1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Pazartesi...

A+A-

ORTAHİSAR’IN PROJESİ GÖZ KAMAŞTIRDI

 

Ortahisar belediyesinin projesi 530 proje arasında 15.  olarak Expo Dünya fuar organizasyonuna davet edildi. ‘Eko park-Bitki Müzesi’ projesi, düzenlenen yarışmada  dünyanın dört bir yanından belediyelerin gönderdiği projelerle yarıştı. İlk 30 proje, Expo fuarına katılma hakkı elde edecekti. Karadeniz bölgesinden belediye bazında proje yarışmasına katılan tek belediye Ortahisar oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen 530 proje arasında, Trabzon Ortahisar belediyesinin projesi  on beşinci oldu. Özellikle başkan yardımcısı Erdoğan Beder’in nezaret ve kontrolünde yapılan proje, Nisan ayında Antalya’da yapılacak Expo Dünya fuarında sergilenecek. Başta Erdoğan Beder olmak üzere Trabzon’a bu gurur yaşatan, tüm emeği geçenlere ve Ortahisar belediyesine teşekkür ediyoruz.

 

SELAHATTİN ÇEBİ AÇTI AĞZINI YUMDU GÖZÜNÜ

 

Zaman Gazetesinin Kayyuma devredilmesi ve ardından Cemaatçi kadınların polisle yaşadığı olayların ardından, Fethullah Gülen ismi tekrar gündeme oturdu. Bazı medya organları, polisin  tavrını Ak Parti aleyhinde kullanmaya çalışırken, kimi kesimden de cemaate dönük ağır eleştiriler geliyor. Ortahisar belediye meclis üyesi ve belediye başkan vekili Selahattin Çebi’de,  Fethullah Gülen yanlıları için ağır bir yorumda bulundu. Başkan vekili Çebi’nin o cümleleri aynen şöyle: “Hangi mümin topluluğu bu işlerle uğraştı? Savaş ortamındaki Müslüman kardeşine yardım götürürken engel olacaksın! Ülkemize yapılan tarihi yatırımları engellemek için uğraşacaksın! Devlet meselelerini yabancı ülkelere servis edeceksin! PKK ile onun siyasi kanadı ile gizli görüşmeler açıktan destekler vereceksin! Ve senin adın cemaat, senin davan İslam olacak ! Asla ve asla! Senin adın casusluk davanda vatana ihanetten başka birşey değildir. Terör örgütünden daha hainsin, daha kalleşsin! Yeryüzüne gelmiş en büyük fitnesin! İslam dinine zarar veren zebanisin sen”!

 

AK PARTİLİ VEKİLLER İLÇE BAŞKANINI YALNIZ BIRAKTI

 

AK Parti Tonya İlçe Başkanı Mehmet Yakupoğlu'nun ağabeyi Vahdettin Karagöz  geçtiğimiz günlerde hayatını kaybetti.  Karagöz’ün cenazesi  önceki gün  Tonya Merkez Ulu Camiinde ikindi namazına müteakiben kılınan cenaze namazının ardından aile kabristanlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Merhuma Allah’tan rahmet diliyoruz. Olayın bir diğer yanı ise Ak Parti camiasının bu cenazeye ilgisizliği oldu. Ak Parti’nin etkin isimleri cenazeye katılmadığı gibi tek bir milletvekilinin de iştirak etmemiş olması dikkatlerden kaçmadı. Oysa böylesi günler, dava arkadaşlarına en çok sahip çıkılması gereken günlerdir. İnsan en zor anında acısını paylaşmak için dostlarını görmek ister. Zaten bu tür günlerde partinin önemli simalarının görünmemesi herkesin de dikkatini çekmiyor değil.

 

VOLKAN BOZ MİLLİYETÇİ CAMİAYA SESLENDİ

 

Milliyetçi Hareket Partisi Trabzon il yöneticilerinden Volkan Boz, MHP’de yaşanan görevden alma depremiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Boz, “Ülkücü iradeyi kurultay salonu yerine mahkeme salonuna gönderenler, kapattıkları teşkilatlara da kendileri gibi düşünen adeta birer kolları olan insanları göreve getirmişlerdir. Hani bir laf vardır, Haksızlığını anlayan insanlar en büyük cezaya çarptırılmış olurlar. Son senelerde ülkemiz genelinde hukuki bir hastalık var. Haksızlığı hak gösterme çabası hakim.Eğer demokrasinin olduğunu söylüyorsak kurultay toplanacak, ülkücü irade iktidar olacaktır. Ülkemizin içinden geçtiği bu zor süreçte, nüfusunun % 70’i milliyetçi -muhafazakar insanlardan oluşmasına rağmen, milliyetçi hareketi iktidara taşıyamayanlar, asil ihanet içerisinde olanlardır. Bu vesile ile değerli il başkanım ve içinde bulunduğum yönetim kuruluna teşekkür eder saygılarımı sunarım” dedi.

 

FARUK ÖZAK MAHKEMEYE VERDİ!

 

Bayındırlık ve İskan eski Bakanı Faruk Nafiz Özak,  Trabzonspor eski başkan adayı Metin Atasoy hakkında savcılığa 5 sayfadan oluşan bir şikâyet dilekçesi gönderdi. Özak, avukatı Selim Burak Özdemir aracılığıyla savcılığa gönderdiği dilekçesinde, Metin Atasoy’un sosyal paylaşım sitesi facebook üzerinden ve basın toplantılarında kendisine hakaret ettiğini, iftara attığını, halkı kin ve düşmanlığa sevk ettiğini ve şiddete neden olabilecek açıklamalar yaptığını ileri sürdü. Özak, eski dostu Metin Atasoy hakkında dört ayrı davadan şikayetçi olup, Atasoy’un cezalandırılmasını istedi. Özak’ın eski dostu Atasoy’un kızını işten attırdığı iddiası ile Metin beyle aralarının açıldığı ileri sürülüyor! Kısacası herkes dikkatli olmalı. Faruk bey herkesi, her yerden takip ediyor! Haberiniz ola!!!

 

AKYAZI’NIN İPOTEĞİNİ KALDIRMA HAREKATI!

 

Eski Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Denizbank’a kredi karşılığında ipotek ettiği Akyazı Stadı isim hakkının ipotekini kaldırmak için Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta harekete geçti. Usta, Ziraat Bankası'ndan çekilecek olan uzun vadeli geri ödemeli krediyi aldıktan sonra Denizbank'a ödemeyi yaparak ipoteği kaldıracak. Daha sonra da isim hakkı ipotekli olduğu için firmaların düşük fiyat teklifleri kırılacak. Bu sayede Trabzonspor bir taşla iki kuş vuracak. Akyazı için Turkcell ve Samsung’un en güçlü iki aday olduğu konuşuluyor.