1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Salı...

A+A-

 ORTAHİSAR İLÇEDE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ Mİ?

Ak Parti Ortahisar İlçe yönetimi görevlendirmelerde değişikliğe mi gidiyor? Trabzonhaber.com.tr haber sitemize gelen bir istihbarata göre İlçe Başkanı Temel Altunbaş,  yönetim içinde bir takım değişikliklere gitmeye hazırlanıyor. Bazı yöneticilerin görevleri ile alakalı olarak yeterli çalışmaları yapmadığını düşünen ilçe başkanı Altunbaş’ın kimleri görevden alıp kimlere yeni görevler vereceği konusunda ise sır verilmiyor. Bakalım Temel beyin kafasındaki bu yeni düşünce uygulamaya nasıl tecelli edecek?

TRABZON’UN VERGİ REKORTMENLERİ

TTSO’nun ‘Ekonominin Yıldızları’ plaket töreni geçen cumartesi günü akşamı Zorlu Grand Otel’de yapıldı ve geç saatlere kadar sürdü.Gelir vergisinde ilk 10 içerisinde yer alan rekortmenler Mustafa Usta, Mehmet Atmaca, Haluk Şahin, Abdulkadir Çıray, Selahattin Bahadır, Nurşen Gürkök, Fehmi Karpuz, Kurumlar vergisi rekortmenleri; Çoruh Elektrik, Trabzon Liman İşletmeciliği, AK İnşaat Mimarlık Mühendislik, Hekimoğlu Döküm, Doğsan Tıbbi malzemeler, A.G.K İnşaat, Oltan Gıda, Sağlamlar İnşaat, Bülbüloğlu İnşaat temsilcileri plaketlerini törenle alırken haklı bir gurur yaşadılar.

UĞUR DÜNDAR’A DERSLİK SÖZLER

Trabzonlu iş adamlarımızdan M. Akif Ünlüer, ünlü televizyoncu Uğur Dündar’a  şike dersi vermiş. İzmir’de ünlü bir alış veriş merkezinde karşılaştığı Uğur Dündar’a ‘Ben Trabzonsporluyum’ diyen Akif beye, Uğur Dündar’da ‘Bende Fenerbahçeliyim’ demiş. Hakkaniyetli bir gazetecinin şike davasını yazması gerektiğini söyleyen M. Akif Ünlüer; ‘Ancak sizden bu konuda fazla bir şeyler duymadık’ demiş. Uğur Dündar ise Ünlüer’e; ‘Şikeyi Fenerbahçe değil. Trabzonspor yaptı. Sadri Şener’e sorun’ demiş. Ünlüer ise ünlü televizyoncuya hem Türkiye’de ki mahkemenin ilk aldığı kararı hem de UEFA’nın Fenerbahçe yerine Trabzonspor’u Avrupa’ya davet etmesi olaylarını hatırlatarak; ‘Yazık ki bu ülkede adalet herkesin dilinde ama siz dahil hepiniz güçlünün yanındasınız. Dünyayı sarsan şike olayını yazamayan, kabullenmeyen, yanlış yorumlayan kişiler, kanımca gazetecilikten ve tarafsızlıktan söz etmemeli’ demiş. Ünlüer’in bu sözleri üzerine bir hayli bozulan Uğur Dündar, İbrahim Hacıosmanoğlu’nu kastederek; ‘Siz önce mafya kılıklı başkanlarınızı düzeltin’ demiş! Ünlüer durur mu? Uğur Dündar’a dönerek; ‘Uğur bey bunu bile yanlış yorumladınız. İbrahim bey Türk futbolundaki haksızlıkları, hırsızlıkları düzeltmek için savaş verdi. Ancak siz ille de bir mafya görmek istiyorsanız kendi başkanınıza iyi bakın’ cevabını verir. Bu sözler karşısında kızarıp bozaran Uğur Dündar tek kelime etmeden olay yerinden uzaklaşmış!

Giyimi, kuşamı, görmüş geçirmişliği ile elit ve kültürlü bir insan olan M. Akif Ünlüer’i tüm Trabzonsporlular adına tebrik ediyoruz. 

ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANININ BÖLGE ZİYARETİ

Giresun'da gerçekleştirilen Bölge İl Ocak Başkanları toplantısı için havayolu ile Trabzon'a gelen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, Trabzon Ülkü Ocaklarını da ziyareti ihmal etmedi. Üniversite sınavına hazırlık kapsamında hafta sonları düzenlenen kurslarına kayıtlı olan öğrencilerin programına bizzat katılan Olcay Kılavuz, öğrencilerle sohbet etti. Ülkü Ocakları İl Başkanı MihrabAltınışık’ı da kutlamayı ihmal etmedi.

ÖZAK VE ŞENER’İN ORTAK DİLİ

Trabzonspor eski başkanları Faruk Özak ve Sadri Şener’in yakınlığını bilmeyen yoktur. 2008 yılında Sadri şener’i Trabzonspor’a başkan yaptıran Faruk Özak,  Şener’in başkanlığı döneminde hep destek oldu. Sadri beyi korumaya alan ve basın önünde hiç eleştirmeyen Özak ile aile dostu Sadri Şener’in birbirine benzer açıklaması dikkatlerden kaçmadı. Sürekli görüştükleri bilinen Özak ve Şener ikilisi art arda açıklama yaparak eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nu hedef aldı. Özellikle iki eski başkanın açıklamasında ki ortak cümle dikkat çekti: ‘Bu şehirde böylesi bir adama hala 1040 oy çıkabiliyor. Üzülmemek elde değil’! Önce Şener, birkaç gün sonra da Özak! Aynı cümlelerden kurulu benzer açıklamalar  Trabzonspor kamuoyunun gözünden kaçmadı!

‘137 MİLYON LİRA OLAN BORCU 2 MİLYONA DÜŞMÜŞTÜ’!

Eski yöneticilerden Hayrettin Hacısalihoğlu bildiğiniz gibi Sadri Şener’in yaklaşık 3 yıl asbaşkanlığını yapmıştı. Hayrettin beyin dost sohbetlerinde  anlattıkları dikkate şayan. Hacısalihoğlu Sadri Şener için çok önemli bir iddiada bulunarak, ‘Trabzonspor’a başkan olduğunda  TMSF ‘ye  137 milyon lira borcu vardı. Ancak Trabzonspor’a başkan olduğu Şubat 2008 tarihinden, 31 Aralık 2008 tarihine kadar geçen 11 aylık başkanlığı döneminde TMSF’ye olan borcu 2 milyon liraya düştü’!  şeklinde konuşmuştu. Hacısalihoğlu’nun Şener için ortaya attığı bu iddiayı içeren sözleri  hala kamuoyunda konuşuluyor. Eski asbaşkan ve Şener’in yakın aile dostu Hacısalihoğlu’nun bu söylemleri,  sanıyoruz Trabzonspor tarihi boyunca dilden dile aktarılacak ve unutulmayacak türden. Hayrettin beyin bu sözlerinin konuşulduğu bir ortamda eski bir yönetici büyüğümüz de şu yorumu yaptı: ‘Hayrettin bey asla yalan konuşmaz. Zaten Sadri Şener dönemi Trabzonspor tarihinin mali açıdan en karanlık dönemidir’!