1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Perşembe

A+A-

 GÜMRÜKÇÜOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI KİMSEYİ İKNA ETMEDİ!

Trabzon Büyükşehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’ndan  Trabzon Günleri  organizasyonları ile ilgili açıklama geldi. Almanya’nın Dortmund şehrinde yapılacak organizasyonu savunan Gümrükçüoğlu özetle; “Trabzon, son yıllarda Trabzon etkinlikleriyle farkını ortaya koymuş kadim bir şehir. Dünya barışı ve kardeşlik yolunda olan milletimiz ve devletimiz olarak, bu yılki etkinlikleri kardeş şehrimiz olan Almanya’nın Dortmund kentinde gerçekleştirerek aynı mesajı, barışı ve kardeşliği, demokrasiyi ve kültürel zenginliklerimizi tüm dünya ile paylaşmak istedik” dedi.Gümrükçüoğlu’nun bu açıklaması kamuoyu nezdinde ‘kendisi bile söylediklerine inanmıyor’ biçiminde yorumlandı.

SAĞIROĞLU’NDAN DORTMUND GÜNLERİ İÇİN ÇARPICI TESPİT!

Trabzon’un Yomra ilçesi belediye başkanı İbrahim Sağıroğlu İbrahim Sağıroğlu geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak, Trabzon günleri çerçevesinde Almanya’nın Dortmund şehrindeki organizasyonda belediye olarak stant açmayacaklarını belirtti. Başkan Sağıroğlu ile konuştuk. Sağıroğlu, bu organizasyonun Trabzon’a hiçbir yararı olmayacağını belirterek; ‘Kimseyi hedef almıyorum. Bu organizasyonun birilerine faydası olabilir ama Trabzon’a hiçbir katkısı olmayacaktır. Almanlar, Trabzon ve Türkiye hakkında her milletten  dahaçok bilgiye sahiptir. Çünkü insanımız 1950 den beri onlarla iç içe yaşıyor. Siz orada neyi tanıtacaksınız? Bir şey yapıyorsunuz. Ve yapacağınız şey için 10 milyon liraya  yakın, bu şehirden para çıkacak. Peki karşılığında 1milyon lira girdiniz olacak mı? Yani bu şehre bir dönüşü olacak mı? Asla olmayacak. O zaman neden bu kadar para harcıyoruz? Arap ülkelerinde yapılsın asla karşı çıkmam. Çünkü Arapların yöremize ilgisi var. Bugüne kadar tek bir Alman iş adamı, bölgemize yatırım yapmazken, Arapların buraya yatırım için sıraya girdikleri ortadadır. Arap ülkelerinde böyle bir şey yapılsın; iddia ediyorum, her belediye başkanı ilçesi için en az üç yatırımcı ile el sıkışır. Bugün muhtarlarımızın bizlerden benzin, mazot, asfalt talep ettiği yerde Almanya’dan dönüşü olmayacak bir iş için, 10 milyon lirayı harcamak, hangi vicdanla bağdaşır’ dedi.

ŞEREF MALKOÇ’UN DUYGULANDIĞI  O AN!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın baş danışmanlarından olan hemşehrimiz Şeref Malkoç, Erdoğan’la yaptığı Güney Amerika seyahati ile ilgili yaşadığı bir mutluluğu meslekteki büyüklerimizden Yusuf Turgut ile paylaşmış. İşte Malkoç’un Turgut’a anlattıkları:  ‘Ekvator’da yemeğe oturduk. Tabaklara göz attım. Bir de baktım ki yanlarına Kütahya porselen yazıyor. Çok mutlu oldum. Ülkem adına gururlandım.’ dedi. Güney Amerika’da bir Türk inşaat firmasının da milyon dolarlık inşaat işini aldığını belirten Malkoç, ‘Heyette 100’e yakın iş adamı vardı. Onlar ayrı bir uçakla Sayın Cumhurbaşkanımız ve heyetini takip ettiler. Önemli bağlantılar yaptılar. Senegal’e uğradık orada da Sayın Cumhurbaşkanımıza dünya lideri olarak bir umut olarak bakılıyor’.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN RİZE PROGRAMINI NEDEN İPTAL ETTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önümüzdeki hafta Rize’de ki baba ocağına gelecekti. Cumhurbaşkanının Rize proğramı basına yansımıştı. Bilindiği gibi Erdoğan her yıl iki kez baba ocağına gelip, Güneysu ilçesinde ki evinde, birkaç gün, bazen bir hafta istirahate çekilirdi. Fakat Cumhurbaşkanının bu proğramını ani bir kararla iptal ettiği öğrenildi. Erdoğan’ın baba ocağına bahara doğru geleceği  bilgisine ulaşılırken, önümüzdeki hafta planladığı bu proğramı neden iptal ettiği hususunda bir açıklama yapılmadı. Ak Partili bir yetkili ise bu konudaki sorumuza; ‘Ülke gündemi ile ilgili bazı yoğunluklardan dolayı iptal etme ihtimali yüksek’ cevabını verdi.

MUHARREM USTA KİMLER TARAFINDAN KUŞATILDI?

Trabzonspor ile ilgili şok iddialar gelmeye devam ediyor. Başkan Muharrem Usta’nın Sadri Şener ve ekibine teslim bir politika izlediği ileri sürülüyor. Usta’nın etrafını, Sadri Şener’in en yakınında ki isimler Muammer Saka, Mahmut Aksu ile yönetim içinden Nevzat Aydın, Özer Bayraktar’ın kuşattığına dikkat çeken Trabzonspor yönetimindeki bir isim; ‘Ne yazık ki başkanımız, Trabzonspor’u çökerten isimlerden çok etkileniyor. Şu an her şey iyiye gidiyor gibi gözükse de yarın transferde bu isimler başkana çok büyük yanlışlar yaptıracak diye düşünüyorum. Mesela en son bir örnek vermek gerekirse sağlık kurulunda göreve başlatılan doktor Kibar Güven, kesinlikle o göreve ismini söylediğim kişilerin baskısı ile getirildi. Başkan bu insanlara güvenmekle yanlış yol alıyor. Kendisi ile bu konuda mutlaka görüşeceğim’ dedi.