1. HABERLER

  2. KULİS

  3. Kaynar Kazan
Kaynar Kazan

Kaynar Kazan

Kaynar Kazan-Cuma...

A+A-

ERDEM ŞEN TAKDİR KAZANIYOR!

 

Arsin belediye başkanı Erdem Şen önceden ilçede çok eleştirilirdi. 12 yıldır Arsin’de belediye başkanlığı görevini yürüten Şen’in özellikle son üç yıl içerisinde yaptıkları takdirle karşılanıyor. Başkan Erdem Şen’in ilçe sahilinde üç yıl evvel yaptığı ve ilçenin çehresini değiştiren çalışmalarının ardından, şimdi de Yatırım Adası projesinin meclisten geçmiş olması büyük beğeni kazanıyor. Başkan Erdem Şen’in özellikle Büyükşehir belediye başkanı Gümrükçüoğlu ve Enerji Bakanı Albayrak ile iyi diyaloglarının, ilçenin kaderini değiştirebileceği  konuşuluyor. Bakalım başkan Şen bundan sonraki aşamada Arsin’e neler kazandıracak?

 

MAÇKA’NIN MAKUS TALİHİ Mİ?

 

Trabzon’un Maçka ilçesinde yıllardır bir olay cereyan ediyor. Belediye başkanları ile kaymakamlar sürekli birbirlerinin zıttı  icraat sergiliyorlar. Bunun son örneği mevcut Belediye Başkanı Koray Koçhan ile Kaymakam Deniz Pişkin arasında yaşanıyor. Birinin ak dediğine diğeri kara diyor! İlçenin tek hakimi olarak kendini gören başkan Koçhan, kaymakam Pişkin'i nedeni bilinmez şekilde pasivize etmeye dönük adımlar atıyor. Olan da Maçka’ya oluyor. Bunları biz değil, bizzat Maçka ilçesinde yaşayan vatandaşlar anlatıyor. Yani Maçkalıların iddiası bu yönde. Hatta diğer bir iddiaya göre belediyeden hizmet almak zorunda olan muhtarlar, aslında Kaymakamın haklılığını görüyor olsalar da sırf hizmet alabilme adına belediye başkanından yana tavır koyuyor!

 

5 AYDIR FATURALAR YAZILMIYOR!

 

Trabzon ilçelerinin yüksek köylerinde yaklaşık olarak 5 aydan beri elektrik faturalarının dağıtıcı firma tarafından yazılmadığı öğrenildi. Hal böyle olunca vatandaşlar haklı olarak tedirginlik yaşıyor. Çünkü vatandaş, eski faturalara iki ay evvel yapılan zamların halen yazılmamış olan geçmiş faturalara yansıtılmasını şüphesi taşıyor. Faturalarda yazılanları kolay kolay kimse anlamadığından  vatandaşların böylesi bir tedirginlik yaşaması da gayet normal.

 

YABANCI TRANSFERİNDE KORKULU BEKLEYİŞ!

 

Trabzonspor yönetiminin transfer çalışmaları devam ediyor. Transferle ilgili olarak N’Diaye, Ömer Bayram, Eren Derdiyok, Eren Albayrak, Recep Niyaz gibi isimlerin kadroya katılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Trabzonspor yönetiminin yurt içi transferinde özellikle de transferi zor gözüken oyuncular için siyasileri devreye soktuğu biliniyor. Fakat Trabzonspor kurmaylarının yurt dışı transferleri konusunda gergin ve tedirgin bir bekleyiş var. Çünkü şok iddialar birbirini kovalıyor. Menajerler resmi olarak Trabzonspor Scout ekibinin içinde! Bu iddia dışında, Sadri Şener döneminde yabancı transferinde kulübü trilyonlarca lira zarara uğratan isimler, dış transferde yine perde arkasında. Bu isimlerin özellikle Nevzat Aydın, Mehmet Alp isimlerinin arkasında sığındıkları ve gün ışığına çıkmadıkları iddia ediliyor.

 

“DAVUL BİZDE TOKMAK BAŞKASINDA”

 

1461 Trabzon yönetimi ne iş yapıyor? Sezon başından beri oyuncularının para alamadığı 1461 Trabzon takımının  yeni yönetiminin de hiçbir icraatta bulunamaması  dikkatlerden kaçmıyor. Konuya ilişkin olarak görüşlerini sorduğumuz başkan Bekir Aktürk; “Böyle bir anlayışla hiçbir şey yapabilmemiz de mümkün değil. Biz değil, kim olursa olsun, hiçbir şey yapamaz. Çünkü davul bizim boynumuzda fakat tokmak başkalarının elinde! Bu şekilde bir icraatta bulunmak mümkün değil. Başkan Muharrem beyin bize sözleri var. O nedenle sabrediyoruz” şeklinde konuştu.