1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Perşembe...

A+A-

GÜMÜŞHANE’DE ŞOK EDEN OPERASYON!

 

Gümüşhane’de dev operasyon. Üniversiteli kız öğrencilerle ilişkiye girip, pazarladıkları iddiasıyla ‘zenginler çetesi’ olarak adlandırılan 25 kişilik iş adamı gurubunun göz altına alınarak sorguda oldukları öğrenildi. İddiaya göre polis dinlemesine takılan ve uzun zamandır takip edilen çete mensuplarının, para karşılığında üniversiteli öğrencilerle alem yaptıkları ve sonra da genç üniversiteli kızları arkadaşlarına servis ettikleri bilgisine ulaşıldı. Polisin uzun takibatı sonrası 25 iş adamı göz altına alındı. İddiaya göre Gümüşhanespor’da geçmiş yıllarda başkanlık yapmış eski bir başkanın iki ağabeyinin de içinde olduğu ve bu iki kardeşten birinin göz altına alındığı diğerinin de yurt dışına kaçtığı ileri sürüldü. İşin ucunun siyasilere dayanacağı dillendirilen olayın, özellikle siyasi anlamda bazı kimselerin görevden alınmasına yol açacağı konuşuluyor.

 

MAÇKA YENİ İDDİALARLA ÇALKALANIYOR!

 

Trabzon’un Maçka ilçesi ile ilgili çalkantılar bitmek bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde ilçede ki vefat eden kişilerin vefat ilanlarının belediyeden anonslarını kişilere göre yapılıp yapılmaması olayından sonra şimdi de başkan Koray Koçhan’ın belediye işçilerini kendi işlerinde kullandığı ileri sürülüyor. İlçe belediyesinde görev yapan bazı meclis üyelerinin iddiasına göre belediye başkanı  Koray Koçhan, Hamsiköy’de yaptırdığı inşaatında belediye işçilerinin bazılarını kullanırken, başkan Koçhan’ın Trabzon Atatürk Köşkü civarında ki villasına da yine belediyeye ait temizlik işçilerini gönderdiği iddia ediliyor. Başkan  Koçhan  böyle bir şeyin olmadığını ileri sürerken, bazı vatandaşlar ve bir kısım meclis üyesi bu iddiayı güçlü bir şekilde seslendiriyor.

 

BİR KUL İÇİN EN GÜZEL GÜN

 

Trabzon’un manevi önderlerinden Ahmet Yaşar Hoca efendi tedavi gördüğü Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde önceki gün yaşamını kaybetmişti. Ahmet Yaşar Hoca efendinin cenazesi dün Trabzon İskenderpaşa Camii’nde kılındı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun da Ankara’dan geldiği cenaze törenine  binlerce vatandaş katıldı. Yani Trabzon küçük mahşeri sanki yaşadı. Ne muhteşem bir yolculuktu bu! Türkiye’nin dört bir yanından gelen binlerce kişinin hep bir ağızdan; ‘Razıyız-şahidiz-helal olsun’ şeklindeki haykırışları bir kul için ne muhteşem bir durumdu öyle! Ve ey inanlar, bir düşünün! Hoca efendinin ölümünden birkaç gün evvelde eşi Rahmet-i Rahmana kavuşmuştu. Ne dersiniz? Acaba bu dünyasını sadece Rabbine kulluk ve  irşat etmekle geçirmiş hoca efendi ile eşini, Allah kimsenin eline bırakmadan ve ahirette hemen kavuşmalarını sağlamak adına almış olabilir mi? Her şeyin kudreti elinde olan Allah  her ikisini de o dünyada da ayırmadı mı dersiniz? Allah onlardan razı olsun. HakTeala Rahmetiyle muamele etsin.

 

“PİYASADA YAPRAK OYNAMIYOR! ARAPLARI BEKLİYORUZ”!

 

Dün Trabzon’un genç iş adamlarından Saral Gayrimenkulün sahibi Semih Sarıalioğlu ile beraberdik. Semih bey genç ve kısa zamanda mesafe almayı başaran iş adamlarımızdan birisi. Semih beyle sohbetimizde ekonomik sıkıntılar gündeme geldi. Sarıalioğlu piyasanın iki aydan beri inanılmaz bir durgunluk içinde girdiğini ve paranın dolaşmadığını ifade ediyor. Semih bey devamla; “ Özellikle gayrimenkul alım satımları tamamen durmuş gibi. Bir çok inşaatçı arkadaşımızda dert ağlıyor. Oysa daha 6 ay evveline kadar ülkenin en dinamik sektörü Gayrimenkul-inşaat sektörüydü. Şimdi yaprak oynamıyor. Herkes inanın ki Arapların bir an evvel gelmesini dört gözle bekliyor” dedi.

 

A TAKIM VE PİLOTTA BÜYÜK SIKINTI!

 

Trabzonspor parasız mı? 5 Aralık 2015 tarihinde göreve gelen Trabzonspor yönetimi aynı hafta futbolcuların geçmişten alacakları ile ilgili olarak önemli miktarda ödeme yapmıştı. Kulübe yakın kaynaklardan sızan bilgilere göre futbolculara yaklaşık üç aydır tek kuruş ödeme yapılmadı. Kulüp kaynakları sadece A takım oyuncuları için değil 1461 Trabzon takım oyuncularına da hiçbir ödemede bulunulmadığını ileri sürüyor. Öte yandan başkan Muharrem Usta’nın özellikle siyasi kesimlere dert yanıp, Ziraat Bankasından istenilen 250 milyon liralık kredinin hızlandırılmasını istediği ve kredinin çıkması ile birlikte ödemelerin yapılacağı  öğrenildi.

 

MUHARREM USTA’YA SALİH DURSUN ÇAĞRISI!

 

Salih Dursun’un durumu ile ilgili G. Saray’ın Trabzonspor’a ilettiği teklif basın organlarınca yazılıp çizildi. Burak Yılmaz’ın satışından gelecek paranın yüzde 25 ‘ini alması gereken Trabzonspor, yıldız oyuncunun Çin ligine transfer olmasıyla 1milyon 750 bin Euro almaya hak kazandı. Bu parayı Trabzonspor’a ödemek istemeyen Sarı Kırmızılılar, Trabzonspor’a Salih Dursun’un bonservisini vermeyi önerdi. Kamuoyunda ‘Salih için bu paradan vaz geçilmeli mi’ tartışmaları başlarken, özellikle sosyal medyadaki Trabzonsporlu taraftarların verdikleri tepkiye dikkat edilmemesi gerektiğinin altı çizildi. Trabzon siyasetinin ve spor camiasının önde gelen isimleri; ‘Bonservisi için pazarlık yapılmalı. Ancak ne olursa olsun Salih Dursun’un bonservisi alınmalıdır. Salih Trabzon’a  bu saatten sonra emanettir. Onu sahipsiz bırakmak bu camiaya yakışmaz’ yorumunda bulunarak kulüp başkanı Muharrem Usta’yı oyuncuyu mutlak sahiplenmeye davet ediyor.