1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

İşte haftanın son Kaynar Kazan'ı!

A+A-

  

AK PARTİ İL BAŞKANLIĞI İÇİN İSİMLERİ GEÇİYOR

Ak Parti’de  daha şimdiden, gelecek yıl yapılacak  il başkanlığı seçimleri için, isimler telaffuz edilmeye başlandı bile. İktidar partisinin Trabzon il başkanlığı için,  partinin  göz bebeği konumundaki bir çok ismin adı geçiyor. Mevcut il başkan vekili Hasan Dilekoğlu, özellikle 1 Kasım seçimlerinde SKM’nin  başında önemli işlere imza atarak, bu göreve göz kırpan isimlerden oldu.Dilekoğlu aynı zamanda siyaseti çok iyi bilen isimlerden. Ortahisar’ın çalışkan  başkanı Temel Altunbaş, milletvekilliği seçimlerinde ki göz dolduran performansı ile Ergin Aydın, yine partinin kuruluşundan beri halka yakınlığı, tecrübesi, davaya olan bağlılığı ile  Selahattin Çebi ve il yönetiminde halen görev yapan Köksal Boz gibi isimler,  Ak Parti tabanında konuşuluyor. Gerçekten de adı geçen isimlerin her birinin, bu görev için uygun düşeceğini belirtmeden geçemeyeceğiz. Her şeyin hayırlısı…Bakalım önümüzdeki günler derenin altından sular nasıl akacak?

MUHAMMET BALTA ŞEHİRDE NEDEN YOK?

Trabzon milletvekili Muhammet Balta’nın iki haftadır kente gelmemiş olması dikkatlerden kaçmadı. Milletvekili Balta’yı merak eden dostları, sayın vekilin durumunu merak ederken, biz cevabı verelim. Sayın Balta,  Ankara’da yoğun bir çalışma temposunda olduğu için Trabzon’a gelemedi. Ve ekleyelim. Eğer  hafta sonu meclis yine çalışırsa, Muhammet bey   bu hafta sonu da Trabzon’a gelmeyecek. Trabzon’da ki dostları kendisini bir süre daha özleyecek.

YILDIZ, BAKAN SOYLU’DAN NASIL YARARLANILMASI GEREKTİĞİNİ ANLATTI

Ömer Yıldız’la konuştuk. Sohbetimiz Trabzon üzerineydi. Eski bir belediye başkanı olan  Avrasya üniversitesi mütevelli heyet başkanı Yıldız, tecrübeli bir siyaset adamı olarak, önemli bir konuya parmak bastı. Ömer beye göre bakan Süleyman Soylu’nun kente büyük hizmetlerinin olabilmesinin yolu projelerden geçiyor. Bu noktada görev Trabzon’un! Yıldız diyor ki; ‘ Bakan bey ülke sorunları ile uğraşacak. Trabzon  kentinin tüm belediyeleri, iş adamları, sivil toplum örgütleri, proje üretmek ve bunları bakan beyden istemek zorunda. Proje demek, kentsel dönüşüm demek değildir. Daha can alıcı, şehrin ticaretini canlandırıcı projeler üretip,  sayın Soylu’ya sunmamız lazım. Aksi halde bakandan bir şey beklemek yanlış olur’!

Yılların tecrübesi bunları söylüyorsa mutlaka doğruluk payı yüksektir. Gerçekten Trabzon’un dinamikleri, önemli projeler geliştirip, sayın bakandan yararlanmalı. Özellikle de siyasiler bu işin başını çekmeli.

CUMHURBAŞKANI ETRAFINI TRABZONLULARLA ÖRDÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a dikkat ettiniz mi? Son bir yıl içinde olanlara baktığınızda, sayın Cumhurbaşkanının sırtını Karadenizliler, özellikle de Trabzonlulara yasladığını görmek pekala mümkün. Genelkurmay başkanı dışındaki, dört kuvvet komutanının  hepsi Karadenizli. (Trabzon, Gümüşhane, Samsun, Zonguldak) Sayın Erdoğan’ın yaveri olan albay,  Trabzonlu. Ve sayın Cumhurbaşkanının başdanışmanları arasında üç Trabzonlu var. Karayolları eski genel müdürü Cahit Turan, eski vekiller Şeref Malkoç ve Oktay Saral. Cumhurbaşkanın özel doktoru da sayın Cevdet Erdöl. Acaba tüm bunlar tesadüf mü? Yoksa, Trabzon ve Trabzonlulara verdiği değerin bir göstergesi mi? Ne dersiniz?

TRABZONSPOR YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRÜ MASAYA YATIRIYOR

Trabzonspor’da yeni yönetim, kulübün Genel Müdürü Sinan Zengin’i mercek altına aldı. Edinilen bilgiye göre Sadri Şener zamanından beri kulüpte yaşanan israfta, mevcut Genel Müdürün payının ne olduğu araştırılıyor. Trabzonspor yönetimi bu noktada, Zengin’in rolü olduğunu tespit ederse, Genel Müdürle yollar ayrılacak. Şu ana kadar ki süreçte yönetimin, Sinan bey konusunda bir hayli kuşkucu olduğunu belirtelim.

HAÇKALI BABA HASTANESİ

Rahmetli Mustafa Cumhur’un büyük katkısı ile yıllar önce Akçaabat ilçesinde hizmete açılan ve ilimizin batı ilçelerinin yükünü çeken Haçkalı Baba hastanesinin, ihtiyaçlara cevap vermekte yetersiz olduğu ileri sürülüyor. Bazı araç ve gereç donanımlarının  ve doktor sayısının yetersiz kaldığı ileri sürülen, bu önemli sağlık kuruluşumuz için siyasi yetkililerin çözüm bulması bekleniyor. Bu konuda, Trabzonhaber.com.tr sitesi olarak yetkilileri hastane hakkında detaylı bir rapor alıp, gereğini yapmaya davet ediyoruz.