1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Pazartesi

A+A-

 SOYLU VE GÜMRÜKÇÜOĞLU ARASINDAKİ SOĞUK RÜZGAR

Çalışma bakanı Süleyman Soylu ile Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu arasındaki soğuk rüzgarlar devam ediyor. Geride bıraktığımız Cumartesi ve Pazar günü Trabzon da olan bakan Süleyman Soyluile  Gümrükçüoğlu’nun yan yana gelmemesi ve birbirlerine mesafeli durmaları dikkatlerden kaçmadı! Partililer,  Büyükşehir Genel sekreterliği konusunda yaşanan krizin, bu soğukluğu bir hesaplaşmaya döndüreceği görüşünde birleşiyor. Hatta ‘Sayın bakan istediğini yaptıramaz ise etkinliği ve saygınlığını kaybeder’ yorumları da, azımsanmayacak kadar yapılan değerlendirmeler arasında. 

KADIRGA’DAKİ AK PARTİ YASAĞI DELİNDİ!

Trabzon’un uydudaki tek televizyonu olan Kadırga tv, gelenekleri değişti. Din ve siyaset dünyasının renkli siması Haydar Baş beyin televizyonu olan ve Ak Parti hükümetine muhalifliği ile bilinen  Kadırga tv,  daha önceleri Ak Partili ve Ak Partiye yakın isimleri, asla konuk olarak almıyordu! Geçtiğimiz  Cuma akşamı ise  Trabzon Büyükşehir Belediyesine bağlı Tiski Genel Müdürü ve  Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun bacanağı Recep Köksal'ın bu televizyonda konuk edilmesi partililerin dikkatinden kaçmadı! Kimilerine göre CHP’den umduğunu bulamayan Haydar Hoca’da Ak Partili oluyor! Kimilerine göre ise Haydar Hoca ile Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun üst düzey ikili ilişkileri, ambargonun delinmesine sebep oldu!

RAMADA OTEL VE HÜSEYİN BAŞARAN

Trabzon’da sessiz sedasız faaliyete geçirilen Ramada otel kimin ?Ramada otel için devletten alınan yer, önceleri ‘Araplar otel kuracak’ şeklinde kamuoyuna lanse edildiyse de, kurulan otelin Araplarla hiçbir ilgisi olmadığı anlaşıldı. Otelin sahibi iş adamı Hüseyin Başaran. Başaran, aynı zamanda eski bakan Faruk Özak’ın öz teyze oğlu. Hüseyin Başaran’ın  kızı da Tüsiad başkanı! Acaba Hüseyin beyRamada otel işini Araplardan kendisine, kızının vasıtası ile mi, yoksa eski bakan Faruk Özak üzerinden mi kaydırdı? Şimdilik bilinmiyor. Fakat teyze oğlu Faruk Özak’ın, otele müşteri bulmak için yoğun bir çaba harcadığı biliniyor.

SÜLEYMAN SOYLU FARKI

Trabzon’da Turizm çalıştayı yapıldı. Bakan Süleyman Soylu’yu tebrik etmek lazım. Hem mükemmel bir misafirperverlik yaptı, hem de çalıştaya önemli bakanları getirtmeyi başardı. Hükümetin 4 bakanı Trabzon’da ki çalıştaya katıldı. Üst düzey bürokratlardan, bakan yardımcılarına kadar her kesim Trabzon’a geldi. Bunda bakan Süleyman Soylu’nun emeği gerçekten büyüktü. Çalıştayda Trabzon ve Karadeniz turizmi için önemli görüşler ortaya konuldu. Belki şu an değil ama zaman içinde bu çalıştayın Trabzon ve bölgemize çok büyük katkılar sunacağı görülecektir.

SİNAN ZENGİN’İN ALDIĞI PRİM

Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin’in takımın kazandığı maçlardan dolayı aldığı yüzde 40 oranında ki prim,  spor camiasının  en önemli gündem maddelerinden  birisi oldu. Sadri Şener zamanında hayata geçirilen ve İbrahim Hacıosmanoğlu döneminde de devam ettirilen bu saçma sapan uygulama ile ilgili bugünkü yönetimin ne zaman adım atacağı merak ediliyor? Kimilerine göre başkan Muharrem Usta böyle bir sistemi kabul etmez ve çok yakın zamanda bu uygulamayı kaldırır! Kimilerine göre ise Sinan Zengin’i görevden alır! Ne olacak, nasıl olacak? Bilmiyoruz ama camianın tamamı bu saçma uygulamanın karşısında duruyor! Öte yandan Trabzonspor kulübünde yakın zamanda önemli değişiklikler ile yeni atamalar yapılacağı ileri sürülüyor. Şimdiden zikredilen bazı isimlerin çok tartışıldığını da vurgulamak isteriz. Yönetim kişisel ilişkiler çerçevesinde değil, bilgi, donanım, yeterlilik ölçülerine dikkat etmez ise yarın kendi başını çok ağırtır! Bizden uyarması.

TRABZONSPORLU FUTBOLCUNUN ANLATTIKLARI

Trabzonspor takım kadrosunda yer almayan bir futbolcu ile dün akşam beraberdik. Takımın durumunu soruyoruz! Çok şeyler anlatıyor. Fakat detaya girmeye gerek yok. Anlattıklarına bakılırsa sezon başı Avrupa kampında yaşanan tatsızlık takımın iliklerine kadar işlemiş! Gruplaşmalar halen daha had safhada! Yeni yönetim paraları dağıttı ama bir aile havası oluşturamadı. Futbolcular bir birleri ile çok serin. Hala ‘onun, bunun, şunun’ adamı var. Takımın adamı ise anlatılana göre yok! Trabzonspor’un kaliteli oyunculardan oluşan kadrosunda inanılmaz bir doku uyuşmazlığı sezon başından beri yaşanıyor ve yaşanacak gibi görünüyor. Trabzonspor futbolcusu kardeşimizin anlattıklarına bakılırsa, yazamadıklarımızı hesaba katarsak  bu takımın 24 puan toplamış olması bile mucize olsa gerek!