1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kazaynar Kazan-Salı

A+A-

 ‘KORAY AYDIN HEM GENEL BAŞKAN HEM BAŞBAKAN OLACAK’!

MHP  Trabzon Büyükşehir Belediye meclis üyesi Ali Sağır, Trabzon eski milletvekili Koray Aydın’ın  Genel başkanlık için en güçlü isim olduğunu söyledi. Koray Aydın’ın çekirdekten yetişme MHP’li olduğunu ifade eden  Ali Sağır, ‘Koray Aydın sadece MHP genel başkanı değil, Başbakan olacak’  şeklinde iddialı söylemlerde bulunuyor. Ali bey devamla; ‘Koray bey bu parti için mihenk taşlarından biridir. Trabzon kıymetini bilir veya bilmez. Ancak ülke genelindeki milliyetçiler Koray beye sahip çıkıyor. İşte o milliyetçiler kendisini Genel Başkanlığa taşıyacaktır. Bilgisi, deneyimi, tecrübesi, davaya olan hizmetleri ile Koray bey tüm milliyetçilerin de sesi olacaktır’ dedi.

Ali Sağır’ın söylemlerinin gerçekleşmesini bizlerde temenni ediyoruz. Bir Trabzonlu siyasetçinin Genel Başkan olması,sanırız  her Trabzonluyu  mutlu eder.

CHP’Lİ ALEMDAĞ AÇIKLIK GETİRDİ

CHP İl Başkan adaylarından Ceyhun Alemdağ ‘Volkan Canalioğlu’na yakınlığı’ ile ilgili söylemler üzerine bir açıklamada bulundu. Alemdağ açıklamasında;

‘Adaylığımı açıklamam üzerine basında yer alan ‘’Volkan Canalioğlu’na yakınlığıyla bilinen’’ ifadelerine açıklık getirmek istiyorum. Öncelikle Belirtmek isterim ki ben Cumhuriyet Halk Partisi üyelerinin adayıyım.  Cumhuriyet Halk Partisi delegesinin teveccühü ile görev almak istiyorum. Doğrudur 24. Dönem milletvekilimiz ve halen Parti Meclisi üyemiz Volkan Abi ile baba oğul derecesinde yakınlığım vardır. Buradan belirtmek isterim ki, Volkan Abi benim adaylığım üzerinden kendisinin eleştirilebileceğini düşünüp, önümü kesmemiş,  aksine destek olup tebrik ederek şans dilemiştir. Gönül ister ki, bu özgüveni partimizin diğer abileri de gösterebilse ve yeni yüzlerin partimizde görünmesine görev almak istemesine katkıda bulunabilse’…

Sevgili Alemdağ’ın açıklamasında vurguladığı ‘Gençlerin önünün açılması’ noktasında ki görüşlere katılmamak mümkün değil. Volkan Canalioğlu’nun da hoşgörülü ve anlamlı tavrını tebrik etmek gerekir diye düşünüyoruz.

SELAHATTİN ÇEBİ’NİN HAKLI ELEŞİTİRİSİ

Ortahisar belediye başkan vekili Selahattin Çebi, İran’ın Türkiye’ye sırt dönen satış politikasını içine sindiremeyenlerden. Tecrübeli siyaset adamı Çebi, kendi sosyal paylaşım sitesinden, hükümetin İsrail ile ilişkileri normalleştirme çalışmaları için İran’ı işaret ederek haklı gerekçeler sundu. İşte Selahattin beyin o açıklamaları:

İsrail ile hiç bir zaman dost olmadık!  Bundan sonra da olmayacağız .Ancak İsrail ile ilişkilerimizin ciddi bir şekilde bozulmasın da  Filistin ve İran politikaları etkili olmuştur ! Dünya; ‘İran’da atom bombası var’ diye suçladığı zaman, biz cesur bir şekilde ‘ İsrail’ de de var’ dedik! Bugün ise dün İslam adına arka çıktığımız İran,  bize savaş ilan etme noktasına gelen Rusya ile işbirliği yapıyor! Dahası, terör örgütü PKK ya destek veriyor! Bu adamlık mı? Bir Müslüman ülkeye, bu kadar kalleşçe bir yaklaşımda olabilir mi?  Ey İran, Neyin peşindesin? Bu  yaptığın, ‘kardeşlik hukuku’ değil,  olsa olsa ‘kalleşlik hukuku’ olur! Bizi dış politikada taksit taksit değil, peşin peşin sattın! Bunun başka tarifi yok. Ganimeti gördün!   ‘Bana da buradan ne düşer’ yoluna girdin! Müslümanların halini görmedin. Tarih canlı canlı bunu da yazacak. Bir gün Türkiye sana çok lazım olacak! Ama o zaman iş işten geçmiş olacak. Bundan sonra senin hukukun değil, ülkemizin hukuku dış politikada etkili olacak. Stratejik anlamda ne gerekiyorsa o olacak, buna İsrail de dahil.’

BAŞKAN USTA FUTBOLCULARA GÖRE Mİ YÖNETİYOR?

Bir kısım medyada yazılıp çiziliyor! ‘Trabzonspor’da  bazı önemli futbolcular teknik direktör olarak Ersun Yanal’ı istiyormuş’!  Aynı haberlerin devamında Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’nın da oyuncuların bu isteği doğrultusunda hareket ederek Ersun Yanal ismine odaklandığı bilgileri kamuoyuna sunuluyor. Bunun doğru olduğuna inanmak istemiyoruz.  Olacak iş değil!Futbolcuların teknik direktör belirlemesi, askeriyede personelin komutan belirlemesi gibi bir şey olur!  Trabzonspor gibi büyük kulüpler, oyuncu istekleri ile yönetilmez! Oyuncular kurulu düzene ayak uydurmak durumunda olmalıdır. Kaldı ki Ersun Yanal’ı isteyen oyuncuların da Erkan, Aytaç, Onur, Mustafa dörtlüsünden başkası olacağı ihtimali de yoktur. Zaten bu oyuncu gurubu Trabzonspor’da yaşanan krizlerin aktörleri olmayı başarmıştı! Muharrem bey eğer oyuncuların ağzına bakarsa eyvah ki ne eyvah!

NEVZAT AYDIN KİM ADINA ERSUN YANAL’I İSTİYOR?

Nevzat Aydın’ı fazla tanımayız. Ama başkan Muharrem Usta’nın iyi adamlarından olduğu iddia ediliyor. Nevzat bey Sadri Şener yönetiminde de görev almıştı. Şu an da ise başkan yardımcılarından biri konumunda. Futbol bilgisi ne kadardır? Futbola ilgisi ne kadardır? Bilemiyoruz. Fakat bildiğimiz ve çok sağlam kaynaklardan aldığımız bilgi, Nevzat beyin  Sadri Şener döneminin şaibeli yabancı transferlerine imza atan iki eski yöneticisine çok yakın olduğu. Ve iddialara göre Nevzat bey, Trabzonspor’u transferde hüsrana uğratan bu ikilinin bir lafını iki etmiyormuş! Acaba sayın Nevzat Aydın’ın, Ersun Yanal’ın hoca olması için anormal derecede dikkat çeken isteğinin arkasında; Alanzinho, Cale, Gabriç gibi fiyasko transferleri Ersun Yanal ile birlikte yapan o dönemki yöneticiler mi var? Muharrem Usta çok dikkat etmeli. Ve şimdiden söylüyoruz. Gün olur konuşuruz. Muharrem başkan daha şimdiden tam bir akrep çemberinin içine düşmüş görünüyor!

MAÇKA VE SÜRMENESPOR İÇİN YARDIM GECESİ

Trabzonlu sanatçı Volkan Konak, Sürmenespor ve Maçkaspor için sahne aldı. Konak, önceki akşam İstanbul Kurtköy’de bir otelde iki kulüp için düzenlenen yardım gecesinde konukları da mest etti. Otelin 600 kişilik salonundaki yemekli konserde biletler bin liradan satıldı. Salonun yarısı Maçka, yarısı da Sürmenespor’a tahsis edildi.  Ne kadar bir yardım toplandığı açıklanmadı. Ancak  rakamın, amatör kulüpler için  hatırı sayılır bir miktar olduğu ileri sürüldü. Gecenin yıldızı Volkan Konak gece de hem Muharrem Usta, hem de Celil Hekimoğlu’nu çok sevdiğini ifade eden sözler söylemiş! Buna gerek duyacak nasıl bir ortam yaşandı bilmiyoruz ama Konak nezaketi ile alkış almış!