1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Salı...

A+A-

İNŞAATÇILAR  GÜMRÜKÇÜOĞLU’NA ÖFKELİ!

Trabzon Büyük şehir belediye başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun açıklamaları inşaat sektörünü olumsuz etkiliyor. Başkanın ‘Altı kattan fazla kimse almasın, oturmasın’ biçimindeki sözleri, durgun olan piyasada inşaat firmalarını daha da endişelendirdi. İnşaat mühendisleri ve müteahhitler, başkanın bu sözlerinin vatandaşı tedirgin edeceğini ve kendilerini olumsuz etkileyeceğini belirterek; ‘Bu sözlere gerek yoktu. Piyasa zaten çok durgun. Daha çok baltalamaya gerek yok’ diyor.

BAKAN BEY YAYLALAR İÇİN EKSİK Mİ BİLGİLENDİRİLDİ?

Yayla evlerinin yıkılması ile alakalı olarak bakan Süleyman Soylu’nun doğru bilgilendirilmediği kanısı hakim.  Bakan Soylu’nun ‘tamamı yıkılacak’ açıklamasından sonra bir çok kişi tedirgin olurken, Ak partili siyasilerin bir kısmı da ‘Böylesi bir hamle bizi parti olarak yıpratır’ görüşünü seslendiriyor. Siyasilerin bir kısmı da bakan Süleyman Soylu’nun yaylalar konusunda abartılı ve  eksik bilgilendirildiği görüşünü seslendirip; ‘Sayın bakanımıza olaylar gerçek olarak anlatılmalı. Tam bilgi verilmeli. Tüm yayla evlerini yıkmak yerine tüm evler doğaya uyumlu hale getirilecek. Belli bir proje dahilinde mecburi tadilata gidilecek. Bundan sonra da yayla da ev yapılmayacak şeklinde olmalı. Kaldı ki yaylalarda kaçak yapılaşma diye bir şey yok. Çünkü hepsi kaçak’ değerlendirmesinde bulunuyor.

BAKAN SOYLU BU TOPLANTILARI YAPMALI!

Trabzon’un önde gelen kişilerinden bakan Süleyman Soylu’ya öneri var. Bazı iş adamları bakan Süleyman Soylu’nun turizm toplantıları çerçevesinde gerek şoförler ve otomobilciler odası, gerekse turistik restoranların sahipleri ile toplantı yapması gerektiğini işaret ediyor. Arap turizminin bölge için çok önemli olduğuna vurgu yapan iş adamları; ‘Araplar bölgeden kaçırılmamalı. Darıltılmamalı. Fakat büyük yanlışlar yapıyoruz. Resmen soygun üzerine planlar kuruluyor. Bunların önüne geçilmeli. Sayın bakanımız konuyla ilgili yetkili oda başkanları, iş adamları ile görüş alışverişinde bulunarak bu tür olaylara karşı önlemler alınmasını sağlamalı’ görüşünü dile getiriyor. Yine bakan beyden küçük bir istek daha! Arap danışma büroları acilen oluşturulmalı!

DİLEKOĞLU’NUN ANKARA TEMASLARI VE TRABZONSPOR

Ankara’da temaslarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’yu ziyaret eden Ak Parti Trabzon il başkan vekili Hasan Dilekoğluve  il başkan yardımcısı  Enes Aslan,  bir kaç günlük ziyaretlerin ardından dün Trabzon’a döndüler. Dilekoğlu ve Aslan, bakan Soylu’nun dışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı olan Şeref Malkoç’u da makamında ziyaret ettiler. İkili ayrıca TBMM’ne giderek Trabzon milletvekillerine de ziyarette bulundular. Ankara ziyareti için konuşan Hasan Dilekoğlu, hem Trabzon hem de ülke meselelerini hasbihal ettiklerini ifade etti. Öte yandan il başkan vekili Dilekoğlu, Trabzonspor’a yapılan haksızlıklara da vurgu yaparak; ‘Trabzonspor camiası kenetlenmek zorundadır. Birbirimizi sevmesek dahi ortak paydamız Trabzonspor için güçlerimizi birleştirip, aynı dili konuşmamız gerekir. Birlik olmazsak üzerimize oynanan oyunların sonu gelmez’ uyarısında bulundu.

F. ÖZAK BÖYLE GÜNLERDE NEDEN SUSUYOR?

Faruk Özak neden susuyor? Trabzonspor’un hamilerinden olan eski bakan Özak, Trabzonspor’a karşı yapılan ağır haksızlıklara rağmen bir beyanat vermedi. Daha evvel bakan olduğunda 3 Temmuz şike olayları patlak vermesine rağmen tek cümle etmeyen Faruk Özak’ın böylesine kritik ortamlarda sessizliğe bürünmesi tepkiyle karşılanıyor! Özak’ın kim ya da kimlerden çekindiği merak ediliyor! Yeri geldiğinde ‘Trabzonspor’un futbolcusu, kaptanı, başkanı oldum’ diyen ve tüm kongrelere müdahil olan eski başkan ve eski bakan Faruk Özak’ın, camianın hakkının yendiği her ortamda, özellikle de camia dışından gelen hain planlar karşısında sus pus olması hayret ve ibret verici olarak değerlendiriliyor. Trabzon kamuoyu Özak’ın TFF ve hakemler hakkında çok sert ve kararlı bir açıklama yapmasını bekliyor. Hem Trabzonspor eski başkanı hem de eski bir spor bakanı olması hasebiyle!

TRABZONLU SİYASİLERE ÖNEMLİ ÇAĞRI

Trabzonspor’a oynanan kirli oyunlar sonrasında bir çok kişiyi dinledik. Gelişmeleri yakından takip ettik ve ediyoruz. Trabzon siyaset arenasına önerimiz şudur! Trabzonspor üzerinde oynanan bu karanlık oyunlar için oturduğunuz yerden açıklama yapmak yetmez! Trabzon’da ne kadar milletvekili, ne kadar belediye başkanı, ne kadar ilçe başkanı varsa hepsinin toplanıp Ankara’da omuz omuza vererek basın toplantısı yapmasını öneriyoruz. Trabzon siyasileri, ortak değer Trabzonspor adına Başkentte böyle bir gövde gösterisinde bulunmayı kendilerine asli görev saymalı.