1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Cuma...

A+A-

 AKÇAABAT’TA İPTAL EDİLEN GECEDE İNANILMAZ TEPKİ!

17 Şubat Akçaabat’ın düşman işgalinden kurtuluş yıldönümü nedeni ile eski milletvekili A. Kemal Başaran’ın organize ettiği gece yarıda kaldı. KTÜ  Fatih Eğitim Fakültesi Mahmut Goloğlu anfisinde sanatçılar İbrahim Can, Ayfer Er ikilisinin  sahne alacağı programa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Sahneye önce Ayfer Er çıktı. Daha sonra sahne alan İbrahim Can programına başlamışken, Ankara’da ki terör saldırısı haberi salona ulaştı. Bunun üzerine İbrahim Can, konserini yarıda kesti ve gece iptal edildi. O sırada salonda inanılmaz duygulu anlar yaşandı. Akçaabatlı izleyiciler toplu halde ayağa kalkarak ‘Kahrolsun PKK’ sloganları ile salonu dakikalarca inlettiler. Sloganların ardından,  ölenler için saygı duruşu gerçekleştirildi ve salon boşandı! İşte duyarlılık,  işte vatan severlik. Emeği geçenlere ve duyarlı vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

BAKAN’IN AÇIKLAMSINA RAĞMEN İŞTE ET FİYATLARI!

Bakan Faruk Çelik,   geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada "Kırmızı et sektörü temsilcileriyle aldığımız karar gereği karkas yağsız et tavan fiyatının 23,3 lira, yağlı et tavan fiyatının 21,8 lira, kıymanın tavan fiyatının 32 lira, kuşbaşı etin tavan fiyatının ise 34 lira olmasıyla ilgili fikir birliğine vardık" demişti. Bakan Çelik’in bu açıklaması vatandaşları rahatlatmış olsa da bu fiyatlara kasapların riayet etmediği ortaya çıktı. Çünkü tavan fiyatı 34 lira olarak açıklanan kuş başı et,  halen daha kasaplarda 38 lira ile 40 lira arasında değişen fiyatlardan satışa sunuluyor. Kasaplar  ise; ‘Bakan bey fiyat belirledi ama o zaman bize kilosunu 22-23 liradan keseceğimiz büyük baş hayvan temin etsinler’ serzenişinde bulunuyor.

AKYASAN YAYLALAR İÇİN NOKTA ATIŞI YAPTI!

Ak Parti camiasının sevilen isimlerinden iş adamı Hasan Akyasan’ın dünkü kulis köşemizde bir takım görüşlerine yer vermiştik. O görüşler okuyanlar tarafından destek gördü. Hasan bey iktidara mensup bir kişi olarak benzer bir konuda daha yetkilileri uyardı. Akyasan, yaylalardaki evlerin yıkılması kararı ile ilgili olarak son derece akılcı ve sağ duyulu bir uyarıda bulundu. Uyarı hem yetkililere, hem de yayla sevdalılarına! İşte Hasan beyin o görüşleri:  “Yaylacılık,  hayvancılık açısından çok önemli bir zaman dilimidir. Özellikle Karadeniz Bölgesinde yaylacılık, tatilden öte bir zarurettir! Bölge  insanının olmazsa olmazıdır. Yaylalarımızdaki doğal yaşam alanlarına, bilinçsizce zarar verilmesini engellemesi açısından alınacak kararlar elbette önemlidir. Yapılaşmalar,  mutlaka yaylalarımıza uygun bir şekilde projelendirilmelidir. Çirkin görüntü, düzensiz, plansız, çirkin yapılaşmaya mutlaka  ‘dur’ denilmelidir. Ancak, bu yapılaşma sürecinde insanların maneviyatına zarar vermeden , halkı devlete düşman etmeden , eski yapılaşmaları, hazırlanacak projeye uygun hale getirmeye teşvik etmek , yeni yapılacak yapılara yaylalarımıza uygun, yöremize uygun, bir proje biçiminde müsaade edilmelidir . Yaylalarda ki tüm evlerin yıkılması asla çözüm değil, sorun yaratacaktır”!

HACIOSMANOĞLU USTA’YI İĞNELEDİ!

Trabzonspor’un birlik ve beraberlik toplantısına İbrahim Hacıosmanoğlu'nun neden gitmediği çok tartışıldı. Hacıosmanoğlu ise katılmama sebebini, “Sanki gelmemem için davet edildim. Çok sıradan bir cep telefonu mesajı ile davet edildim. Hani mesaj adıma gelseydi, yine icabet etmeyi düşünürdüm. Bu tür davetlerde başkanların daha bir özellikle daveti gerekiyor" diyerek yeni bir tartışma başlattı.Hacıosmanoğlu ayrıca Muharrem Usta ile konuşup konuşmadığı sorusuna ise; "Birkaç defa aradım, cevap vermedi. Telefonunda benim cevapsız aramalarını görebilir” diyerek serzenişte bulundu.

USTA’NIN SCOUT EKİBİNE SÜRPRİZ İSİM!

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta  dün gece geç saatlerde twıt atarak  eski adı ile transfer izleme komitesi şimdiki adı ile scout ekibinin haftaya iş başı yapacağını duyurdu. Usta mesajında ayrıca; ‘4-5 kişiyle başlayıp 10 kişiye ulaşacak kadromuzla, gelecek inşaası için pazar günü YK'da karar zamanı’ ifadelerini kullanmış! Usta’nın ekibinde futboldan anlamadığı, bir birikimi bulunmadığı halde tek özelliği Özkan Sümer’in sözcülüğünü yapmak olan Hasan Al isimli gazete yazarının da yer alacağı iddia ediliyor. Bakalım Usta’nın ‘ Geleceğin inşaasını yapacak’ dediği ekibi gerçekte nasıl bir ekip olacak? Bekleyip göreceğiz! Zaman her şeyin elbette ilacı olacak!