1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

kaynar Kazan-Cuma...

A+A-

 GENÇ’İN ANKARA ZİYARETİNDEKİ FOTOĞRAF

Ortahisar belediye başkanı Ahmet Metin genç yaklaşık 4 günlük Ankara ziyaretini tamamladı. Başkan Genç Ankara’da her kapıyı açmayı başardı. Büyük itibar gören Genç’i Trabzonlu bakan sayın Süleyman Soylu ve tüm milletvekilleri de  en iyi şekilde ağırladı. Hatta Trabzon’un beş vekili hep birlikte Ahmet beyi yemeğe çıkardı. Sayın Balta ile eskiden aralarında cereyan eden soğuk rüzgarlar bile yerini meltem esintisine bırakmış gözüktü. Çünkü Ahmet bey iki yıl içinde bir kez daha hem adamlığını, hem davanın neferi olduğunu, çalışkanlığını ve  güvenilir olduğunu seven sevmeyen herkese gösterdi. Tüm vekillerin  de Ahmet Genç’i adeta kucaklaması,  Trabzon adına önemli bir kazanç olarak tarihe geçti.

KAŞÜSTÜ HASTANESİNDE HİPERBARİK SEVİNCİ

Nihayet Kaşüstü devlet hastanesinde hiperbarik oksijen tedavisine başlandı. Derin yaraların iyileştirilmesi için  çok önemli bir tedavi yöntemi olan hiperbarik oksijenli tedavi için Kaşüstü hastanesinde  milyarlık cihazlar  uzun zamandır çürümeye terkedilmişti. Çünkü cihaz var ama bu konuda uzman doktor yoktu. Nihayet hastaneye uzman doktor ataması yapıldı. Artık özellikle engelli hastalar ve ağır yaraları bulunan hastalar hiperbarik oksijen tedavisi için Samsun yollarında kalmayacak.

ÜNİVERSİTEYİ GÖKLERE ÇIKARIRKEN ŞİMDİ NEDEN ÇAMUR ATIYOR?  

Trabzon’da ki gazete  patronlarından biri yıllardır Avrasya üniversitesini öve öve bitiremiyordu. Üniversiteyi  sürekli manşetlerine taşıyan patron yaptığı haberler ve  yayınladığı reklamlar karşısında meğerse üniversiteden inanılmaz miktarda yüklü bir girdi sağlıyormuş! Üniversitenin hamisi olarak tanınan gazetede patronun talimatı ile ilk kez önceki gün  aleyhte ve ağır bir suçlama içeren haber yer aldı. Oysa haber çarpıtmadan ibaretti. Çünkü üniversitenin rektörü  daha beş gün evvel, bu çirkin iddia ile ilgili aynı gazetenin muhabirinin sorduğu soruyu  yeterince açık ve net şekilde cevaplamıştı. Buna rağmen gazetenin iftira içerikli haberi bizleri de şaşırttı! Araştırdık ve öğrendik! Meğerse gazete sahibi alışık olduğu gibi üniversitenin reklam anlaşması bitmiş olsa da kafasına göre reklam koyup yıllık 75 bin lirayı yine alma düşüncesindeymiş!  Fakat bu kez üniversite mütevelli heyeti gazeteye ‘Bu yıl reklam için bir bütçemiz yok. Reklam girmeyin’ haberi göndermiş! İşte hal böyle olunca, üniversiteyi yere göğe sığdırmayan  gazete patronu şimdi karalama kampanyasına başlamakta bir an tereddüt etmemiş! Yazık! Hem de çok çok yazık! Adama sormazlar mı! İddia ettiğin gibi  haberlik bir konu  vardıysa, bugüne kadar susmanı sağlayan neydi?

BIÇAKÇIOĞLU İŞÇİLERE MÜJDE VERDİ

Beşikdüzü Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, sözünü tuttu, geçmiş yıllardan işçi ve memurlara olan birikmiş ikramiyelerini ödedi. Bu miktar tam 750 bin TL idi. İşçi ve memurlara adeta bayram yaptıran Bıçakçıoğlu, konferans salonunda tüm çalışanları bir araya toplayarak izahatta da bulundu. Bıçakçıoğlu, ‘Sizin lokmanızı çalanları, emeğinizi yok sayanları ve her birinizin hak ettiği bugünkü değeriyle bir ev alacak ikramiyenizi ödemeyenleri affetmeyin’ ifadelerini kullandı.

70 işçinin 2003-2008 arası ödenmeyen ikramiyelerini ödediğini ayrıca kendi dönemine ait ikramiyelerin de geçen yıl ve bu yıl zamanında ödendiğini belirten Başkan Bıçakçıoğlu, 2016 yılı için yüzde 11 maaş zammını sendikayla imzalandığını da sözlerine ekledi.

İşçilerin 2009-2014 yılların ait alacaklarının da ödeneceğini söyleyen Başkan Bıçakçıoğlu, Beşikdüzü Belediyesi kurumsal kimliği adına kendilerinden mağduriyetleri için özür diledi.

DİKKATİMİZİ ÇEKEN ‘ENKAZ’ HABERİ!

Bir basın organında önceki gün yapılan şu haber dikkatimizi çekti:  ‘Trabzonspor Kulübü, İbrahim Hacıosmanoğlu'nun görev süresinin sonuna denk gelen Kasım 2015 dönemi şirket bilançosunu Borsa İstanbul'a bağlı Kamuyu Aydınlatma Platformu'na bildirdi. Buna göre bordo mavili kulübün 30 Kasım itibariyle 327 Milyon 732 bin 387 TL kısa vade, 102 Milyon 954 bin 852 bin TL uzun vade olmak üzere toplamda 430 Milyon 687 bin 239 Türk Lirası borcu bulunuyor. Bu durumda mevcut yönetim, Hacıosmanoğlu’nun bıraktığı enkaz borçlarını eritebilmek için mecburen  banka kredisine yüklenecek’!

Rakamlar, borçlar aynen doğru! Ama işte size çifte standart! İşte Trabzonspor’u bitiren ‘adamına göre haber’ anlayışı! Evet Hacıosmanoğlu ekonomiyi iyi yönetemedi. Doğru. Borcu artırdı! O da doğru! Fakaaat! Haberin içinde ki bir cümle önemli. ‘Hacıosmanoğlu’nun bıraktığı enkaz borçları eritmek için bugünkü yönetim mecburen  banka kredisi kullanacak’! Peki bu haberi yapan arkadaşı biz tanıyoruz. Acaba Hacıosmanoğlu göreve geldiği vakit, bir önceki yönetimin bıraktığı enkazı eritmek için banka kredisine başvurmuş olmasını neden gündem etmeyip tam tersine ‘ Banka kredisi ile kulüp yönetiyor’ eleştirisinde bulunmuştu?  Neden o zaman;  ‘Sadri Şener’in bıraktığı enkazı eritmek için krediye başvurdu’  diyememişti? Anlatsa da biz de öğrensek!