1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kazan kaynıyor!

A+A-

‘ÖZAK-GÜMRÜKÇÜOĞLU İTTİFAKI’!

 

Önceki gün  bir dost sohbetinde bir arkadaşımız, Dortmund Günleri için yaptığımız eleştirel haberleri konu etti. Arkadaşımız, trabzonhaber.com.tr haber sitesinin Trabzon gündeminde çok önemli mesafe aldığını ifade ederek; ‘Çizginizden sakın sapmayın’ öğütünde bulundu. Teşekkür ettik. Konuyu Dortmund haberlerimize getirerek;  bu konuda sessiz çoğunluk olan kamuoyunun sesi olduğumuzu ifade etti. Arkadaşımız, Faruk Özak beyle ilgili şok bir iddiayı da dile getirdi. Ve devamla; ‘Faruk bey bu kentte hiçbir şeyden elini çekmez! Ne Trabzon ne de Trabzonspor’dan! Çünkü daha derin hesapları var!’ dedi. Faruk beyin şehirde irtifa kaybettiğini bundan böyle fazla bir hesabı olamayacağını söyledik! Arkadaşımız lafa girdi; ‘Evet çok irtifa kaybetti. Ancak mücadeleden vaz geçmedi. Büyük şehir belediye başkanı sayınGümrükçüoğlu ile ittifak halinde! Onun hesabı 2019  yerel seçimleri. Yani 70 yaşına merdiven dayamış olmasına rağmen Büyükşehire başkan olmayı hedefliyor.Bu enerjiyi hala kendinde görüyor’! dedi.  Arkadaşımız iyi bir siyasi bilgiye sahip olduğu ve çok iyi öngörüler taşıdığı için devam etmesini istedik: ‘ Faruk bey miadını doldurmuş olsa da, siyasette ona yer olmasa da buna rağmen adamları, 5.kol faaliyetine çoktan başladılar bile. İnce taktiklerle, sayın Özak’ın belediye başkanı olması gerektiğini ötede beride seslendirip, zemin hazırlıyorlar’! Arkadaşımıza sorduk! Tayyip bey buna geçit verir mi ?dedik. Devam etti: ‘Tayyip bey de, Süleyman Soylu bey de böyle bir projeye asla geçit vermezler. İşte bunu bildikleri için, parti tabanını bu fikre alıştırmaya, gündem oluşturmaya ve böylece yukarısını tabandan zorlamaya çalışacaklar!  Yani bir nevi ‘efendim siz istemiyorsunuz ama taban beni başkan görmek istiyor’ yolunu deneme niyetindeler. Ama göreceksiniz taban da destek vermeyecek bu oyuna. Çünkü tabanda belli çıkar gurupları hariç Faruk beyin desteği yok. O nedenle Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ile kol kola zaten. O ve ona yakın olan tabanı da yanına çekme hedefinde’! lafa girip tekrar soruyoruz! ‘Peki Faruk bey ve Orhan beyin bir birlerine bakışları nasıldır’? Arkadaşımız gülüyor ve devam ediyor: ‘ Çok güzel bir soru. Birbirlerini yeseler doymazlar aslında. Ancak ilginç ittifaklarda bulunmak zorundalar. İkisinin de partideki miadı dolduğundan birbirlerinden güç alma gayretindeler. Özellikle bir başka hedefleri de sayın bakan Süleyman Soylu. Çünkü genç bir adamın, hem de İstanbul’dan gelmiş bir adamın Trabzon patronajlığını ikisi de bir türlü kabullenemiyor. Bugüne kadar patronluğu kendileri yaptığından, adeta ‘Bu adam nereden çıktı’ ruhalitesindeler. Yani asıl amaçlardan biri de bu. Amaç Süleyman Soylu’yu yalnızlaştırmak’!  Arkadaşımız bir an susuyor! Devam et lütfen diyoruz! Ve son cümlesini söylüyor: ‘Hayır devam etmeyeceğim. Bu kadar yeter. Bak dostum son sözümü unutma! İhtirasın sonu yok ki’!

 

TRABZON ETKİNLİKLERİNİ KAÇ ALMAN ZİYARET ETTİ?

 

Almanya’nın Dortmund kentinde yapılan  ve amacın, ‘Trabzon’u Almanlara tanıtmak’ olduğu ileri sürülen etkinliklerinde,‘Almanların varlığımızdan haberdar bile olmadıkları’ şeklindeki iddialara birkaç gün evvel bu sütunlardan  yer vermiştik. Organizatörler, her ne kadar kendilerini aklamak adına, bir takım rakamlar açıklasalar da işin gerçek boyutunun hiç de öyle olmadığı ileri sürülüyor! Sıkı durun! Ak Parti içinde yer alan ve organizasyonun bir ayağı olan Büyükşehir belediyesine çok yakın isimlerin iddiasına göre, Almanya’da dört gün devam eden etkinlikleri sadece ve sadece 130 Alman uyruklu vatandaş ziyaret etmiş! Vallahi bu bizim değil, orada bizzat bulunan arkadaşların iddiası. Girişler biletli olduğu için özellikle ziyarette bulunan Alman uyruklular,  not edilmiş! Vallahi biz bilmiyoruz ama bizim bildiğimiz ve beklediğimiz, organizatörlerin ballandıra ballandıra anlattıkları vatan severlik(!), pardon hizmet(!) anlayışının ardından, icraatı görmek. Bunca masrafla Trabzon’u Almanlara tanıttığımıza göre, halkımız artık haklı olarak;  Alman turistlerde en az yüzde 20 artış,  birkaç Alman  iş adamının da  Trabzon’a yatırım yapmasını dört gözle bekliyor!

 

CHP’Lİ BEKAROĞLU: ‘O KANUN ÇIKARSA BİTERİZ’!

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Bekaroğlu, çayla ilgili iddialarda bulundu: “Türk çaycılığı bitirilmek isteniyor. Yapılan yeni çalışmalar ile orta vadede dünya çay tekellerine, erdoğanTürk çay sektörü peşkeş çekilmek isteniyor. Bu da bu bölgede çaydan geçimini sağlayan 1 milyona yakın insanı açlığa terk etmek olur. Bölge insanı göç etmek zorunda kalır. Ancak artık göç de çare değildir. Uyarıyorum buradan. Eğer Mesut Yılmaz olmasaydı, eğer bu güne kadar Tayyip Erdoğan engellemeseydi ÇAYKUR çoktan özelleşmişti. Ama öyle anlaşılıyor ki Sayın Cumhurbaşkanını ikna etmiş durumdalar ve çayla ilgili ciddi bir oyun oynanılıyor. Çay piyasası kanununu mutlaka ve mutlaka engellemek durumundayız. Bu çayın özelleştirilmesi ve orta vadede Türkiye çaycılığının bitirilmesi anlamına geliyor” dedi.

 

METİN ATASOY ÖZÜR DİLEDİ!

 

Trabzonspor eski başkan yardımcılarından ve eski başkan adaylarından Metin Atasoy herkesten özür diledi. Atasoy, Trabzonspor üzerine oynanan oyunlara dikkat çekmek ve tepki göstermek adına şu cümleleri kaleme aldı:  “Ey federasyon! Yedi kere şampiyon olup,ülkemize gururlar yaşattığımız için sizden özür diliyoruz! Ey hakemler! Organize olmuşcasına her maçta yaptığınız hak gasplerinize rağmen,sağduyumuzu muhafaza ettiğimiz için sizden özür diliyoruz! Ey siyaset! Hakkımızı,hukukumuzu korumanız,spor dahil ülkemizi doğru yönetmeniz için, yüzde 70 oy verdiğimiz için sizden özür diliyoruz! Ve ey ülkem! Bizlere ve sizlere sormadan, bu şehrin adını ‘TRABZON’ koydukları,o şehrin ürettiği ve bizlerinde onurla,gururla taraftarı olduğumuz ‘TRABZONSPOR’ birilerini rahatsız ettiği için herkesten özür diliyoruz”

 

ERSUN YANAL’I GETİRMEK İSTİYOR!

 

Düdük, Nevzat Aydın’ın elinde! Şok iddianın sahibi,  bizzat Trabzonspor yönetiminin içinde ki bazı  isimler.  İddiaya göre futbolun tek patronu Nevzat  Aydın! Sahibi olduğu internet sitesini 650 milyon dolara sattıktan sonra üne kavuşan Aydın’ın, Trabzonspor’a Haziran ayına kadar borç olarak, 3 milyon lira verdiği öğrenildi! Başkan yardımcısı  Aydın’ın borç olarak verdiği paradan dolayı başkan Muharrem Usta’dan tavizler aldığı ve futbolla ilgili konularda kararları kendisinin verdiği ileri sürülüyor.  Scaud ekibinde yer alan isimlerin  tamamına yakınını da  tek başına belirlediği ileri sürülen Aydın’ın, Hami Mandıralı’nın yerine Ersun Yanal’ı getirmek için yoğun bir gayret içinde olduğu seslendiriliyor!

 

TRABZON TRAFİK EKİPLERİNİ UYARIYORUZ!

 

Trabzon emniyet trafik ekiplerine uyarıda bulunmak istiyoruz. Ayasofya mahallesinden arayan sakinler, mahalle yolunda ki araç park edilmesinden bir hayli dertli. Ayasofya, Fatih mahalle yollarında araçların gelişi güzel park yaptıklarını dile getiren mahalle sakinleri özellikle Cumartesi günleri park sıkıntısının had safhada olduğunu söylüyor. Özellikle de esnaf bu durumdan bir hayli muzdarip görünüyor.