1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Perşembe...

A+A-

TRABZON’UN GURURUYDU! ŞİMDİ DÖKÜLÜYOR!

 

KTÜ  Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi şu an bölge hastaneleri içinde en çok şikayet edilen sağlık kurumu konumunda. Hastanenin odaları içler acısı! Hastaya hizmet bakımından önemli şikayetler var. İlgisizliğin had safhada olduğu iddia ediliyor. Sağlık alanında bunca yenilik olurken, KTÜ Tıp Fakültesinde hala eski usulden hizmet anlayışı, geri kalmışlık dikkatlerden kaçmıyor. Bölge hastanesi olmasına rağmen Tıp Fakültesinin ihtiyaçlara cevap veremiyor olması hastanenin özelliğini yerle bir ediyor. Ayrıca son dönemlerde hastaneden önemli hekimlerin ayrıldığı ve hekimlerin asıl ayrılış sebebinin yönetimin tavrı ve uygulamalarından kaynaklandığı iddia ediliyor. Trabzon’un göz bebeği kuruluşlarından birisi olan Tıp Fakültesi konusunda, yetkililerin  bir an önce harekete geçmesi bekleniyor. 

 

CEVDET ERDÖL: ‘TRABZON’U DAHA DA GÜÇLENDİRECEĞİZ’!

 

Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi , Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi  Hastanesi’ne ilk planda toplam 8 akademik kadro tahsis edildi. Tahsis edilen kadroların dağılımı şöyle; Trabzon Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Doçent Doktor Kadrosu:2, Yardımcı Doçent Doktor Kadrosu:1. Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Ve Damar Cerrahisi Eğitim Ve Araştırma Hastanesi, Doçent Doktor Kadrosu: 3, Yardımcı Doçent Doktor Kadrosu: 2. Dün Telefon sohbeti yaptığımız Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Cevdet Erdöl, “2015 yılında Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Bilimleri Üniversitemiz arasında imzaladığımız protokolle 55 eğitim ve araştırma hastanesi, aynı zamanda üniversite hastanesi statüsü kazandı. Tecrübe paylaşımına olanak sağlayan protokol, uygulamalarda kolaylık ve bir dizi yenilik getiriyor. Buna göre, üniversitemizin öğretim üyeleri Sağlık Bakanlığı hastanelerinde hizmet sunabilecek. Sağlık Bakanlığı hastanelerinde görevli profesör ve doçentler de Sağlık Bilimleri Üniversitesi kadrolarına atanabilecek. Eğitim ve araştırma hastaneleri, eğitim ve hizmet sunumu standartları açısından daha güçlü hale gelecek’ dedi.

 

ESKİ VEKİL GÜNDEMİ DEĞERLENDİRİYOR

 

Trabzon eski milletvekili Asım Aykan, Brüksel’de yaşanan terör olayının ardından ABD’nin takındığı tavrı eleştirdi. Aykan şu görüşleri dile getirdi:  “Fransa'da terör olayından sonra kenetlendiniz.Şimdi Belçika için ayni duyarlılığı tekrarlıyorsunuz.Güzel,teröre karşı mutlaka tavırlı olmalıyız. Ama çifte standarttan hiç vaz geçmiyorlar! Amerika 26 Mart’a kadar bayrakları yarıya indiriyor.Aynı tas, aynı hamam! Hıristiyan ve Yahudi öldüğünde  kıyamet kopuyor.Müslüman öldüğünde göstermelik kınama ile her şey geçiştiriliyor. Terörün tek sebebi sizin rezil politikalarınızdır ey Batı.PKK bizim Can'ımızı yakıyor, sizin  himayenizde  mum yakıyor.Kendinizi akıllı,bizleri delimi sandınız? Yüzsüz utanmazlar!”

 

MUHARREM USTA’YA ‘SALİH’ DAYATMASI MI?

 

Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’ya Salih Dursun konusunda telkinde bulunulduğu iddia edildi. Kulüp içinden sızan bilgiye göre Kulüpler Birliği Başkanı Yüksel Gümüşdağ, TFF Başkanı Yıldırım Demirören  başta olmak üzere sporun içine girmiş bazı siyasi çevrelerin, Trabzonspor başkanı Muharrem Usta’ya  ‘Salih Dursun G. Saray maçında yanlış yapmıştır. Onu sahiplenmeniz yanlış olur. Bu sahiplenme otoriteye karşı bir adım olur. Salih’le sözleşme uzatmamanız hayrınıza olur’ manasına gelen bir takım telkinlerde bulunulduğu iddia edildi.  G. Saray maçından sonra Salih Dursun’u yanına alarak basın toplantısı yapan Trabzonspor başkanı Muharrem Usta o günlerde; ‘Bu çocukla süresiz sözleşme imzalayacağız. Onu sahiplenmek boynumuzun borcudur’ şeklinde açıklama yapmıştı. MHK ve TFF hakkında yaptığı çıkışların ardından geri adım atmasıyla dikkat çeken Trabzonspor başkanı Usta’nın Salih Dursun konusunda nasıl bir karar vereceği merakla bekleniyor!

 

TEKELİOĞLU BU NEDENLE Mİ GÖREV KABUL ETMEDİ?

 

1461 Trabzon yönetiminin üç gün evvel Sebahattin Akpınar’ın görevine son vermesine rağmen futbol direktörü Yılmaz Büyükaydın’a takıldığını ve son kararı Muharrem Usta’nın vereceğini önceki akşam okurlarımızla paylaşmıştık! Dün ise Muharrem Usta, 1461 yönetiminin aldığı karara uyulması talimatı vererek üç günlük krizi aştı. 1461 Trabzon yönetiminin ise Sadi Tekelioğlu’na teklif sunduğu ancak Tekelioğlu’nun bu teklifi kabul etmediği ileri sürüldü. İddiaya göre Tekelioğlu, 1461 Trabzon için teklif edilen teknik adamlığı, alt yapı sorumluluğundan feragat ettirilme operasyonu olarak düşündüğünden teklife ‘evet’ dememiş! Yani kurt hoca kendisine bir operasyon planı olabileceği düşüncesi ile gelen teklifi anında reddetmiş!