1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Çarşamba...

A+A-

AK PARTİ BU İDDİALARI ARAŞTIRMALI!

 

Trabzon’un Maçka ilçesi çalkalanmaya devam ediyor. Belediye başkanı Koray Koçhan’la ilgili olarak kısa zamanda birçok iddia ortaya atıldı. Maçka Ak Parti için son derece sıkıntılı olmaya başladı. Başkan Koçhan’ın belediye işçilerini kendi inşaatında çalıştırdığı iddiaları, bazı vatandaşların cenaze ilanlarının belediye hoparlöründen halka duyurusunun yapılmasına rağmen bazı vatandaşların ilanlarının okunmaması gibi iddialar gündeme bomba gibi düşmüştü. Son olarak Maçka kaymakamlığı tarafından  yapılan ve Maçka’nın yüksek bir tepesine konuşlandırılan bayrak direği ile ilgili spekülasyonlar  bitmek bilmiyor. Başkan Koçhan’ın ilçe kaymakamını protesto için  açılış törenine katılmadığı, bazı amirleri de törene katılmaması konusunda ikaz ettiği ileri sürülüyor. Ak Parti il yetkililerini, vekilleri ve bakan Süleyman Soylu’yu uyarıyoruz. Maçka Ak Parti’nin başına iş açacak gibi duruyor. Belediye başkanı bu iddialar konusunda sorgulanmalı! Ak Partili oldukları halde bu iddiaları dile getiren vatandaşlarda yerinde dinlenmeli!

 

BÜYÜKŞEHİR SAĞLAMLAR İNŞAATA SORUŞTURMA İSTEDİ

 

Sağlamlar inşaat ile hangi büyükşehir meclis üyesinin sorunu var? Büyükşehir belediyesinin etkili isimlerinden olduğu ileri sürülen meclis üyesinin, Sağlamlar inşaatın Kaşüstü mahallesinde 7 dönüm arazi üzerine kuracağı inşaatla ilgili gerekli izni verdirmediği iddia ediliyor! Sağlamlar inşaatın 7 dönümlük arazisi Kaşüstü mahallesinde. Söz konusu meclis üyesinin ise 5 km mesafede Yalıncak köyünde arazisi olduğu ve ‘ Benim arazimin önü kesilir’ diyerek,  Sağlamlar inşaatın ruhsatını bir yıl evvel durduğu ileri sürülüyor. Sağlamlar inşaat yaklaşık bir yıl aradan sonra büyük uğraşlar sonucu ruhsatı yeniden aldı. İddiaya göre bu kez Büyükşehir belediyesinin valiliğe bir yazı göndererek, söz konusu firma ile ilgili  soruşturma açılmasını istediği ve valiliğinde bu soruşturmaya izin verdiği öğrenildi.   Söz konusu mahallede bir çok yüksek katlı inşaat alanları bulunmasına rağmen Sağlamlar inşaat ile uğraşılması dikkatlerden kaçmıyor!

 

CHP’DE YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU

 

CHP Trabzon Gençlik Kollarında görev değişimi yaşandı. CHP Trabzon Gençlik Kolları İl Başkanı Mustafa Erdi Çakır, Merkez Yönetim Kuruluna seçilmesi sonrasında görevinden ayrıldı. 14. Olağan Gençlik Kurultayında MYK’ya seçilen Çakır’ın yerine ise Trabzon’da, Olağanüstü İl Gençlik Kongresi yapıldı. Yapılan Kongrede Ortahisar Gençlik Kolları Başkanı Dursunali Temel, rakiplerine üstünlük sağlayarak Trabzon il Gençlik Kolları Başkanı Seçildi. Görevine başlayan  Temel, CHP’yi Trabzon’da en üst noktalara taşımak için gençlik olarak çalışacaklarını kaydetti.

 

O MENAJER BAŞKANA DAYATMA MI?

 

Edindiğimiz bilgiye göre Trabzonspor başkanı Muharrem Usta ve ekibini transfer konusunda menajer Metin Korkmaz yönetiyormuş! Bir önceki dönemin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu’nun da vaz geçemediği isim olarak dikkat çeken Metin Korkmaz’ın, mevcut başkan Muharrem Usta ile transfer konusunda sıkı fıkı olduğu ve yönlendirmeleri yaptığı ileri sürülüyor. Hatta G. Antepspor’dan transfer edilen Muhammet Demir transferini de başkan Muharrem Usta’ya Metin Korkmaz’ın yaptırdığı iddia ediliyor. Oyuncunun menajeri Batur Altıparmak’ın bu transferde devre dışı bırakıldığı da gelen iddialar arasında. Peki Metin Korkmaz kimin ya da kimlerin adamı? İddiaya göre Metin Korkmaz, bir önceki başkan Hacıosmanoğlu’na da bugünkü başkan Usta’ya da, siyasilerin, özellikle de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yakın çevresinin dayattığı bir isim!!!

 

LUCESCU KONUSUNDA BAŞKANIN YAKINI ANLATTI!

 

Basın organlarında yeniden Lucescu ismi yazılıp çiziliyor. Trabzonhaber.com.tr olarak ligin devre arasında Rumen hoca ile prensip anlaşmasına varıldığını yazmıştık. Daha sonraki süreçte bir çok basın organında bu transferin olumsuz sonuçlandığı yazıldıysa da biz haber sitemizde Lucescu işinin bitmediğini sezon sonu iki tarafın bir araya yeniden geleceğini yazdık. Başkan Muharrem Usta’nın ailesinden birisi ile konuştuk dün! Anlattıklarını aynen veriyoruz: “ Lucescu hala bir numaralı adaydır. Lucescu ile her konuda el sıkışılmıştır. Rumen hocanın isteği ile sorun varmış gibi gösterildi. Çünkü Ukrayna’da zor durumda. Çok büyük bir terslik olmazsa Lucescu yeni sezon takımın başında olacak. Sorun çıkacağını düşünmüyorum. Eğer çıkarsa da İtalyan bir teknik adam gelir kanaatimce”!

 

ÖNEMLİ SENDİKALAR TRABZON’DA BULUŞTU

 

Avrupa sendikalar konfederasyonun yönettiği, Türkiye’den Hak-iş, Türk-iş ve Disk’ebağlı işçi temsilcilerinin ve AB’ den Danimarka, İtalya, Fransa, Polonyalı sendikacıların katıldığı,‘GENÇ İŞÇİLER’ projesinin Trabzon eğitimi   Trabzon’da başladı. Dün Usta Otel’de başlayan etkinlik 25 Mart Cuma günü sona erecek.