim Türk, Mustafa Sağlam, Salih Dilaveroğlu, Refik Kurukız, Mehmet Gümüştaş


KARAL'DAN GÜZEL SÖZLER

Ak Parti Rize milletvekili  Hasan Karal, dün Trabzon Ortahisar belediye başkanı A. Metin Genç’i  makamında ziyaret etti. Genç’in Ak Parti il başkanı olduğu dönem, Rize il başkanlığı görevini yürüten Hasan Karal ile dostlukları o dönemden beri çok sıkı. Milletvekili Karal, bu özel ziyaretinde kalabalık bir partili ile hazır bulundu. Başkan Genç, yakın dostu Karal’ı çok iyi ağırlarken, kendisine bir de plaket takdim etti. Rize milletvekili Hasan Karal, basın mensuplarının makamdan ayrılmalarının ardından özel sohbette Ortahisar belediye başkanı Genç için ; ‘Kardeşimden farksızdır’ dedi. Karal, Ahmet Metin Genç’in  bu dönem Ortahisar’a hizmet verdikten sonra, bir daha ki dönem vekil olarak mecliste yerini alması ve ülkeye daha büyük hizmetlerde bulunmasını temenni ederek; ‘Ahmet bey çok daha fazlasını hak eden, çok değerli ve donanımlı bir dava arkadaşımızdır’ dedi.


SADRİ ŞENER’İN ‘PES’DEDİRTECEK AÇIKLAMASI

Trabzonspor eski başkanlarından Sadri Şener’i bilirsiniz! Trabzonspor tarihinin en büyük borçlanmalarına imza atan, kulüp dengelerini alt üst eden, Trabzonspor’u siyasilere mahkum eden Sadri Şener  açıklama yapmış:

‘Hacıosmanoğlu’nun 1040 oy almasını çok yadırgadım. Trabzonspor delegesine hayret ediyorum’!

Bu lafı sayın Şener değil de  akli selim bir Trabzonsporlu demiş olsa  belki bir tepki oluşmaz. Fakat  ‘Dinime küfreden bari Müslüman olsa’ sözünden hareketle sosyal medyada Sadri Şener’e tepkiler çığ gibi oluştu. Nasıl oluşmasın ki? Taraftarın sosyal medyadaki tepkilerinden esinlenerek hatırlatalım istedik!

Kulübün borsada ki hisselerinin %47’sini yok pahası fiyatlarla satan Sadri Şener! Trabzonspor tarihinde 27 işe yaramaz ve hepsinden zarar edilen yabancı hurdalığının mimarı Sadri Şener! Gökdeniz’i satarak kulübü 19 milyon borçla alıp, 250 milyon lira borçla devreden ve hem ekonomik çöküntüye vesile olan, hem de böylesine devasa bir borçla kulübü siyasilerin dudakları arasına muhtaç bırakan Sadri Şener! Aziz Yıldırım için ‘Ne oldu Aziz bey adam mı öldürdü’ diyerek şike davasında tepkisiz kalan, M. Ali Aydınlar, Yıldırım Demirören’in ilk destekçilerinden olan Şener! Aziz Yıldırım’dan 92 milyon dolarlık iş aldığını kabul eden ve şike sürecinde tam 7 ay suskun kalan Sadri Şener!  Trabzonspor’u G. Saray’ın alt yapısı haline döndüren ve yıldız oyuncularını bedava elden kaçıran Şener! Bonservis bedelleri ile tarihin en şaibeli transferlerinin mimarı Şener! Trabzonspor tarihinin menajerlere en büyük komisyonlarını indiren Sadri Şener!

Evet Hacıosmanoğlu kulübü iyi yönetemedi. Doğru ama, yukarıda ki icraatların sahibi olan bir kişinin, eleştiride bulunması son derece pişkin ve ahlak sınırlarını aşan bir davranış olsa gerek!

HAYRANLIKLA İZLİYORUZ! OYSA BULAK RAPOR ETMİŞTİ!

Ç. Rizespor’un gol makinesi Kweuke  herkesi kendisine hayran bırakıyor. Güçlü fiziği ve attığı gollerle Yeşil Mavili Karadeniz temsilcisine hayat veren  siyahi oyuncu Trabzonspor’un kapısından dönmüş! Trabzonspor’un eski teknik direktörlerinden Giray Bulak yakın takibe aldığı bu oyuncuyu Sadri Şener döneminde kulüp menajerliği görevini yürütürken, yönetime rapor etmiş! Bu oyuncunun mutlaka alınmasını isteyen Giray hocanın bu  raporuna rağmen dönemin yönetimi olaya Fransız kalmayı tercih etmiş! Şimdi Kweuke, tüm spor severlerin kendi takımında görmek istediği bir isim. Fakat o, Rizespor’un başarısı için gollerini sıralamaya devam ederken, özellikle Trabzonsporlular yine derin bir ‘ah’ çekmekle yetiniyor.

UMRE HABERLERİ ÇIĞIRINDAN ÇIKTI

Bakan Soylu, Ortahisar  SKM’de seçim öncesi söz verdiği birkaç kişiyi Umre’ye gönderdi’ diye yazdık, olay oldu. Trabzon’da ki yerel medya sanki başka bir iş kalmamış gibi olayı büyüttükçe büyüttü. Bilgiler çarpıtıldı.  Ak partili 45 kişilik kafilenin Umre ziyareti için her  tür dedikoduyu yapan oldu. ‘Yok parti karşıladı’ ,  ‘Yok cebinden gitti’ vs. vs…

Oysa biz haberimizde sadece bakan Soylu’nun nezaketli davranışını, okurlara sunmuştuk. 45 kişilik kafileden bile söz etmemiştik. O 45 kişinin içinde 3-4 kişiye verdiği sözü tuttuğunu anlatmıştık. Bilen de bilmeyen de olaya balıklama atladı. Gerek yok. Herkes kendi cebinden gitti. Olayın abartılacak ya da gündem edilecek bir tarafı yok.

ASBAŞKAN ÇUBUKÇU’YA TAVSİYE

Trabzonspor’un asbaşkanı Ahmet Çubukçu’ya ulaşmak ne mümkün. Aynı zamanda bir hastanenin baş hekimliğini yapan ve yoğun hastaları olması münasebeti ile ameliyattan ameliyata koşan Çubukçu, aynı zamanda yeni üstlendiği asbaşkanlık görevi ile nefes alacak durumda değil. Günün tamamını dolu geçiren ve bir telefona bile bakacak zamanı olmayan Çubukçu’ya, bugünlerde ulaşmak  bir bakana ulaşmaktan daha zor. Çubukçuya tek önerimiz var. Asbaşkanlık çok önemli bir görevdir. Gönül adamı olduğu için gönül kıramaz sayın Asbaşkan. Fakat tutarlı ve kararlı görünümü ile yönetim içinde bir asbaşkan olduğunu hissettirebilmesi çok önemli. Bu sözlerimizi yabana atmamasını tavsiye ediyoruz. Bir gün mutlaka lazım olur!