1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Çarşamba...

A+A-

 SAVCILIK BÜYÜKŞEHİR DOSYASINI AÇIYOR MU?

Trabzon Büyükşehir belediyesi için savcılıkta uzun zamandır bir dosyanın beklediği ileri sürülüyor. İddiaya göre Trabzon büyükşehirde yapılan yolsuzlukları içeren dosya,  bir buçuk yıla yakın bir süredir savcılıkta olmasına rağmen, savcılık dosyayı işleme uzun zamandır koymuyor. Dosya da özellikle belediye başkanına yakın çalışma arkadaşları ile ilgili ciddi iddialar var! Ankara Genel Merkezden dün aldığımız bir bilgiye göre savcılık, başbakan Davutoğlu’nun isteği ve Adalet Bakanının talimatı ile kısa bir zaman içinde bu dosyayı işleme koyacak. Bize Ankara’dan gelen bilgi bu yönde. Ve iddiaya göre dosya açılırsa Trabzon Büyükşehir belediyesinde çok kişinin canı yanacak! Eski bir Ak Partili yönetici ise bu dosyanın işleme konulmayacağını ileri sürdü. Görüşlerini aldığımız eski il yöneticisi; ‘Bu dosya işleme zor konulur. Başkan Gümrükçüoğlu’nun eli hala güçlü. Ben Genel Merkezin böyle bir işe cesaret edeceğini düşünmüyorum’ dedi. Dosya işleme konulacak mı? Bilinmiyor. Fakat bu dosyanın halen Ak Parti’de üst düzey kişileri rahatsız ettiği de bir gerçek!

A.METİN GENÇ’TEN KRİTİK ZİYARET

Ahmet Metin Genç Ankara’ya gidiyor. Ortahisar belediye başkanı Genç, Ankara’da bir takım ziyaretlerde bulunacak. Toki başkanı dahil bir kısım ziyaretler gerçekleştirecek olan başkan  Genç’in en önemli ziyaretlerinden birisi de Enerji Bakanı Berat Albayrak’a olacak. Bakan Albayrak’ayapılacak  ziyarette  başkan Genç, Trabzon’un  yılan hikayesine dönen doğalgaz sorunu için bakan Berat Albayrak’a brifing verecek. Başkan Genç, Enerji Bakan’ından Trabzon’un tümüne bir an evvel doğalgaz hizmetinin verilmesini isteyecek. Başkanın Ankara’dan yeni müjdeler ile dönmesi bekleniyor.

ÖĞRETMENLER O BAŞKANI AYAKTA ALKIŞLADI

Söz Ahmet Metin Genç’ten açılmışken geçen hafta yaşanan bir olayı yazalım istedik. Bildiğiniz gibi Çalışma Bakanı Süleyman Soylu  yarı yıl tatili için öğrencilerin karne dağıtım törenine katılmıştı. Trabzon Yeşiltepe’de ki karne törenine Trabzon valisi ile başkan Ahmet Metin Genç’te katılmıştı. Karne töreni esnasında gözleri görmeyen  bir öğretmenin, en arka sırada oturtulduğunu fark eden Ortahisar belediye başkanı Genç, öğretmenin yanına gider. Öğretmenin kolundan tutan başkan Genç, engelli öğretmeni bakan beyin yanına getirip, vali beyin yanında oturtur. Genç’in bu duyarlı, hassas ve duyarlı yaklaşımı da haklı olarak tüm öğretmenlerden alkış alır. Kişiliği ile siyaset dünyasının gönlünü fetheden başkan genç eğitimcilerinde gönlünü fethetmeyi başardı.

SALİH CORA’NIN ADAMLIĞI

Trabzon  spor dünyasının önemli isimlerinden Ayhan Pala,  hasta olan babasını ziyarete gelen  AK Parti Trabzon milletvekili Salih Cora’ya teşekkür etti. Pala: ‘Milletvekilimiz ve Plan bütçe komisyonu üyesi Salih Cora, insanlığıyla, adamlığıyla milletin gönlünde taht kurmuş bir değer. Babamın rahatsızlığı sebebiyle gerçekleştirdiği ziyaretten fevkalade memnunluk duydum. Kendisine çok teşekkür ederim. Bizim için moral vesilesi oldu. Yolun açık olsun dava Adam’ı ve gönül dostu’ dedi.

TRABZONSPOR’DA  HERKES HUZURSUZ!

Trabzonspor’da sular durulmuyor. Yeni yönetim iş başı yapalı yaklaşık iki ay olmasına ve paraların ödenmesine rağmen iç huzursuzluğun tüm birimlerde devam ettiği seslendiriliyor. İddialara göre Trabzon’da huzursuz olan ve takım içinde ki gruplaşmaların giderilemeyişi sebebi ile kendini yalnız hisseden bazı oyuncuların sezon sonunu iple çektiği ve ayrılmayı düşündüğü ifade ediliyor. Bazı futbolcuların da yöneticiler tarafından  basında malzeme yapıldıklarının farkında oldukları ve bu nedenle huzursuz olduğu belirtiliyor. Huzursuzluk, kulüp personeline de yansımış durumda. Personel adeta diken üzerinde. Her gün ‘çıkış’ alacakları düşüncesinde ki personelin tedirginliği had safhada. Yönetim ise tam bir curcuna. İddiaya göre Faruk Özak’çılar, özellikle başkan Muharrem Usta’ya bir hayli rahatsızlık veriyor. Kısacası Trabzonspor kulübü yeni yönetime rağmen çok huzursuz ve tedirgin günler yaşıyor.

‘MUHARREM USTA KURT KAPANINA SIKIŞMIŞTIR’!

Trabzonspor eski yöneticilerinden Ali Terzi aradı. Terzi Muharrem Usta yönetiminin başarılı olma şansı bulunmadığını ileri sürdü. İşte Terzi’nin söyledikleri: ‘ Bu yönetim başarılı olamaz. Başkan Muharrem beyin şahsı zeki olabilir. Fakat kanımca başkan Usta’ da fark etmeye başlamıştır. Kendisi tam bir kurt kapanının içindedir. Her kesime bir şeyler vaat ederek geldi. Seçimi çok az bir farkla kazandı. Şimdi ona destek verenlerin beklenti ve istekleri bitmeyecek. Yani Trabzonspor başkanı diyet ödemek zorunda. Bu diyetleri ödemezse rahat bırakılmayacağını da biliyor. İlerleyen günlerde karşı duruş sergilediği anda yönetim kurulu içinden birilerinin maşası olan isimlerce tehdit edilecek. Kısacası böyle bir oluşum ve böyle bir bakış açısının Trabzonspor’a büyük hizmetler yapması mümkün değildir’…