1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Çarşamba

A+A-

 AK PARTİ’NİN KÜRTLER ÜZERİNDE YAPTIRDIĞI SON ANKET

Ak Parti genel Merkezi özellikle Kürt kökenli vatandaşlar üzerinde yeni bir anket yaptırdı. İşte o ankette Kürt kökenli vatandaşlardan alınan cevaplara göre Parti Genel Merkezine sunulan bazı bilgiler:

-Kürt kökenli vatandaşların güvendiği lider sıralamasında ilk sırada Erdoğan var.

-Türk kökenli vatandaşlar Kürtlerle komşuluk yapmaktan asla rahatsız değil.

-Kürtlerin yüzde 94.7 si Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktan asla  rahatsızlık duymuyor.

-Kürtlerin ve Türklerin aynı devlet çatısı altında yaşamaya devam etmesi gerektiğini düşünenlerin oranı yüzde 96.5…

-HDP'li seçmenlerin yüzde 98'i terör sorunun bitmesini arzu ediyor.

Ak Partinin yaptırdığı ankette ayrıca belediye başkanlarının performansları, hizmet kaliteleri de vatandaşlara sorularak, yerel yönetimler araştırması yaptırdı. Belediyelerle ilgili rakamlar açıklanmazken, belediye hizmetlerinden memnuniyet duyanların oranlarının beklentilerin altında kaldığı bilgisine ulaşıldı.

MUSTAFA AKKAYA KAMUOYU MU OLUŞTURUYOR?

Trabzon etkinlikleri çerçevesinde Almanya’nın Dortmund şehrinde yapılacak şenlikler ile ilgili Büyükşehir belediyesi il sekreter yardımcısı Mustafa Akkaya’nın bazı gazeteci arkadaşlarını kullandığı iddiası geldi bizlere. İddiaya göre Mustafa Akkaya kamuoyunda bu organizasyonla ilgili yapılan eleştirileri gündemden düşürmek ve ‘çok önemli bir iş’  yapılıyormuş havası estirmek için kendisine yakın gördüğü basın mensuplarını arayıp, bu konuda olumlu haberler yapmaları talimatı iletiyormuş! Tabi Akkaya’nın bu talimatları karşılığında söz konusu Dortmund organizasyonun reklamlarını da kullandığı bu gazetecilere verdiği, hatta bazılarına el altından yüklü (reklamın ederinden fazla) ödemeler yaptırdığı ileri sürülüyor. Mustafa Akkaya’nın baş rolünü üstlendiği Dortmund günleri için şehirden tam 8 milyon lira para çıkacak! Kişilerin kazancını bilmiyoruz ama bakalım şehrin bu işlerden kazancı ne olacak? Bekleyip göreceğiz!

AK PARTİ İL’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

AK Parti Trabzon İl Başkanı sessiz sedasız Yönetim Kurulunda değişikliğe gitti. 1461 Trabzon Kulübünde yöneticilik yapan Nihat Demir’in yönetimden ayrılmasıyla İl Başkanı Haydar Revi, Osman İsaoğlu’nu çağırdı.İsaoğlu Marketlerinin de sahiplerinden olan Osman İsaoğlu,  AK Parti Trabzon’un yeni il yöneticisi oldu.İsaoğlu daha önce de AK parti merkez ilçede görev yapmıştı.

GÜNDEM OLUŞTURAN O AĞACI KİM KESTİ?

 Pazar günü Tanjant yolunun Zeytinlik mahallesi mevkiinde dalları kırılan, tepesinde bir kaç dal kalan ve her an devrilme tehlikesi yaratan çam ağacını kesmesi eleştirildi. Hatta eleştiri boyutları aşılarak olay Trabzon’un gündemine taşındı. Ağacı kim kesti? Hemen cevap verelim. Ağaç Büyükşehir belediyesi ekiplerince kesildi. Fakat Zeytinlik mahallesindeki o ağacın kesilmesi bize göre doğru bir karardı. Çünkü çam ağacı miadını doldurmuş, orada adeta bir direk olarak kalmıştı. Bu sebeple ağacın kesilmesine yapılan tepkilerin çok da haklı bir gerekçesi olmadığını düşünüyoruz.

ŞÜKRÜ KULEYİN TRABZONSPOR’UN ASIL SORUNUNU SÖYLEDİ

Trabzonspor’un eski yöneticisi ve camiada hoş görünün sembolü olarak görülen Şükrü Kuleyin’den ders gibi sözler. Kuleyin, Trabzonspor’un asıl sıkıntısının parasal olmadığını, başkan, yönetim ve futbolcuların suçlu olmadığını belirterek asıl sorunu şöyle tarif etti: ‘’Trabzonsporda ki; sorunların kaynağının para olduğunu, çözümün ise parayla olacağını düşünenler yanılmışlardır.Elbette; Para konusu önemlidir! Ama;Trabzonspor’da asıl sorun sevginin, saygının hoşgörünün kısacası samimiyetin bittiğini görmemektir! Bunun sonucu; Kulüpte sistemsizlik ve istikrarsızlık hakim olmuş, kalıcı çözümlerin yerini pansuman tedavisi almıştır! Yine söylüyorum;Sorun sadece para olmadığı gibi, her mağlubiyetin sonunda suçlu ilan ettiğimiz,başkan,yönetim,hoca veya futbolcular değildir! Sorun; camiayı kemiren sevgisizlik ve samimiyetsizliktir! Helede adamına göre Trabzonsporluluk işin tuzu biberidir’’.

TRABZONSPOR’DA MARİN SPEKÜLASYONLARI

Trabzonspor’un sezon başı Chaelse takımından kiraladığı Alman oyuncu Marin konusunda ciddi iddialar var. Trabzonhaber.com.tr daha evvel yazmıştı. Sportif direktör Süleyman Hurma Marin transferinde yaşanan soru işaretlerinden dolayı istifa ettirilmişti. Başkan Muharrem Usta, Hurma’yı hesaba çekmişti. İddiaya göre Marin Trabzonspor’dan yıllık bir ücret alıyor. Fakat aldığı ücretin bir kısmı başka birilerine gidiyor. Yani bu transferde ‘rant’ olduğu iddiası kulüpte ve yönetimde çalkalanıyor. Eski sportif direktörün de bu nedenle görevden alındığı konuşuluyor. Başkan Muharrem Usta’nın da sezon sonunda bu sebepler yüzünden oyuncuyu almaya niyetli olmadığı konuşuluyor.