1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Salı

A+A-

 MAKİNE MÜHENDİSLERİ ODASI SEÇİMİ CUMARTESİ

Makine Mühendisleri Odası seçimleri 16 Ocak Cumartesi günü yapılacak. Mevcut başkan Şaban Bülbül ile Ak Parti yönetim kurulu üyesi makine mühendisi Kadir Hatipoğlu  başkanlık için yarışacaklar. Edindiğimiz bilgiye göre başkan Şaban Bülbül’e odada tepki fazlaymış. Fakat seçimin görünürde ki favorisi de yine Şaban bey gösteriliyor. Buna sebep olarak Kadir Hatipoğlu’nun çok tanınmıyor olması gösteriliyor. Buna rağmen Şaban Bülbül’e tepki oylarının Hatiopoğlu’na gideceği ve çekişmeli bir yarış olacağı görüşü de seslendiriliyor. Makine mühendisleri odası seçimleri için yaklaşık 400 delegenin oy kullanması bekleniyor.

KULEYİN’İN MUHARREM USTA’YA ANLAMLI MESAJI

Trabzonspor camiasının önemli isimlerinden Şükrü Kuleyin, Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’ya seslenen bir yazı kaleme aldı. Şükrü beyin çok anlamlı ve gerçeklerle örtüşen yazısı bizimde beğenimizi kazandı. Son derece kibar ve yapıcı bir üslupla kaleme alınan yazıda, Şükrü bey  ‘Camia içi birliktelik’ hamlelerine  dikkat çekti. İşte o yazının bir bölümü:

‘ Sayın Usta, Değerli Başkanım;Öncelikle bu yazım size sadece dost tavsiyesidir! Kısa bir süre önce yapılan sizinde çok az bir oy farkla kazandığınız, Trabzonspor’umuzun kongresinde malumunuz üzere,  düşmanlarımızı kıskandıran, dostlarımızın gurur duyduğu  sevgi, barış, kardeşlik duygularının öne çıktığı,birlik beraberlik adına atılan adımları unutmayınız...Kulübümüzün  güzelliklerini yansıtan bu tarihi fırsatı;   bir kaç kendini bilmez,egolarını ve komplekslerini yenemeyen,şahsi kin ve nefretlerini, hesaplaşmalarını sırf size oy verme yada destekleme adına Trabzonspor üzerinden yapmaya çalışanlara fırsat vererek heba etmeyiniz! Gençler ve elbette hepimiz şampiyonluklar bekleriz. Ama asıl önemli olan,  camiamızdaki birlik bütünlük ve dirliktir. Bunu sağladığımızda inanın başarıda gelir,  şampiyonluklarda.’

AYKAN  GÜNEYDOĞU İÇİN UMUTLU KONUŞTU

Trabzon eski milletvekili, tecrübeli siyaset adamı Asım Aykan’la konuşuyoruz. Aykan’ın Güneydoğu için anlattıkları umut verici  türden. ‘Uzun gitmez göreceğiz’  diyerek söze başlayan Aykan, Güneydoğu insanının çok geçmeden çare arayacağını belirtiyor. Asım beye göre PYD’nin Suriye’de kendilerine boyun eğmeyen Kürt aşiretlerine zulüm ettiği, PKK ve PYD’nin emperyalist güçlerin emir eri olduğu bir hakikat.  İşte Asım bey bu noktadan başlayarak;  ‘  Suriye’de;  can, mal, namus, özgürlük kavramları terör örgütü tarafından ayaklar altına alınıyor.   Bizim ülkemiz toprakları içindeki hainler de fırsat bulsa aynını yapacaklar. Güneydoğu’da ki kardeşlerimiz bunu görüyor ve çare arayacak. Nitekim son olaylar ip ucu verdi. Bölgeyi Kürtlerden temizlemek, Ermeni stratejisidir. Bunu gören Kürt kardeşlerimiz var. Yakında hepsinin bunu görüp daha büyük tepki göreceğini düşünüyorum. Bu ülkede zaten kimsenin Kürt diye bir derdi yok’ görüşünü dile getiriyor. Umarız Asım bey bu düşüncesinde haklı çıkar. Çünkü o bölgede terör olaylarının son bulması için orada yaşayan halkın gerçekleri  görüp, ayağa kalkması ve silahlı kuvvetlere destek verip, teröre fırsat tanımaması en büyük unsurdur.

MUHAMMET DEMİR ISRARI TEPKİ GÖRÜYOR

Trabzonspor yönetiminin Muhammet Demir aşkı bitmiyor. El altından Gaziantep yönetimi ile görüşmeler sürüyor. Fakat Trabzonspor camiasının büyük çoğunluğu bu transfer girişimine akıl sır erdiremiyor. Gerçekten de Muhammet Demir’in bugüne kadar ligimizde çok üstün özelliklerine hiçbir zaman şahit olmadık! Toplumun  çoğunluğuna göre  sıradan bir futbolcu olarak değerlendirilen Demir için bırakın Antep’in istediği 4.5 milyon Euro bonservis bedelini  2 milyon Euro bedelin bile çok olduğu görüşü her kesimde hakim.  Trabzonspor yönetimini uyarıyoruz. Muhammet Demir aşkından vazgeçin. Bu transferin Trabzonspor’a da, siz iş başındakilere de hiçbir hayrı dokunmaz!

METİN ATASOY’UN HAKLI GURURU

Kanal D televizyonu  ana haberlerini sunan Gözde Atasoy’un, Trabzonspor eski başkan yardımcısı ve eski başkan adaylarından Metin Atasoy’un kızı olduğunu biliyor muydunuz? Başarılı sunucu Gözde geçen hafta İstanbul Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla "Karadeniz’in enleri ödülüne’ layık görüldü. Düzenlenen ödül törenine Gözde hanım babası Metin Atasoy’ la birlikte katılmış. Metin bey kızı ile katıldığı ödül törenindeki resmi sosyal paylaşım sitesinden yayınlayarak ,  ‘Baba kız bu gururu birlikte yaşadık. Tebrikler ve teşekkürler Sevgili Gözdemiz’ ifadelerini kullandı. Gözde hanımı tebrik ediyor, Metin beye sağlıklı bir ömür diliyoruz.