1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar kazan-Perşembe...

A+A-

 MUHALİFLER  BAHÇELİ’Yİ  TOPA TUTTU

MHP’de başkanlığa adaylıklarını açıklayan Koray Aydın, Sinan Oğan ve Meral Akşener, olağanüstü kurultay kapısını kapatıp muhaliflere haklarını mahkemede aramalarını öneren MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye ilk tepki  Koray Aydın’dan geldi. Aydın, “olağanüstü kurultay talebinin yasaya ve tüzüğe dayanan, haklı, meşru ve yerinde bir demokratik talep” olduğunu belirtti. Aydın “Büyük kurultay delegesi arkadaşlarımızdan aldığımız imzaları belirlediğimiz takvime göre önümüzdeki hafta sonunda tek klasörde birleştirip, usulüne uygun olarak Genel Merkez’e sunacağız” diye konuştu.Sinan Oğan ise MHP Lideri’ne tepkisini Twitter’dan gösterdi. Kurultay salonu yerine mahkemeyi işaret etmenin, ülkücü liderlik sorumluluğuyla bağdaşmadığını belirten Oğan, “Hiçbir kişi ya da kurum ülkücü iradeyi hiçe sayamaz. Ülküdaşlarımız müsterih olsunlar; ülkücü iradenin tecelli edeceği o an mutlaka gelecektir” ifadelerini kullandı.Akşener de Bahçeli’nin tavrını Twitter’dan eleştirdi. Akşener, yaptığı kısa açıklamada, “Ülkücüler, hukuk ve demokrasinin keyfilikten, sevginin benlikten güçlü olduğunu, önce kendi evlerinde sonrada tüm Türkiye’de ispatlayacaklar” ifadesini kullandı.

İÇİŞLERİ BAKANI GÜMRÜKÇÜOĞLU’NU  ARADI MI?

Trabzon’u yıllardır  kirleten  Çimento fabrikasının patronu Aşkale Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Yücelik , Trabzon Liman sahasına kurulan çimento silolarını işaret ederek,  ‘Bizden fabrikayı kapatmamızı istiyorlar. Diğer yandan liman sahasına çimento dolum tesisi kurduruyorlar’ diyor.Lütfi Yücelik’in, Trabzon Çimento Fabrikasını,  bulunduğu yerden kaldırmamak için Erzurumlu İçişleri Bakanı Efkan Ala’yı bile devreye soktuğu ileri sürülüyor.  İddiaya göre İçişleri bakanı Efkan Ala’nın, fabrikanın bulunduğu yerden kaldırılmaması için Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Gümrükçüoğlu’nuaradığı  söyleniyor. Hatta kimileri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanının, İçişleri Bakanından çekindiği için son günlerde sesini çıkarmadığını ileri sürüyor. Trabzon büyükşehir belediye başkanı ise kendisini Efkan Ala’nın aradığı iddialarının doğru olmadığını söylüyor.

MUHARREM USTA’NIN TASARRUF ANLAYIŞI VE BİZDEN BİR ÖNERİ!

Trabzonspor yönetimi abarttı. Tasarruf tedbirleri altında kulüpte genelge yayınlayan yönetim ilk olarak idman sahalarının ışıklarının hepsinin açılmamasını istedi. Ardından  1461 takımı için kurulan yemekhane kapatıldı. Yetmedi, şimdi de Kadir Özcan tesislerinde ki yemekhane kapatılacak.  Oysa büyük kulüplerin hepsinde genç oyuncular için çorba içebilecekleri bir yemekhane mevcut. Trabzonspor yönetimi tasarrufu bu yolla arıyorsa bu son derece yanlış ve yararı olmayacak bir davranış biçimidir. Koca Trabzonspor elektrik ve çorba tasarrufu ile bütçesini düzeltemez. Sayın başkana özellikle tavsiyemiz şudur ki;  tasarruf,  transfer ve menajerlereödenecek paralarda yapılmalıdır. Yönetiminizde Sadri Şener  döneminden kalma,sabıkalı bir iki isim var!  Onlara transferde dikkat edin! Hem de az boz değil. Çok dikkat edin!  Ve  Trabzonspor’un parasını,  kendi paranız gibi düşünerek harcayın. İşte sizin için en büyük tasarruf bu olur!

‘İNSANIN ÖLESİ GELİYOR’!

Trabzon Büyükşehir Meclis toplantısında belediyeye cenaze yıkama aracı alımı  gündeme gelir. O sırada meclis üyelerinden birisi söz alarak bazı şeyleri söyledikten sonra da ‘ Cenazeler için alınan ücretler  çok fazla’ diye eleştiri getirdi. Bunun üzerine belediyenin ilgili müdürü söz alarak; ‘cenaze ücretinin içinde sadece yıkama yok. Kefenleme, tabut, yıkama, otobüs, cenaze nakil gibi hizmetler var. O ücret bu hizmetler için alınıyor’ deyince, CHP’li Cahit Erdem ayağa kalkarak; ‘ Yahu ne müthiş hizmetler bunlar. İnsanın ölesi geliyor’ diyerek salondakileri kahkahaya boğdu!

CAHİT ERDEM’İN DOĞUM GÜNÜ VE KONUŞTUKLARIMIZ

Cahit Erdem’den söz açılmışken, dün akşam ASKF’deydik. Bir amatör küme takımının maçını izlemek için bulunduğumuz  ASKF’de sevgili Mahmut Memişoğlu  ile karşılaştık. Binaya çıktık. Meğerse ASKF yöneticileri Zeki Kurt, Mahmut Memişoğlu, Kemal Civelek ;  başkan Cahit Erdem’e doğum günü pastası hazırlamışlar. Yani Cahit beyin olaydan haberi olmadan, sürpriz  bir yaş günü kutlaması! Başkan Erdem’in odasında ki yaş pasta kesimine şahit olduk. Başkan 55 yaşına girdi. Mutluluk dileklerimizi sunduk. Trabzon futbolu üzerine sohbet ettik. Özetle o konuşmalardan çıkan netice de; Sadi Tekelioğlu’nun  Trabzonspor teknik adamı olarak uzun süre hizmet etmesi gerektiği ve yabancı bir teknik adama ihtiyaç olmadığı şeklindeydi.  Cahit beye sağlıklı bir ömür diliyoruz.