1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Pazartesi...

A+A-

 DÜNYA ŞAMPİYONU ÇEBİ NEREYE DÜŞÜNÜLÜYOR?

Araklı’ya Selçuk Çebi mi? Belki çok erken ama şimdiden aldığımız duyumları okurlarımızla paylaşmak istedik. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan ile okul arkadaşı olan  ve 7Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı olan Selçuk Çebi için Genel Merkezde şimdiden görev  biçilmiş durumda. İki yıl sonraya neler olur? Bilinmez ama, Dünya şampiyonu güreşçimiz Selçuk Çebi’nin,  gelecek ilk yerel seçimlerde, Araklı belediye başkanlığı için Ak Parti tarafından aday gösterileceği Ankara’da ciddi  biçimde seslendiriliyor.

KARABELA’NIN AVANTAJLARI

Trabzonhaber.com.tr haber sitemize Cumartesi günü ulaşan bir bilgiyi okurlarımız ile  paylaşmıştık. Gelen bilgiye göre Dr. Yunus Karabela, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  SüleymanSoylu’nun yardımcılığına getiriliyor. İddia sahipleri bu bilginin,  hafta içinde resmen açıklanacağını belirtiyor. Yunus Karabela,  Araklı’nın çok sevilen simalarından. Daha evvel Ak Partiden milletvekili aday adayı olmuş bir isim. Bilgili ve donanımlı. Bunun yanında kendisinin bakan yardımcılığı için iki artısının daha olduğu belirtiliyor. Anlatılanlara göre, Bakan Süleyman Soylu seçim çalışmaları esnasında Araklı halkına ‘Ben aynı zamanda Araklı’nın da vekili olacağım’ demişti. Ak partiye her dönem çok yüksek oy vermiş ama vekil çıkaramamış olan Araklı’ya, Dr. Karabela, Süleyman Soylu’nun bir ödülü olabilir. Ayrıca  Yunus  beyin babası Hasan Karabela’nın da,  Cumhurbaşkanı Erdoğan’la yakinen görüştüğü zira Hasan beyin Cumhurbaşkanının kızının öğretmenliğini yaptığı biliniyor. İşte bu iki unsurunda Dr. Yunus Karabela’nın bakan yardımcılığı görevini güçlendiriyor.

BİLGİN AYGÜN TEKELLEŞMESİ!

24 Şubat tarihinde Almanya’nın Dortmund  şehrinde Trabzon Günleri etkinlikleri yapılacak. Peki masrafları kim karşılayacak? Hatırı sayılır miktarda harcamalar yapılacak. Bu harcamalar için özellikle belediyeler ve yarı resmi kurumlar,  şimdiden sponsorluk arayışına başlamış durumda. Yani yük, iş adamlarının sırtına bindirilecek! Yazık günah. Almanya’da ki günlerden ise en büyük katkıyı Bilgin Aygün sağlayacak. Çünkü Bilgin bey,  devlet memuru gibi bu görevi her yıl üstleniyor.  Trabzon Günleri denilen organizasyon, sanki tekelleşti! Eski bakan Faruk Özak’ı arkasına alan ve iyi bir sosyal demokrat olan Bilgin beyin, organizasyonlarla ilgili yaptığı tüm toplantılar ya da belediyelerle bu organizasyon için yaptığı tüm görüşmelerde eski bakan Faruk Özak aracı oluyor! Bu konuda Ak Parti tabanında da ciddi rahatsızlıkların olduğunu hemen belirtelim. Partililer, Faruk Özak’ın artık bu işlerden vaz geçmesi , bu tür organizasyonların ise tekelleşmeden çıkarılması gerektiği noktasında görüş belirtiyor. Bizden  söylemesi.

BAKAN SOYLU’NUN BEKLENTİSİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’a ziyareti öncesi İstanbul’da, İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Başbakanlık Etik Kurulu Başkanı Prof. Dr. Sedat Murat’ın organize ettiği Karadenizliler Gecesi'ne katıldı. Soylu, Türkiye'nin önde gelen akademisyenleriyle birlikte anlamlı bir toplantıda yer aldığı için duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Soylu, ‘Giydiğimiz forma Türkiye formasıdır, giydiğimiz forma insanlık formasıdır ve giydiğimiz forma bu büyük medeniyetin yarına taşınma formasıdır’ mesajı verirken, geceye katılan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta'ya da seslendi. Bakan Soylu, ‘Gelecek sene, kuruluşunun 50. yılında Trabzonspor'dan şampiyonluk bekliyoruz’ ifadelerini kullanırken salondan alkış sesleri yükseldi.

M. BALTA, PEKŞEN’E YÜKLENDİ

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta,  CHP Trabzon milletvekili Haluk Pekşen’e yüklendi. Pekşen’in Cumartesi günü  CHP İl Başkanlık  seçimlerinde yaptığı konuşma esnasında Cumhurbaşkanını ‘diktatör’ şeklinde telaffuz etmesi üzerine  AK Parti  il danışma toplantısında söz alıp konuşma yapan  milletvekili  Balta;  ‘Hem yerel, hem genel seçimlerde açık ve şeffaf bir şekilde milletimizin desteğiyle yürüyerek, milletimize hizmet ederek, milletimize gece gündüz demeden her alanda hizmet ederek partimiz iktidar oldu. Özellikle Cumhuriyet tarihinde ilk defa milletin oylarıyla yüzde 52.5  oy ile seçilmiş olan bir Cumhurbaşkanımız var. Cumhurbaşkanı ülkenin iradesini eline geçirmemiş, millet uzun adamı görev başına getirmiştir. Ama onlar bu millete saygısızlığı alışkanlık haline getirdiler. Onlar her şeye karşı olmayı alışkanlık haline getirdiler. Geliyor Yeşil Yola karşı. Yola karşı, HES’e karşı, Güneş’e karşı. Her şeye karşı bir anlayış. Ama şuna bakmıyorlar. Kendi içlerinde huzursuzlar. Bunu görmüyorlar! Tek işleri yapılanları eleştirmek. Onlar her zaman olduğu gibi konuşacak, bizler yapacağız’ ifadelerini kullandı.

EDİP SEVİNÇ’TEN, M. USTA’YA İKİ KONUDA TAVSİYE

Trabzon’un sevilen isimlerinden Edip Sevinç, Trabzonspor ile ilgili olarak konuştu. Yönetimin teknik adam seçimi konusunda hiçbir acelesi olmadığına işaret eden başarılı iş adamı Edip Sevinç; ‘Takımın başında şu an yeterli ve makul, oyuncularla uyumlu bir hoca var. Alelacele arayışa girmenin bir manası yok. Sezon sonuna kadar zamanları olduğunu düşünüyorum’ dedi. Trabzonspor teknik heyeti ve yönetimini kaleci Onur konusunda uyaran tecrübeli iş adamı Edip Sevinç; ‘Hem teknik heyet hem de yönetim, takım kaptanı konusunda kendisinin vazgeçilmez olduğunu oyuncuya hissettirme hatasına düşmemeli. Bu çocuk, dün başka teknik adam ve yönetime yanlış yapmıştır. Bu çok açık ve nettir. Yarın, bugünkü teknik heyet ya da yönetime yapmayacağının garantisi yoktur. Bu sebeple Onur konusunu basite almamalarını, kendilerine tavsiye ederim’!