1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Çarşamba...

A+A-

CUMHURBAŞKANI GELEMEDİ! SÜRPRİZ OLABİLİR!

 

Trabzon’umuz ve ülkemizin ilim ve irfan hayatının temel direklerinden değerli insan Ahmet Yaşar hoca efendi, rahmetli eşinden bir gün sonra Rahmeti Rahmana kavuştu. Nur içinde yatsın!  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakinen görüştüğü ve vefatından büyük üzüntü duyduğu Ahmet Yaşar hoca efendi için Trabzon’a gelmeyi düşünen Erdoğan’ın, yoğun proğramları vesilesi ile son anda gelemediği  ifade edildi.Ancak Cumhurbaşkanı son anda bir sürpriz yapabilir mi? Bu da beklenmiyor değil!  Bugünkü cenaze törenine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı sayın Süleyman Soylu iştirak edecek. Uzun yıllar sabır ve sebatla sürdürdüğü irşad faaliyetleriyle, temayüz etmiş değerli hoca efendiye Allah rahmet,değerli ailesine,sevenlerine, dost ve bağlılarına sabr-ı Cemil ihsan etsin.

 

MUSTAFA BEKAR’IN İDDİALI MESAJLARI

 

Trabzon Ortahisar Ziraat Odası başkanlığının birinci olağan genel kurulunda başkan seçilen Mustafa Bekar ve yönetimi mazbatalarını aldı.Bekar, konuşmasında Ortahisar’ı örnek bir ilçe yapacaklarını belirterek, “Aldığımız sorumluluğun ne kadar ağır olduğunun bilincindeyiz bu sorumluluğun üstesinden ekibimizle yüzümüzün akı ile çıkacağımıza inancım tamdır” dedi.Başkan Bekar, amaçlarının tarımla iştigal eden çiftçilerin sorunlarına yardımcı olmak olduğunu, her zaman onların sesi, kulağı olma azmi içerisinde olacaklarını belirterek, Ortahisar Ziraat Odasını, Trabzon ve Ortahisar ilçesine yakışır örnek bir oda konumuna getireceklerin ifade etti.Ortahisar’ın ilk Ziraat Odası başkanı Mustafa Bekar ve arkadaşlarını tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.

 

DOKTOR DEDİĞİN BÖYLE OLMALI!

 

Trabzon Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi hastanesine düşen bir hastadan aldığımız mektubu sizlerle paylaşmak istiyoruz:‘Başhekim Yardımcısı Dr. Levent Karanis beye gittim. Sıkıntılarımı anlattım. Levent bey benim tüm tetkik ve tedavilerimle ilgilendi.Bu bir yana yanına gelen tüm hasta ve hasta yakınlarına davranışı ile ilgisi ile mütevaziliği ile beni doğrusu şaşırttı. Türkiye’mizde Trabzon’umuzda tüm görevliler, Levent bey gibi pozitif olsa, inanın hastaların tedavileri daha da hızlanacaktır. Kendisine teşekkür etmek için bu mektubu  yazıyorum. Allah ondan ve bu hastaneleri yapanlardan razı olsun.’

 

SPORSEVERLER ÜZERİNDE YAPILAN ANKETTE İLGİNÇ SONUÇLAR!

 

AREDA  Araştırma şirketi tarafından, futbol hakemlerine yönelik bakış açısını ortaya koymak ve çözüm önerileri üretmek amacıyla  bir araştırma anketi yapıldı. Olaylı  Galatasaray- Trabzonspor  maçından esinlenerek yapılan araştırma 18 ve 65 yaş üzeri rastgele seçilen kişiler üzerinde gerçekleştirildi. Trabzonsporlu futbolcu Salih Dursun’un hakem Deniz Ateş Bitnel’e kırmızı kart göstermesi ile gündemi meşgul eden hakemler hakkında düzenlenen araştırmadan çıkan sonuçlar bir hayli yankı uyandıracak cinsten.“Sizce hakem hatalarını etkileyen gizli güçler var mıdır?” sorusuna yüzde 64 oranında evet cevabı çıkan araştırmada, “Hakem hatalarının insani olduğu ve kasıtlı olmadığına katılıyor musunuz?” sorusuna da yüzde 56 oranında ‘hayır’ cevabı verildi. Vatandaşların, hakemlerin kasıtlı olarak yanlış karar verdiği şeklinde bir düşünce içerisinde olduğunun ortaya çıktığı araştırmada, bunun nedeninin sırayla yüzde 27 oranında TFF, yüzde 21 oranında MHK, yüzde 20 oranında spor kulüpleri, yüzde 13 oranında bahisle ilgili kişiler, yüzde 11 oranında ise medya olduğu cevaplarına ulaşıldı.

 

M. USTA,  HACIOSMANOĞLU’NA GÖNDERME Mİ YAPTI?

 

Trabzonspor başkanı MuharremUsta’nın  Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladığı mesaj sosyal medyanın bir bölümünde farklı algılandı. Başkan Usta, sosyal medya hesabından yayınladığı Kadınlar Günü mesajında “Sırf cinsiyet üzerinden kadını aşağılayan sorunlu beyinlerden kurtulmamız ümidiyle tüm kadınlarımıza derin saygılarımızla” ifadelerini kullandı.Usta’nın Kadınlar Günü mesajı destek bulurken aynı zamanda eski başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’na da gönderme yaptığı yorumlarına neden oldu. Bilindiği gibi  eski başkan Hacıosmanoğlu, hakemlerin Avni Aker’de tepki gösterildiği olaylı Gaziantepspor maçı sonrası ‘Kadın gibi yaşamayacağız, gerekirse adam gibi öleceğiz” açıklaması  yapmıştı.