1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Cuma...

A+A-

 ‘DERİN TRABZON’ TRABZON’A GELECEK HİZMETLERE

ENGEL OLMAYA DEVAM EDİYOR

 

(Yorum haber)Şehir Hastanesi konusunda Trabzon’da belli odakların kasten tartışma başlattıkları ileri sürülüyor. Geçmişte  Akyazı Stat projesine karşı çıkan kesimin şimdi de Şehir Hastanesi konusunda ‘orası olmaz’ şeklinde bilinçli bir kampanya başlattıkları iddia ediliyor. Trabzonspor içinde yıllarca kendini gösteren ve halen göstermekte olan bu yapı, Trabzon’un doğu yakasından yetişip Trabzon’a siyasi ve sportif hizmet etmek istediğinde önünü kesmek için her türlü fırsatı kolluyor. Dün  NuriAlbayrak’ın Akyazı projesine Erdoğan Bayraktar’ın önderlik etmesine engel olmaya çalışan zihniyetin, bugün  bakan Süleyman Soylu’nun şehir hastanesi için kararlı duruşundan rahatsız olduğu gözlemleniyor. Yani Trabzon’a gelecek yatırımlar, yine Trabzonlu denilenler tarafından kesilmeye çalışılıyor. Ak Parti il yönetiminin de şehre gelecek yatırımlar  konusunda, bakan Süleyman Soylu’nun gayretlerine destek vermesi gerekirken, birkaç kişinin boş yere çıkarmaya çalıştığı gürültüye karşı sessiz kalması  düşündürücü bir başka taraf olarak dikkatlerden kaçmıyor.  Kısacası Trabzon ilinin doğu ilçelerinden yetişen siyaset ve spor adamlarının önü, ‘Derin Trabzon’ tarafından kesilebilmesi için  can havli ile Hacivat- Karagöz oyunları son sürat oynanmaya devam ediyor.

 

REKTÖR BAYKAL’IN O SÖYLEMİNE BAKAN SOYLU’NUN YORUMU

 

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal’ın çevresine ‘Bakanımız Süleyman Soylu beni destekliyor’ dediği öğrenildi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanı Süleyman Soylu’ya rektörün bu açıklaması bildirilmiş. Yani bakan bey bu açıklamadan haberdar edilmiş. Bakan Süleyman Soylu ise; ‘ Yapmayın Allah aşkına. Beni bu işlere bulaştırmayın. Ben kimsenin safında değilim. Seçim yapılır ve biter. Takdir sayın cumhurbaşkanımızındır’ diyerek tepki göstermiş. Öte yandan Rektör Baykal’ın  4 yıldır kabuğuna çekilip, şehirden kopuk görüntüsünün ardından  seçim üzeri şehirle bütünleşme çabaları da ; ‘Hayırdır rektör bey 4 yıl uyudu da şimdi mi uyandı’ şeklinde yorumları da beraberinde getirdi.

 

68 MUHTAR VAR! DERNEĞİN ÜYE SAYISI 32!

 

Of Muhtarlar Derneği neden sıkıntılı? Of muhtarlarının sayısı 68 olmasına rağmen, dernekte kayıtlı üye sayısı 32’y e düştü. Üye sayısının, muhtar sayısının yarısının altına düşmesi, Of’ da muhtarlar derneğini tartışılır hale getirdi. Muhtarların bir kısmı,  dernek başkanı ve yönetiminin, kongre kararı almasını bekliyor. Edinilen bilgiye göre kongre kararı alınmazsa en az 15-20  muhtarın daha Of muhtarlar derneğinden ayrılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Öte yandan Of Muhtarlar Derneğinin, Federasyonları olan Trabzon ve Türkiye Muhtarlar Derneğine kayıtlı olmadığı ileri sürülüyor. Of Muhtarlar Derneği için bazı muhtarlar; ‘ ya kongre yapacak yada yeni bir muhtarlar derneğini kuracağız’ şeklinde görüş belirtiyor.

 

UMUT VE YAŞAM DERNEĞİNDEN ANLAMLI BİR ADIM DAHA

 

Trabzon Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki ve arkadaşları önemli bir organizasyona daha imza atıyor. Samsun’da kansere karşı mücadele veren ve mücadelesini verirken resim kursuna gidip ortaya çıkardığı müthiş eserleri tablolaştıran Nejla Yılmaz’ın sergisi 18 Mart 13.30’da (Bugün) Hamamizade İhsan Bey kültür merkezine geliyor.Başkan Baki, tüm Trabzonluları sergiye davet ettiğini söyleyerek, ’33 tabloyu sergileyeceğiz aynı zamanda da tablo satışlarından elde edilecek olan gelir kanser hastalarının sosyal etkinliklerinde kullanılmak üzere derneğimize kalacak.Nejla hanıma çok teşekkür ediyoruz. Çalışmalarımız maddi ve manevi olarak devam ediyor, bu sergiye yapacağınız katkı kanser hastalarına moral ve motivasyon olacaktır’ dedi. Baki ve yönetimi geçen yılda kanser hastalarını 3 boyutlu resim kursuna göndermiş, yapılan eserleri de sattırarak yapanlara gelir sağlamıştı.

 

SCOUT EKİBİ İZLEMEYE GİTTİ

OYUNCU YEDEK SOYUNDU!

 

Futbolcuyu izlemeye gittiler! Ancak o maçta oyuncu yedek kulübesinde oturdu! Trabzonspor Scout ekibinin ilk icraatı! Bordo Mavili kulübün başkanı Muharrem Usta’nın övgüyle söz ettiği Scout ekibinin izlemeye aldığı oyunculardan birinin Avusturya milli takımının 29 yaşındaki hücum oyuncusu Martin Harnik olduğu öğrenildi.  Almanya’nın Stutgart takımında forma giyen ve sezon sonu sözleşmesi bitecek olan tecrübeli futbolcunun şu ana kadar 15 maçta 2 gol kaydettiği ve sağ hücum ile santrafor oynayabilme özellikleri taşıdığı öğrenildi. 2013 yılında piyasa değeri zirve yapan oyuncunun son iki sezonda müthiş bir düşüş yaşadığı ve sık sık sakatlıklarla boğuştuğu öğrenildi. Oyuncu bu sezon tam 9 maç sakatlıklardan dolayı forma giyemedi. Trabzonspor Scout ekibi adına görevlendirilen bir yetkilinin  geçen hafta oyuncuyu izlemek için Stutgart’ın maçına gittiği  fakat tecrübeli oyuncunun yedek kulübesinde oturması nedeniyle izleme şansı bulamadığı ve Almanya’dan eli boş döndüğü öğrenildi.

 

TRABZONSPOR’DA TWITTIR KRİZİ!

HEDEFTE ALİ RIZA EGEMEN Mİ VAR?

 

Trabzonspor yönetiminde neler oluyor? Başkan Muharrem Usta’nın İstanbul’daki yöneticilerine danışarak iş yapması ve Trabzon’da ki yöneticilerin bundan rahatsızlık duyması Trabzonspor yönetiminde ipleri gerdiği gibi söylentileri de beraberinde getiriyor. İddiaya göre Nevzat Aydın’a en fazla tepki gösteren ve  yapılanları sık sık sorgulayan tek isim Dr. Ali Rıza Egemen! Egemen’in ‘sık sık sorgulayan’ tavrının İstanbul’da ki isimleri rahatsız ettiği ve başkan yardımcısı Nevzat Aydın’ın da başkan Muharrem Usta’ya; ‘Bu adamı susturmalısın. Dr. Ali Rıza twıttırda başka isimle hesap açarak yönetimimizi eleştiriyor’ şikayetinde bulunduğu ifade ediliyor. Dr. Ali Rıza Egemen’in Nevzat Aydın tarafından başkana şikayet edilmesi ise Trabzon kanadında gerginliği daha da artırdı. İsminin verilmesini istemeyen bir yönetici ise; ‘ Ali Rıza böyle bir şey asla yapmadı ve yapmazda! Fakat Nevzat Aydın, daha rahat hareket etmek için onu ekarte etmeye çalışıyor. Hatta biz şöyle düşünüyoruz. Nevzat Aydın sahte twıttır  açıp suçu Ali Rıza’nın üzerine atıyor. Belki de o hesap bizzat Nevzat beye ait’ şeklinde konuştu!