1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kazan yine sizler için kaynıyor...

A+A-

 CUMHURBAŞKANI KTÜ’DE KİMİ SEÇER?

KTÜ rektörlük seçimleri için  üç adayın ismi geçiyor. Mevcut rektör Süleyman Baykal, önceki seçimdeki rakibi Orhan Aydın, üçüncü aday da eski rektör İbrahim Özen’miş. Gerçi YÖK kanununa göre İbrahim Özen’in aday olamayacağını ileri sürenlerde var. Kimi iddialara göre seçimlerde, kim en fazla oyu alırsa alsın, mevcut tabloya göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeniden Süleyman Baykal’ı atayacağı iddia ediliyor. Fakat bu konuda görüştüğümüz bir Ak Partili siyasetçi ise Süleyman Baykal isminin cemaatle çok anılması münasebetiyle,  Cumhurbaşkanının bu isme çok temkinli yaklaşacağını ve  Baykal’ın atamasını yapmayabileceğini ileri sürdü. Aynı siyasetçiye göre Süleyman Baykal bu konuda kara listeye alınmış bile. Bakalım, KTÜ seçimlerinde neler yaşanacak? ‘Cumhurbaşkanı, yeniden Baykal’ı atar’ diyenler mi, yoksa ‘Cumhurbaşkanı onay vermez’ diyenler mi haklı çıkacak?  Bizlerde merakla bekliyoruz.

CHP’LERİN BAYAT POLİTİKASI

CHP’lilerin sosyal medya üzerinden, tıpkı seçimlerden önceki gibi Cumhurbaşkanlığı külliyesi için yaptıkları kara propoganda tepki çekiyor. CHP seçmenin bir kesimi, kendi kendine hesaplar yaparak sarayın  aylık harcamasını abartabildiği kadar abartıyor. Yok 70 bin öğrenciye burs, yok her ay bir hastane vs…  Belli ki sol seçmenin bir kısmı,  1 Kasım seçimlerinden önce yaptıkları bayatlamış siyasetin ters teptiğini, halkın umurunda olmadığını, bu anlayışla da bir yere varamayacaklarını  anlamış değil. Gerçekten bu siyaset,  Türk solunu hiçbir yere taşımaz. Aksine daha da geriye götürecek gibi. Kaldı ki  CHP’liler sarayın aylık giderini nasıl hesaplıyorlar? Bilen de yok.

YILMAZ BÜYÜKAYDIN İÇİN ARADI!

İstanbul’dan avukat Mustafa Bayraktar aradı. Bayraktar, uzun yıllar Trabzon’da avukatlık yaptıktan sonra işini İstanbul’a taşıdı. Şimdi orada çalışıyor. Trabzonspor kongre delegesi ve çok iyi bir Trabzonsporlu olan Mustafa bey , Yılmaz Büyükaydın’ın sportif direktör olabileceği şeklindeki haberleri okuyunca çok heyecanlanmış. ‘ Kesinlikle tam isabet olur’ diyen avukat Bayraktar; ‘Yılmaz beyi çok iyi tanırım. İyi bir aile dostumuzdur. Eğer bu göreve o getirilirse çok mutlu olurum. Çünkü Trabzonspor kazanır. Çünkü mükemmel bir insan ve hem futbol bilgisi, hem de tüccarlık yönü mükemmeldir’ dedi.

Avukat Mustafa Bayraktar’ın söylemlerine biz de kefiliz. Hem Yılmaz Büyükaydın’ı tanıdığımız için hem de yakın dostumuz Mustafa’nın  teşhislerine güvendiğimiz için. Bakalım sevgili avukatımızı heyecanlandıran bu olay gerçekleşecek mi?

SPORTİF DİREKTÖRLÜK İÇİN SIRA DIŞI ÖNERİ

Türkay Gümüş aradı. Birkaç gündür işleri sebebi ile şehir dışında olan Türkay bey, Trabzon’a döndü. Ayağının tozuyla görüştük. Konu tabi ki Trabzonspor’du. Türkay bey, sportif direktörlük için  çok ciddi bir yorum yaptı ve dedi ki; ‘ Sportif direktörlük bir köprüdür. O köprü Trabzonspor’u selden, tufandan, yangından kurtaracak olan yerdir. Bana göre sportif direktörlük can damarıdır’!

Sportif direktörlük görevini bu denli hayati gören  Türkay beye  ‘kim olmalı’ sorusunu yönelttik. Cevap yine çok ilginç ve sıra dışıydı. Bana göre hem Fatih Tekke, hem de Yılmaz Büyükaydın. Orada olan insan;  futbol bilgisi, temsil kabiliyeti, halkla ilişkileri, ticari zekasıyla örnek olmalı. İşin temsil ve ticari yönü Yılmaz bey de , futbol yönü de Fatih Tekke’de olabilir’! Vallahi Türkay beyin bu fikri ilginç ama ‘neden olmasın’ dedirtecek türden!

VELİLER BU YAZIYI MUTLAKA OKUYUN

Küresel Grup, bilgisayar üzerinden canlı ders anlatımları ile çocukların geleceğine ışık tutuyor. Merkezi Ankara olan eğitim sisteminde,  5-12.sınıflar arasında ki çocuklara destek amaçlı ders veriliyor. Kayıt olan öğrenciye, sisteme giriş şifreleri veriliyor. Öğrenci ders proğramına göre  canlı yayına katılıp,  istediği derse iştirak edebiliyor. O sırada anlamadığı bir kısım olursa hemen öğretmenini ikaz edip, konuyu tekrar etmesini istiyor. Öğretmen tekrar ediyor. Öğrenci yine anlamadıysa, bu kez öğrenciler, bulundukları ilde ki rehber öğretmeni arıyor. Rehber öğretmen günün belli saatinde öğrencisi ile buluşup, birebir konuyu anlatıyor. Ayrıca rehber öğretmen, her gün çocuğunuzu takip edip, disiplinli olması konusunda bir güzergah belirliyor. Aylık cüzi bir miktarda ücretle uygulanan bu sistem gerçekten müthiş. Özellikle de Trabzon’da ki rehber öğretmen Derya Özdemir inanılmaz ilgili. Velilere duyurulur.

MİLLİ EĞİTİM YETKİLİLERİ NEREDE?

Geçenlerde yazmıştık. Fakat hiçbir tedbir alınmadığı ve velilerden şikayetler devam ettiği için konuyu bir kez daha gündem etmek istedik. Milli eğitim, okul takımları konusunda duyarlı davranmıyor. Okul takımlarına seçilen öğrenciler, müsabakalar boyunca antrenman, maç derken, okul derslerinden uzak kalıyor. Öğrenciler, iki saatlik maç ya da antrenman için gün boyu okula gitmiyor. ‘İzinlisiniz’ deniliyor. Öğrenciler, idmanlar yapıldığı gün yine derslere girmiyor. Sonra ki gün de istirahat veriliyor. Bu saçma uygulama ile çocuklar, hayati derecede önem arz eden derslerden uzak kalıyor. Lütfen milli eğitim yetkilileri bu konuya el atsın. Çocukların hayatı karartılmasın. İdmanlar ve müsabakalar mümkün olduğunca mesai saatleri dışında yapılsın.